Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bernard Kelly, S.G. Warburg’un ‘Genç Dirk’ bankacısı, Lazard Brothers’ı canlandırmaya yardım etmeden önce kendine saldırıyor – başsağlığı

1990’da 60 yaşına geldiğinde Lazarz’dan emekli olan Kelly, dokuzuncu on yılı boyunca portroom rolleri ve kişisel çabalarından oluşan bir portföyü sürdürdü ve iş iştahını asla kaybetmedi.

Bernard Noel David George Terrence Kelly, 23 Nisan 1930’da Brüksel’de doğdu. İrlanda asıllı bir yabancı ofis diplomatı olan Sir David Kelly’nin en büyük oğludur. Nazilerin, ardından Arjantin, Türkiye ve Sovyetler Birliği’nin büyükelçisiydi.

Bernard’ın Belçika doğumlu annesi Mary-Noel de Jorda de Vaux – kendi taziyelerine göre “İngiliz diplomasisinin büyük barajlarından biri” ve devrim öncesi Comte de Vaux’nun (1705-1788) son torunu. Fransa’nın Marshall’ı. Bernard’ın tanrıçası Mary-Noel’in arkadaşı, İtalya Kraliçesi Mary-Jose idi.

Bernard Downside’da eğitim gördü ve ulusal olarak – savaş sonrası yıllarda, kendi ifadesiyle, “bütün ordu bürokrasinin eğlencesi için örgütlendi” – 8. Kraliçe’nin İrlanda Kraliyet Hussars’ında görev yaptı. Daha sonra Oxford’daki Magdalen Koleji’ne gitti, ancak bir keresinde Latin Birinci Sınavında başarısız olduktan sonra okuldan atıldı. Kısa süre sonra, Stoke-on-Trent’teki bir hastanede üç ay tedavi gerektiren bir motosiklet kazası geçirdi.

İyileşirken kendisine küçük bir hukuk firması için makaleler yazma fırsatı sunuldu. Kalifiye olduktan sonra Simmons & Simmons in the City’ye taşındı ve 1963’te – “istatistikte özellikle iyi olmadığı” yönündeki itirazlarına rağmen – Sigmund Warburg onu işe aldı.

Küçük bir kıta aksanıyla akıcı olan Kelly, her zaman ilgi odağı olmak istedi. Daha sonraki yıllarda, Campbell Lutyens, Mayfair merkezli yatırım butiği ve Nexus’un başkanı olmak da dahil olmak üzere, yönetici olmayan ve danışmanlık rolleri aracılığıyla birçok genç finansçıya akıl hocalığı yaptı.

Gayrimenkulle başarılı bir şekilde ilgilendi, sanat topladı ve kentsel bisiklete ilgi duymuş olabilir. Kelly’nin sahibi olduğu Maxwell Communications Corp’un hisseleri 1991’de düştüğünde, Kevin Maxwell’in Londra’daki evine gidip pencerelere yumruğunu sıktı.

READ  Türkler, İsrail cumhurbaşkanının ziyaretini protesto etmek için Ankara'da miting yaptı

Bernard Kelly, 1952’de Close of Lord Howard III’ün sekiz çocuğundan biri olan Mirabelle Fitzgerald Howard ve eşi Barones Beaumont (ilk isimleri M ile başlayan) ile evlendi. Fakirlere duyduğu kutsal şefkatle tanınan dindar bir Roma Katoliği, 1975’te ağabeyi Miles’ın Norfolk aristokrasisini almasından sonra Leydi Mirabell oldu.

Uzun yıllar boyunca aile evi – sekiz çocuklu, en üst katta dul Lady Kelly ve çeşitli kiracılar ve dolambaçlı yoldan – Chelsea’nin Carlyle Meydanı’ndaki iki büyük yarı müstakil evden biriydi. Leydi Mirabell 2008’de öldü; Kocasının yedi oğlu ve bir kızı var.

Bernard Kelly 23 Nisan 1930’da doğdu ve 16 Mayıs 2022’de öldü.