Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BlackRock'tan Larry Fink yaklaşan emeklilik krizi konusunda uyardı ve “LifePath Maaş Çeki”ni açıkladı

BlackRock'tan Larry Fink yaklaşan emeklilik krizi konusunda uyardı ve “LifePath Maaş Çeki”ni açıkladı

BlackRock CEO'su Larry Fink Salı günü hükümete ve özel sektöre Amerikalıların emeklilik için yeterli paraya sahip olmalarını sağlama çağrısında bulundu ve dünyanın en büyük varlık yöneticisinin önümüzdeki ay bu sorunu çözecek bir ürün piyasaya süreceğini söyledi.

LifePath Paycheck, Nisan ayında başlayacak ve 14 emeklilik planı sponsoru, maaşı tanımlanmış katkı planları olarak 500.000 çalışanın kullanımına sunmayı hedefliyor.

Fink, yatırımcılara yazdığı yıllık mektubunda, “Gelecek nesillerin son yıllarını onurlu bir şekilde geçirebilmelerini sağlamak için Amerika'nın organize, üst düzey bir çabaya ihtiyacı var” dedi.


CEO Larry Fink, yatırımcılara yazdığı yıllık mektubunda, “Amerika'nın gelecek nesillerin son yıllarını onurlu bir şekilde yaşamasını sağlamak için organize, üst düzey bir çabaya ihtiyacı var” dedi. Bloomberg

Geçen yılın sonunda toplam varlıkları 10 trilyon dolardan fazla yönetimi altında olan BlackRock, ABD'deki en büyük emeklilik fonlarını yönetiyor.

Fink, Nüfus Sayımı Bürosu'nun 2022 Tüketici Finansmanı Araştırmasından elde edilen verilerin, 55 ila 65 yaş arasındaki Amerikalıların neredeyse yarısının kişisel emeklilik hesaplarında bir dolar tasarruf etmediğini gösterdiğini söyledi.

“Basitçe söylemek gerekirse, çoğu insan için tanımlanmış faydadan tanımlanmış katkıya geçiş, finansal kesinlikten finansal belirsizliğe geçiş anlamına geliyordu” diye ekledi.

Fink ayrıca iklim geçişini “enerji güvenliğine” odaklanan önemli bir ekonomik trend olarak ele aldı ve net sıfırın çoğu BlackRock müşterisi için en önemli yatırım önceliği olmaya devam ettiğini söyledi.

İklim farkındalığı ve yatırımcıların sürdürülebilir iş uygulamalarına olan ilgisi son yıllarda arttı ve etki yatırımı ivme kazandıkça para yöneticilerini çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) politikalarını dikkate almaya zorladı.

“Geçiş hakkında 2020'de yazmaya başladım. O zamandan beri konu ABD'de daha tartışmalı hale geldi.”


BlackRock markası
Geçen yılın sonunda toplam varlıkları 10 trilyon dolardan fazla yönetimi altında olan BlackRock, ABD'deki en büyük emeklilik fonlarını yönetiyor. Christopher Sadowski

BlackRock'un çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) politikaları, özellikle Cumhuriyetçi eyaletlerde bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Bu ayın başlarında Texas Okul Fonu, şirketi fosil yakıt enerji üreticilerini boykot etmekle suçlayarak BlackRock ile yaklaşık 8,5 milyar dolarlık devlet fonunu yönetmeye yönelik sözleşmesini sona erdirdi. BlackRock, fon yöneticisini yeniden düşünmeye çağırdı.

READ  Snoop Dogg ve Master P, tahıl sabotajı iddiaları nedeniyle Walmart'a dava açıyor