Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Bir ülke için sefil bir bahane’

'Bir ülke için sefil bir bahane'

Green Day’den Billy Jo Armstrong, Cuma günü Londra’daki gösterisinde Yüksek Mahkemenin Roe v. Wade davasını bozmasını eleştirdi. (Fotoğraf: Burak Senji/Redferns)

yeşil gün Önde gelen forvet Billy Joe Armstrong, Londra’daki konser müdavimlerine protesto için ABD vatandaşlığından “vazgeçtiğini” söyledi. Yüksek Mahkeme, Roe v. Wade davasını bozdu.

50 yaşındaki rock yıldızı, muhafazakar çoğunluk mahkemesinin kürtaj haklarının artık korunmadığına karar vermesinden birkaç saat sonra Londra Stadyumu’nda konser verdi ve 50 yaşındaki rock yıldızı Cuma gecesi kararı eleştirdi.

Armstrong, Hela Mega Tour’da sahnede, “F*** America”nın Weezer, Fall Out Boy ve diğerleri ile birlikte kendi grubuna liderlik ettiğini söyledi. “Vatandaşlığımdan çıkıyorum. Buraya geliyorum.”

Kalabalık karşılık olarak tezahürat yaparken, California yerlisi sert konuşmalarını yaptı.

Gösteri sırasında bir noktada Union Jack bayrağını kendi üzerinde dalgalandıran Armstrong, “Bir ülke için bu sefil bahaneye geri dönmek için dünyada çok fazla aptallık var” diye devam etti. “Ah, şaka yapmıyorum. Önümüzdeki günlerde benden çok şey alacaksınız.”

bu Günlük posta Armstrong’un 2004’te Green Day’in Irak Savaşı’na ve onu çevreleyen medya çılgınlığına tepkisi olan “American Idiot” şarkısını çalmadan önce “F*** the Supreme Court of America” ​​​​bağırdığı da bildirildi.

Olivia Rodrigo, Billie Eilish, Phoebe Bridgers, Megan Thee Stallion ve diğerleri gibi müzisyenlere, Yargıtay kararını sahnede kınamada katılan Armstrong, Daha önce kendisini siyasi olarak bağımsız olarak tanımlamıştı.. Şarkıcı, eski başkanlar George W. Bush ve Donald Trump da dahil olmak üzere politikacıları aramaktan çekinmedi. Son zamanlarda, Green Day bir pankart okumasının önüne kuruldu “F*** Ted Cruz,” Son zamanlarda Teksas, Ovaldi’deki toplu silahlı saldırının ardından Cumhuriyetçi senatöre atıfta bulunarak.