Mayıs 28, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Barclays 590 milyon dolar zararla karşı karşıya, satış fişi incelemesi

Barclays 590 milyon dolar zararla karşı karşıya, satış fişi incelemesi

LONDRA/NEW YORK (Reuters) – İngiliz bankası Barclays, ABD’nin yapısal ürünlerin satış limitini aştığı için tahmini 450 milyon sterlin (592 milyon $) zararla ve bazılarının Rusya’dan bu yana popülaritesi artan yapılandırılmış ürün satışlarıyla karşı karşıya. istila. Ukrayna.

Barclay’ler (Barkel) Pazartesi günü, söz konusu menkul kıymetleri orijinal satın alma fiyatından geri satın alması sonucunda maruz kalacağı zarardan planladığı 1 milyar sterlinlik hisse geri alımını ertelemesi gerektiğini söyledi.

Barclays’in hisseleri, yaklaşık bir yıl içinde milyarlarca sterlin değerinde menkul kıymeti fazla sattığını ve ABD’li düzenleyicilerle anlaşılan 20,8 milyar dolarlık sınırı 15,2 milyar dolar aştığını söyledikten sonra %4,5 düştü.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Bu büyük organizasyon hatası, Barclays’in yeni atanan CEO’su CS Venkatakrishnan için erken bir utanç kaynağı.

Konuya aşina bir kaynak, söz konusu ürünlerin ham petrol ve piyasa oynaklığına bağlı borsada işlem gören tahvilleri (ETN’ler) içerdiğini söyledi. Barclays, bu ay her ikisinin de satışını ve piyasaya sürülmesini durdurdu. Daha fazla oku

Satışların askıya alınmasından önce, Ukrayna krizinin küresel piyasaları kasıp kavurmasıyla yatırımcıların oynaklığa bahse girmesi ve günlük olarak iki katına çıkan hisse senedi sayısının bir ayda 71 milyona çıkmasıyla VXX olarak adlandırılan ürünün popülaritesi arttı.

Barclays, o sırada kapasite sorunlarının suçlanması gerektiğini ve bu eylemlerin Ukrayna’daki krizle bağlantılı olmadığını söyledi.

Pazartesi günü, banka en iyi tahmininin etkilenen menkul kıymetlerdeki zararın 450 milyon sterline ulaşacağı ve çekirdek sermaye oranını %13-14 hedef aralığının ortasına getireceği yönünde olduğunu söyledi. Zarar tahmini vergileri içermez.

Barclays, bunun sonucunda hisse geri alımını yılın ikinci çeyreğine kadar erteleyeceğini söyledi.

Düzenleyiciler soruşturma yaparken ve bankadan bilgi alırken bağımsız bir inceleme başlattığını söyledi.

READ  Rihanna'nın Forbes Milyarderler Listesine Yolculuğu sadece müzikle ilgili değil

Barclays, menkul kıymetlerin Ağustos 2019’da satış için tescil edildiğini ve mümkün olan en kısa sürede ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yeni bir kayıt sunacağını da sözlerine ekledi.

Daha geniş yatırım bankası daha önce Barclays için son yıllarda mükemmel bir performans sergileyerek 2021 için rekor yıllık kar elde etmesine yardımcı olmuştu.

Shore Capital’deki analistler, bir notta bankanın “ayakkabılarının bağcıklarında tökezliyor” göründüğünü söyledi.

Analistler, mevcut hisselerin geri alımı ertelenirken, hatanın bankanın hissedarlara gelecekteki sermaye dağıtımlarını azaltabileceğini söyledi.

(dolar = 0,7604 pound)

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Ian Withers Londra’da ve Saqib Iqbal Ahmed New York’ta rapor veriyor.) Düzenleme John O’Donnell, Edmund Blair ve Alexander Smith

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.