Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BAG, Türk STK’ları ile Eğitim Konulu Ortak Araştırmalara İlişkin Mutabakat Zaptı imzaladı

İslamabad: İstanbul, Türkiye’deki Sürdürülebilir Kalkınma Politikası Bilim, Kültür ve Eğitim Enstitüsü ve ILKE Vakfı, ortak araştırma, öğretmenler ve öğrenciler için ortak eğitim, istihdam ve değişim programlarını teşvik etmek için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Liderlik geliştirme çabaları.

MoU, SDPI Genel Müdürü Dr. Abid Gayoom Suleri tarafından ILKE Genel Sekreteri Abdullah Chernley ile imzalandı.

Girişimi memnuniyetle karşılayan Dr Zuleri, bunun SDPI ile ILKE arasındaki mevcut ilişkiyi resmileştirip güçlendireceğini söyledi. Politika genişletme, kapasite geliştirme ve eğitim programları yararına yapıcı işbirliğimizi inşa etmeye devam etmeyi dört gözle beklediğimizi söyledi. Tüm bilimsel verilerin, kültürün, eğitimin ve güzel sanatların toplum akımını ve farklı medeniyetlerin eritme potasını olgunlaştırmak için önemini ve gerekliliğini vurguladı.

Chernley, etkinlikte SDPI ile işbirliğinin gençlerin toplumsal gelişimine yardımcı olacağını, KOBİ’leri destekleyeceğini ve eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme alanlarında işbirliği yapacağını söyledi.

Etkinliğe katılanlar, yayınlanan verileri ve diğer araştırma kaynaklarını paylaşarak ortak araştırma tekliflerini, faaliyetlerini ve yayınlarını geliştirmek için bir anlaşmayı paylaşan iki şirket arasında sürdürülebilir kalkınma konularına ilişkin akademik, ekonomik ve politika çalışmalarının başlatıldığını da duyurdu. .

Ayrıca seminer, konferans, çalıştay ve eğitim ve mesleki toplantıların, ulusal ve uluslararası eğitim sınıflarının, çalışma gezilerinin ortak organizasyonu ve katılımı ile her iki organizasyonda ortak liderlik ve yetkinliğin geliştirilmesi üzerinde durulmuştur. Katılımcılar, ortak girişimlerin, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer eğitim ve araştırma ve geliştirme kurumları için ortak ilgi alanlarındaki diğer alanlarda kaliteli eğitim dersleri, sertifika ve diploma kursları başlatma olasılığını ve fizibilitesini araştıracağı konusunda bilgilendirildi.

READ  Türk dinleyicisi Çanakkale'de yüzünü kaybetti! 'Fransız Joseph' mucizeleri yarattı