Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Baldur’s Gate 3, karakterlerine hayat vermek için 248 oyuncu kullandığından ‘çok canlı görünüyor’

Baldur’s Gate 3, karakterlerine hayat vermek için 248 oyuncu kullandığından ‘çok canlı görünüyor’

Baldur’s Gate 3, oyuncu kadrosunu hayata geçirmek için NPC’ler de dahil olmak üzere 248 oyuncunun uzmanlığına ve hareket yakalamaya güvendi.

Hafta sonu Xitter’de en sevdiğiniz oyunların “çok canlı” görünmesi için ne kadar emek harcandığını ayrıntılarıyla anlatan uzun bir gönderi yayınlayan Performans Direktörü Aliona Baranova’ya göre bu böyle.

12 Büyük Baldur’s Gate 3 Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Taktikler – Baldur’s Gate 3’e en iyi başlangıç ​​nasıl yapılır.YouTube’da izle

“[For a]”Kaydettiğimiz diyalogların neredeyse tamamında oyuncuların mocap verilerini de yakaladık. Bu, sadece yoldaşlar değil, tüm NPC’ler olmak üzere 248 oyuncunun tamamının mocap kıyafeti giydiği ve hareketleri, jestleri ve bedensel seçimlerinin kaydedildiği anlamına geliyor.” Baranova açıkladı. ve oyunun animatörlerinin kullanması için ses dosyalarıyla birlikte gönderin. Bu yüzden performanslar çok canlı görünüyor.”

Kuralın istisnaları? Hayvanların elbette ek diyalogları da var – Baranova, konuşurken koşan bir karakterin kuş bakışı görüntüsünün yanı sıra ara sahneler ve “bazen” bir aktör yaralandığında veya videoyu kaydedemediğinde buna örnek veriyor. mocap. ses hatlarıyla.

Bu da ikonik kafanın sallandığı anlamına geliyor [Jennifer English] Gölgenin kalbi gibi yaptım O öyleydi Baranova, “Gerçekte Jane’in kafası sallanıyor” diyor. Lay’in militarist tuhaflıkları ve tuhaflıkları, Devora Wilde’ın karakter için yaptığı fiziksel seçimlerdi. Astarion rolündeki Neil Newbon’un teatral parıltısı, oyuncu kadrosunun seçimlerinin bir parçası.

Baranova, “Bir performans yönetmeni olarak bizim işimiz ses yönetmeniyle çalışmaktır” diye açıklıyor. (teşekkür ederim, bilgisayar oyunları).

“Oyun içi diyaloğu izlediğinizde sadece oyuncuların seslerini duymuyorsunuz, aynı zamanda fiziksel performanslarının yanı sıra Larian Studios’taki animatörlerin güzel çalışmalarını da görüyorsunuz, tabii ki gönderdiğimiz dosyaları kullananlar. bitmiş ürünü yaratın.

Larian, Baldur’s Gate 3 için ilk “büyük” güncellemeyi yayınladı; geliştirici, bunun “denge sorunları, akış ve daha fazlasının” yanı sıra oldukça büyük 1.000 hatayı hedefleyeceğini belirtti. Larian’ın şaka yaptığı gibi, o kadar büyük ki yama notları Steam’de tam olarak detaylandırılamıyor çünkü platformun metin limitini aşıyor.

Bu büyük ilk güncelleme, Larian’ın Baldur’s Gate 3’ün bu yıl çıkmadan Xbox’a geleceğini duyurmasının ardından geldi.

Bu hafta başında Gamescom’da Xbox şefi Phil Spencer ile görüştükten sonra Larian, aksiyon RPG’sini Microsoft konsollarına getirmek için bir “çözüm” olarak Series S bölünmüş ekranını kaldırdığını açıkladı.

READ  Araştırma, sanal gerçeklikte çalışmanın daha az üretken ve daha stresli olduğunu buluyor