Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Blue Jays, son LGBTQ+ karşıtı yorumlardan sonra atıcı Anthony Bass’ı kesti

Blue Jays, son LGBTQ+ karşıtı yorumlardan sonra atıcı Anthony Bass’ı kesti

Toronto Blue Jays, sağ elini kullanan yetkilinin bir LGBT+ sosyal medya paylaşımının nefret dolu olduğunu düşünmediğini söylemesinden bir gün sonra, Cuma günü atıcı Anthony Bass’ı kesti.

TORONTO – Toronto Blue Jays, sağ elini kullanan yetkilinin geçen ay yaptığı LGBTQ+ karşıtı bir sosyal medya paylaşımının kınanması gerektiğini düşünmediğini söylemesinden bir gün sonra, Cuma günü sürahi Anthony Bass’ı kesti.

Ekibin artık Bas’ı takas etmesi veya feragatnamesi için yedi günü var.

Hareket, Bass’ın Toronto LGBTQ+ aktivisti Leslie Lee Kamm’ın Cuma günkü Minnesota’ya karşı oynayacağı maç öncesinde Blue Jays’in dördüncü yıllık Onur Haftası Sonu kutlamasına başlamasından saatler önce geldi.

Blue Jays, atıcı Kevin Gusman’ın Bass yerine ilk atışı yakalayacağını söyledi.

Bass, 30 Mayıs’ta Milwaukee’ye karşı oynanan maçtan önce, Instagram’da LGBTQ+ topluluğuna verdikleri destek nedeniyle Target ve Bud Light’a boykot çağrısı yapan bir gönderi paylaştıktan bir gün sonra özür diledi. Her iki şirket de düşmanca ve homofobik eleştirileri ve LGBTQ+ aktivistlerinin baskıya boyun eğmeme çağrılarını içeren bu kampanyaların sonuçlarıyla uğraşıyor.

Özür dilediğinden beri evinde oynadığı iki maçta Toronto taraftarları tarafından yuhalanan Bass, Perşembe günü Houston’a karşı kazandıkları galibiyetten önce bir grup medyaya konuştu ve “kişisel inançlarının” arkasında durduğunu söyledi.

Ayrıca aktivist grup Pride Toronto’nun yönetici direktörüyle görüşmek de dahil olmak üzere kendini eğitmek için “çok çalıştığını” söyledi.

Cuma günkü maçtan önce Blue Jays genel menajeri Ross Atkins, Bass’ı kadrodan çıkarma kararının atıcının saha dışı koşullarından değil, öncelikle performanstan kaynaklandığını söyledi.

Atkins, “Sayısız değişken var. Performans genellikle sürücüdür ve performans bu kararın büyük bir yönüdür. Dikkat dağıtmak bunun küçük bir parçasıydı ve bunu aklımızda tutmamız gerekiyordu.”

READ  Angel Reese, muhtemelen LSU sporundan çıkmış en büyük atlettir. Erkek ve kadın. Shaquille O'Neal diyor

Atkins, daha iyisini yaparsa Bass’ın hala takımda olup olmayacağını söylemeyi reddetti.

Atkins, “Yapabileceğimiz en iyi takımı kurmaya çalışıyoruz” dedi. “Takımımızı daha iyi hale getirmek için bir beyzbol kararıydı.”

Atkins ayrıca Toronto’nun ikinci lig sisteminde giyinmenin “gerçekçi bir seçenek” olmadığını söyledi.

Atkins, “Başka bir organizasyonda olmasına engel olmayacağız” dedi.

35 yaşındaki Bass, Japonya’da da forma giyen 12 yaşında bir gazi. 22 maçta 4.95 ERA ile 0-0’dı.

Toronto, Bass’in yerine 60 günlük sakatlıklar listesinden Mitch White’ı sağdan (sağ dirsek) etkinleştirdi.

___

AP MLB: https://apnews.com/hub/mlb ve https://twitter.com/AP_Sports