Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi, bir düzeltmeyi geri aldıktan sonra “yamaların dağıtılma şeklini değiştiriyor”

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi, bir düzeltmeyi geri aldıktan sonra “yamaların dağıtılma şeklini değiştiriyor”

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian, çökme sorunları nedeniyle dün 4. yamayı geri almak zorunda kaldıktan sonra “yamaları yayınlama şeklimizi değiştirdiğini” söyledi – bu hareket, oyuncuların güncellemenin yayınlandığı sırada yapılan herhangi bir tasarrufa erişmesini geçici olarak engelledi.

Anlaşılır bir şekilde, geri alma, etkilenen oyuncuların paniğe kapılmasına neden oldu ve şimdi, Bugün 4 numaralı düzeltmenin yeniden yayınlanmasına eşlik eden mesaj Larian PC’de “Bunun neden olduğu hayal kırıklığını anlıyoruz ve özür dilemek istiyoruz. Bu yüzden işleri tersine çeviriyoruz” diyor.

İlk olarak, dünkü başarısız sürümün bağlamını sağlıyor ve şu açıklamayı yapıyor: “Düzeltme #4 sıkı bir QA hattından geçti ve dün sürüm adayı olarak onaylandı. Ancak, sürüm numarasını değiştirmek için görece son dakikada bir sürüm yeniden yapılandırması başlattık. .” Pişmiş sürüm maalesef, normalde çökmelere neden olmayan – tahmin ettiğiniz gibi – bazı istisnalar oluşturan derleyici bozulmasından muzdaripti.” Larian, bu tür derleyici sorunlarını “son derece nadir” olarak nitelendiriyor ve ekliyor “Buna hazır değildik. Hazır olmalıydık. Her şeyi batırdık.”

Baldur’s Gate 3, Dungeons & Dragons’a yeni başlayanlar için neden mükemmel?YouTube’da izleyin

“Gelecekte bunun olmasını önlemek için,” diye devam etti stüdyo, “gelecekteki sürümler için adaylarda yapılan herhangi bir değişikliğin – ne kadar küçük veya önemsiz olursa olsun – her zaman tam ve kapsamlı kalite güvence hattımızdan geçeceğinden emin olacağız. küresel şirket içi QA ekibimizi, otomatik test ve birim testlerini ve oyun kayıtlarıyla uyumluluk testini içerir. ”

Larian, Baldur’s Gate 3 için ilk büyük yamanın, bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana ortaya çıkan sorunları çözmek için bir dizi önemli düzeltmenin ardından çalışmalarda olduğunu duyurdu. Bu sorunlardan bazıları (örneğin, kayıp bir iç çamaşırı cücesi) görece önemsizken diğerleri çok daha ciddiydi; bazı oyuncuları etkileyen yıkıcı bir hata da dahil.

İkinci bir büyük yama da planlama aşamasında, Larian’ın söylediğine göre “bazı istekleri içerecek” ve hatta belki de oyunun ortasında karakterinizin görünümünü değiştirme yeteneği.

Umarız tüm bunlar, Baldur’s Gate 3 6 Eylül’de konsolda genel sürümünü aldığında PlayStation 5 sahiplerinin nispeten daha sorunsuz bir lansman deneyimi yaşayacağı anlamına gelir. Dün duyurulduğu üzere, PS5 için Digital Deluxe Edition ön siparişini verenler, 31 Ağustos GMT saatiyle 17:00’den itibaren oyunu ön yüklemeye başlayabilirler.

READ  Xbox kesintisi, bazı oyuncuların dijital oyunları yayınlamasını engelliyor