Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Başbakan Misik, Grand Turk için daha fazla cazibe merkezi ve aktivite söyledi

Başbakan Misik, Grand Turk için daha fazla cazibe merkezi ve aktivite söyledi
Premier Washington Misik’e göre, Grand Turk Adası daha fazla cazibe merkezine ve aktiviteye sahip.

Misik, duyuruyu yakın tarihli bir yasama oturumu sırasında Büyük Türk Genişleme ve Sürdürülebilirlik Ajansı 2022 Yasasını tartışırken yaptı.

Bu tasarıda Başbakan, hükümetinin ülkenin başkentinin zengin mirasını, binalarını, sitelerini ve kültürünü canlandıracağını söyledi.

“TCI’nin sahip olduğu üne sahip olan şeylerden biri, adaların Tanrı vergisi nitelikleriyle ilgili olduğu için beş yıldızlı bir turizm destinasyonudur, ancak eksik olan şey faaliyetler ve cazibe merkezleridir. Binalar, siteler veya kültür olsun, bu, yararlanmakla ilgilidir. ekonomiyi ve insanların refahını paraya çevirmek için zengin mirasımız. Bence iyi.

“Birçok proje belirlendi ve ben Grand Türk kamuoyuna örnek vereceğim, yıllardır şehre girişin kruvaziyer limanından temizlenmesinden bahsediyoruz. Bazen üs ve üs olarak da anılıyor. Bunun gibi bir alan. Rehabilitasyona çok ihtiyaç duyan başka bir alan. , Midway’in tarihi alanı ve adanın etrafındaki diğer yerler, bu yüzden bunları çevreleyen hikayeleri yeniden yaratmak için uzman bilgisi ve yerel mimariye sahip birini içeren kapsamlı bir çerçeveye sahip olduk. tarihi yerler ve binalar.

Misik, hükümetin, tüm bu alanı canlı hale getirmek, kalıcı istihdam ve refah faydaları yaratmak için projelerin genel çerçevesi için bu kültürel simge yapılar etrafındaki hikayelerin ve bağlamların yakalanmasını sağlayacak sorumlu bir kişi aradığını söyledi. Bazı yapılar ve müze kullanımı.

“Burada çeşitli şeyler için kullanılmış binalar var, özellikle kalbime çok değer veren bir bina, örneğin Orta Cadde ve Turks ve Caicos Adaları Polis Teşkilatı karargahı. Niyet burayı bir polis müzesine dönüştürmek, bu size ilgili programlardan bazı örnekler vermelidir.Topluluktan insanlar tarafından yönetilir.Daha önce belirlediğim gibi özel alanlar ve diğer görevlerin ve diğerlerinin bir listesi ile ilgilenmek için bir komite ve bir kayıt yürütme görevlisi olacaktır. kültürel ve miras varlıklarımızın rekreasyon/rehabilitasyonunda gerçekten birinci sınıf bir iş yapmak için ihtiyaç duyacağımız özel beceriler” dedi.

READ  Genç Türklerin çoğu yurtdışında yaşamak istiyor - rapor

“Yapılabilecek ve yapılacak birçok proje var ve gerçekten de zaman çok önemli. 2019 yılında liman üzerinden 1,2 milyon ziyaretçi ağırladık ve Grand Turk’te yeni gemilerin gelmesi ve ek kruvaziyer hatlarının diğer destinasyonlara gelmesiyle, destinasyon üzerindeki baskı, taşıma kapasitesi göz önünde bulundurulmalı.Ziyaretçilere iyi bir deneyim sağlamak için daha fazla site ve aktivite geliştirildiği ölçüde düzenli bir süreç geçirebildiğimiz ölçüde, bunun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Bu yasa tasarısının (Grand Turk Geliştirme ve Sürdürülebilirlik Ajansı Yasası) sürecinden ve tüm meslektaşlarımın tam desteğini bekliyorum ve umarım bunu başarırız ve tozunu alırız” diye açıkladı.