Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Britney Greiner: Moskova’daki ABD Büyükelçiliği, konsolosluğa girdikten sonra Britney Greiner’ı ‘iyi durumda’ buldu

Britney Grenier'in destekçileri, NBA yıldızının Rusya'da tutuklanmasının ardından serbest bırakılmasını istiyor.

Rusya’nın Grenier’i Şubat ortasından bu yana elinde tutmasından bu yana ilk resmi hükümet erişimi olan Price’a göre, Salı günü Grenier’e bir elçilik görevlisinin girmesine izin verildi.

Price, CNN’den Bobby Harlow’a verdiği demeçte, “Davasını doğrulayabildik ve adil muamele görmesini sağlamak için daha geniş ağıyla hukuk ekibiyle yakın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yetkilimiz Britney Grenier’i iyi durumda buldu ve bu çile boyunca ona adil davranılmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.”

İki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi ve WBNA’nın Phoenix Mercury takımında bir oyuncu olan Grenier, Şubat ayında bir Moskova havaalanında tutuklandı ve Rus makamları tarafından büyük miktarlarda uyuşturucu madde kaçakçılığı yapmakla suçlandı. 10 yıla kadar hapis cezası gerektiren bir suç.

Geçen hafta bir Moskova mahkemesi Grenier’in tutukluluk süresi uzatıldı Rus haber ajansı TASS’a göre 19 Mayıs’a kadar.
Duruma yakın bir kaynak, soruşturmanın sürdüğünü ve duruşma tarihi belirlenmediğini söyledi. CNN geçen hafta.
daha yeşil Hukuk ekibinin buna erişimi vardı Rusya’da gözaltında tutulduğu süre boyunca onu haftada birkaç kez görebildi.

Bu haftanın başlarında, ABD’nin Rusya Büyükelçisi John Sullivan Pazartesi günü Rusya Dışişleri Bakanlığı ile bir araya geldi ve “Rus hükümetinin uluslararası hukuka ve temel insan ahlakına uymasını, daha önce Rusya’da bulunanlar da dahil olmak üzere Rusya’da gözaltına alınan tüm ABD vatandaşlarına konsolosluk erişimine izin vermesini talep etti. velayet.” “.

Rus devlet ajansı TASS, Rus makamlarının ziyaret için “tüm koşulları yaratmaya” hazır olmasına rağmen ABD konsolosunun Grenier’i ziyaret etmediğini bildirdi.

Ancak Moskova’daki ABD büyükelçiliği, konsolosluktan Greiner ve diğer tutuklu ABD vatandaşlarını ziyaret etmek için “tekrar tekrar izin istediğini” ve “birkaç aydır sürekli ve uygunsuz bir şekilde erişime izin verilmediğini” söyledi. ABD vatandaşları Paul Whelan ve Trevor Reid de Rusya’da gözaltına alındı.

READ  NL Merkez Notaları: Griler, Yavrular, Biralar