Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Atletizm sporcusu Allyson Felix, Turks ve Caicos Adaları’ndan mayo fotoğrafı paylaşıyor – Celebwell

Atletizm sporcusu Allyson Felix, Turks ve Caicos Adaları’ndan mayo fotoğrafı paylaşıyor – Celebwell

Atletizm sporcusu Allyson Felix, ailesiyle birlikte Turks ve Caicos Adaları’na eğlence dolu bir gezi yaptı ve sosyal medya paylaşımlarına bakılırsa inanılmaz vakit geçirdi. 37 yaşındaki Felix, beyaz bikinisiyle deniz ve mavi gökyüzünün önünde mutlu göründüğü, deniz mavisi sörfte yürürken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. “Orada bir güzellik var mı? Tadını çıkarın!” Olimpiyatçı Gary Tollefson yorum yaptı. İşte Felix’in savaşmaya ve kaçmaya hazırlanmak için yaptığı şey.

Felix’in en sevdiği yemek geleneksel ruh yemeğidir. “Benim için yemek yapmak aşktır.” diyor. “Çok meşgul olduğumdan, ailem veya arkadaşlarım için yemek pişirmeye veya fırınlamaya zamanım olduğunda, bu çok düşünceli bir duygu; bu bir sevginin ifadesi… Frenk üzümü, makarna ve peynir, pirinç ve sos, yayın balığı. Annem ve büyükannem (bizimle büyüyen) her zaman Pazar günü kiliseden sonra büyük bir akşam yemeği yerler. Bu, hepimizin bir arada olduğu (aile ve arkadaşlar) ve yemek üzerinden bağ kurduğumuz akşam yemeklerini hatırlatıyor.”

Felix yarışırken saatlerce antrenman yapıyor. “Günde beş saat antrenman yapıyorum” diyor. “Bunun üç saati pistte geçiyor; ısınma, esneme, idmanlar ve açılış bloklarındaki teknik çalışmalardan hızlı çalışmalara kadar her şey olabilen fiili antrenmanlar. Oradan spor salonuna gidiyorum ve bir saat harcıyorum. İki saat güç ve kondisyon çalışması… Çok rekabetçiyim. Bu yüzden koşmanın öznel olmayan bir şey olmasını seviyorum. Kimin en iyi olduğunu gün içinde öğrenebilirsiniz! Ve bunun ne kadar kişisel ve bireysel olduğunu seviyorum. Yapabilirsin. Kendine meydan okumaya devam et.”

Felix antrenman sırasında sağlıklı ve hafif bir diyet uyguluyor. “Kahvaltıyı genellikle hafif tutuyorum: yoğurt ve granola” diyor. “Spor salonuna gittiğimde bir acai kasesi veya bir çeşit smoothie içerim. Öğle yemeği protein ve meyve içeren bir salatadır. Daha sonra akşam yemeğinde (bu benim büyük öğünümdür) balık, kahverengi pirinç veya tatlı yerim. . Patates ve sebzeler. Kuşkonmaz benim favorim. Favorim. Ve kabak.”

READ  Belize milli ragbi takımı önümüzdeki hafta Dünya Rugby Turnuvası için Turks ve Caicos Adaları'na gidiyor
Shutterstock

Felix, sağlığın bir gereği olarak iyileşmeye ve uykuya odaklanıyor. “İyileşme antrenmanımın büyük bir bölümünü oluşturuyor” diyor. “Bu sene bunu gerçekten bir öncelik haline getirdim. Daha gençken her zaman elimden gelenin fazlasını yapmam gerektiğini hissederdim – nicelik her şeydir – artık yaşım ilerledikçe, bir anne olarak bu gerçekten de nitelikle ilgilidir. Nicelik daha fazlası. Bu akıllı bir eğitimle ilgili. Benim için iyileşmeye odaklanmakla ilgili. Ve bu bittiği için ertesi gün geri gelip kaliteli bir çalışma yapabilirim.”

Felix yemek söz konusu olduğunda yemeğin kendisine nasıl hissettirdiğine öncelik veriyor. “Kalori, karbonhidrat veya oruç umurumda değil” diyor. “Vücudumun başarı ihtiyaçlarına odaklanıyorum; bunlar uzun vadeli enerji, sıvı alımı ve güçlü, yağsız kaslar. Besleyici yiyecekler kendimi daha iyi ve daha iyi hissetmemi sağlıyor. İşlenmiş ve abur cubur beni yorgun ve şişkin hissettiriyor; altın madalya hissi değil. !”