Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Boston Maratonu’nun öne çıkanları: Evans Shebet şampiyon olarak tekrar ediyor; Helen Aubry, Boston’daki ilk çıkışını kazandı

Boston Maratonu’nun öne çıkanları: Evans Shebet şampiyon olarak tekrar ediyor;  Helen Aubry, Boston’daki ilk çıkışını kazandı

kredi…The New York Times için Ian McClellan

23 millik bir işaretle, kadınlar maratonu hala herkesin yarışıydı ve beş koşucu son etapta yer almak için mücadele etti. O kadar yakındılar ki Ababil Yeshanh başka bir koşucunun ayağını kırptıktan sonra düştü.

Kenya’dan 33 yaşındaki Helen Obery, çoğu zaman rakiplerinin nerede olduğunu görmek için etrafta koşuşturarak bu gruba liderlik etti. Bazı noktalarda kısaca sürünün gerisinde kaldı, ancak sonunda kadınlar yarışını 2 saat, 21 dakika, 38 saniyede kazanmak için paketi geri çekti.

Sadece ikinci maratonunda yarışan Obiri, yarışın bitimine yaklaşık yarım mil kala kollarını sertçe pompalayarak ve grubun geri kalanını geride bırakarak hızını gösterdi. Al-Abeery, geçen yılki New York Şehri Maratonunu altıncı sırada tamamladı, bu mesafe üzerindeki diğer tek yarışı. 19 Mart’ta New York Şehri Yarı Maratonunu kazandı.

O yarıştan sonra Obiri, kocası Tom Nyande ve 7 yaşındaki kızları Tanya ile antrenman yapmak için Colorado, Boulder’a taşındı. Al-Abeiri, Boston’da yarışmaktan endişe duyduğunu ve yetenekli alana nasıl ayak uyduracağından emin olmadığını söyledi.

Al-Abiry, kızı yanında dururken gülümseyerek, “Bu benim için bir sürpriz,” dedi. Al-Abeery, kızının kendisini motive ettiğini ve ona sık sık “Bir numara olamaz mısın?”

Al-Abeery, “Bu yüzden onları mutlu etmeye çalışıyorum çünkü bazen gitmek istemiyorum ama bir şey size savaşmaya devam etmenizi söylüyor. Ben de savaşmaya devam ettim,” dedi.

Etiyopyalı Aman Bereso ikinci, İsrailli Lunah Salpeter üçüncü oldu.

Geçen yıl bu yarışı ikinci sırada bitiren Yeshane, düşüşünün ardından toparlandı ve anlarda kazanabilecekmiş gibi görünse de sonunda gücünü kaybederek dördüncü oldu.

READ  Kardinallerin Notları: Gorman, Wayne, Walker

Mile 23’te grubun bir parçası olan Amerikalı Emma Bates, yarış sonunda temposunu koruyamayarak beşinci oldu.