Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bahamalar gemisi Kanada ve New England’a yönlendirildi

Bahamalar gemisi Kanada ve New England’a yönlendirildi

Charlie Tripalo/AFP/Getty Images

MSC Meraviglia, 9 Aralık 2023’te eski bir seyir için New York Limanı’ndan ayrılıyor.CNN

MSC Meraviglia yolcu gemisindeki yolcular, bekledikleri dinlendirici tatili yaşayamadılar.

Bu hafta Bahamalar’a doğru yola çıkması planlanan gemi, “New York City’den Güney Atlantik’e güvenli bir şekilde ulaşmayı imkansız hale getiren elverişsiz ve hızla kötüleşen hava koşulları nedeniyle” New England ve Kanada’ya yöneldi. MSC Cruises USA iletişim direktörü Field Sutton, CNN’e e-posta yoluyla şunları söyledi:

Son dakika değişikliği konukları telaşlandırdı.

Bloomington, Illinois’den LaKia Allen, CNN’e, uçuş değişikliğinin Cuma günü saat 20.30 civarında kendisine bildirildiğini söyledi; bu, üç çocuğuyla birlikte New York City’ye erken bir uçağa yetişmek için Chicago’ya gitmeyi planlamasından sadece birkaç saat önceydi.

“İhbar alır almaz aileme kışlık kıyafet almak için Walmart’a koştum. Alabildiğim her şeyi aldım ama Walmart o gece erken kapanıyordu, bu yüzden paketlediklerimizi getirmek zorunda kaldık. Hala şortlarımız vardı. “dedi Allen. Yanımızda mayo ve güneş kremi var.”

“E-postada para iadesi veya krediyle ilgili herhangi bir şey varsa, küçük harflerle yazılmıştı çünkü ben hiçbir şey görmedim. New York’a vardığımızda geminin rotasını değiştireceklerini umuyordum.”

Kruvaziyer hattının açıklamasında, konuklara gelecekte gemi seyahati kredisi için seyahatlerini istedikleri zaman iptal etme veya yeni güzergahta yelken açma seçeneğinin verildiği belirtildi.

“Tek alternatif, daha aşırı bir adım atarak gemi yolculuğunu ve binlerce insanın tatilini tamamen iptal etmekti. Planlanmamış bir duraklama için son dakikada yanaşma yeri bulma ve gemiye yeni rota boyunca malzeme takviyesi yapma konusundaki karmaşıklıklar ortadan kalktı. Açıklamada, geminin Kanada’ya doğru yola çıktığı ve New England’ın tek geçerli seçenek olduğu ifade edildi.

Allen, Şubat ayından bu yana çocuklarına Noel hediyesi olarak ailesinin Bahamalar’a yapacağı geziyi planladığını ve ailesinin onları zaten adada ve New York’ta beklediğini söyledi.

READ  "ÇEYREK YÜZYIL KRONİKLİĞİ": 25. yıl dönümü şerefine double-double [OCG]

Allen, CNN’e şunları söyledi: “Kendime bu yıl farklı bir şey yapacağımızı ve hediye almak yerine seyahat edip anılar biriktireceğimizi söyledim.”

“İlk başta herkes bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalıştı, bu yüzden videoda New York’ta olmamıza ve havanın 40 derece olmasına rağmen çocukların açık havuza atladığını görüyorsunuz, ancak hepimiz kapalı havuzun etrafında toplandık ve artık burası kapalı. … Bu havuz çok kalabalık.”

Allen ve ailesi, yolculuğun ilk iki gününü Boston’da geçirdiler ve Allen, yağmur nedeniyle Pazar gününü gemide geçirdiklerini söyledi. Ertesi gün ceket ve palto aramak için diğer yolcularla birlikte tekneden indiler.

Allen, “Şu anda Portland’dayız ve TikTok’ta Portland’da ne yapacağımızı veya bu bölgede neler olduğunu bulmaya çalışıyoruz çünkü bunu planlamamıştık” dedi. “Tekne güzel ama soğuk havayı bırakıp soğuk bir yere gitmek istemedim. Sadece güneşlenmek istedim.”

Sosyal medyaya göre MSC Meraviglia’nın Boston ve Portland duraklarının ardından Perşembe günü Kanada’nın New Brunswick eyaletindeki Saint John’a varması planlanıyor. posta Port St. John’dan.

the Hava durumu Perşembe günü en yüksek sıcaklığın -3°C (27°F) ve en düşük sıcaklığın -11°C (12°F) olması yönünde çağrılar var.

Yolcu gemileri sık sık uğrak limanlarını atlar veya değiştirir ve taşıma sözleşmelerinde bunu yapma hakkını saklı tutar.

MSC, “Taşıyıcı, kruvaziyer gemisinin reklamı yapılan herhangi bir limana uğrayacağını veya belirli bir rotayı veya programı izleyeceğini garanti etmez” diyor.

Seyahat programı değişiklikleri genellikle aynı bölgede olur ve hava durumu sistemleri etrafındaki sapmaları içerir.