Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BM insan hakları şefi seçmenlere seçimlerde göçmenleri ve mültecileri mağdur etmemeleri konusunda çağrıda bulundu

CENEVRE – BM insan hakları şefi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “mega seçim yılı”nda dünya çapında nefret ve ayrımcılığın arttığı konusunda uyarıda bulunarak seçmenlere oy verirken başkalarının haklarını da akılda tutmaları çağrısında bulundu.

Bu tür yerlerde önemli seçimler yapılacağı için çağrıyı Volker Türk yaptı Fransa Ve Britanya Bu hafta ve Amerika Ve Almanya Bu yılın sonlarında. Göçmenlerin, mültecilerin ve diğer yabancıların bazı siyasi partiler için “günah keçisi” olduğunu söyledi.

Turk, “Ötekini karalayan, ötekini insanlıktan çıkaran, göçmenleri, mültecileri, sığınmacıları, azınlık gruplarını mağdur eden hikayeler duyduğumda her zaman endişeleniyorum” dedi.

“Dikkat dağıtma politikasını” kınadı ve siyasi liderlerin nefret söylemine karşı durması gerektiğini söyledi.

“Tarih bize, özellikle Avrupa’da, ötekini aşağılamanın, ötekini aşağılamanın kötü şeylerin habercisi olduğunu öğretti” dedi. “Bu çalmamız gereken bir uyarı zili.”

ABD, Hindistan, Avrupa ve ötesindeki seçim sezonlarının “genellikle nefret söylemine ve insanlık dışı söylemlere yol açtığını” belirterek, “Bu yıl özellikle seçimler için mega bir yıl” dedi.

Genel olarak nefret söylemine “sıfır tolerans” gösterilmesi gerektiğini vurguladı ve “başkalarını” karalamaya yönelik her türlü girişimi reddetti.

READ  #Interns4HumanRights: EUDEL Cenevre, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Dürk International Cenevre Stajyerleri ile bir toplantı düzenliyor