Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bruce Springsteen'in annesi Adele Springsteen 98 yaşında hayatını kaybetti

Bruce Springsteen'in annesi Adele Springsteen 98 yaşında hayatını kaybetti

Öncü rock yıldızı Bruce Springsteen'in oğlunun gelişen müzik yeteneğini besleyen Adele Springsteen Çarşamba günü öldü. 98'di.

Bay Springsteen annesinin öldüğünü duyurdu. Instagram'da yayınlandı Perşembe. Herhangi bir neden belirtilmedi ama Bayan Springsteen on yıldan fazla bir süredir Alzheimer hastalığından acı çekiyordu.

Oğlu, annesiyle olan ilişkisini ve bunun kendisi üzerindeki etkisini açıkça anlattı.

Bayan Springsteen ona ilk gitarını yedi yaşındayken kiraladı. 2021'deki Broadway şovunda şunları söyledi:“Broadway'de Springsteen” o yıl, şehrin pandemiye bağlı karantinalardan çıkmaya başlamasıyla iki aydan fazla sürdü. Programda annesiyle ilgili düşünceler de dahil olmak üzere geniş kapsamlı düşünceler vardı.

NBC'nin “Today” programına göre, 1940'larda swing müziği eşliğinde dans eden ve ilham verici melodilerden duyduğu neşeye hayran kalan kişinin de St. James Tiyatrosu'ndaki geniş Broadway seyircisine Bayan Springsteen olduğunu söyledi.

Ayrıca annesinin yaşına ve acı veren hastalıklarına rağmen canlı ruhunu sürdürme yeteneğinden de bahsetti.

“Alzheimer'ın üzerinden 10 yıl geçti” dedi. “95 yaşında. Ama dans etme ihtiyacı, o dans etme ihtiyacı onu hiçbir zaman terk etmeyen bir şey. Konuşamıyor. Dayanamıyor. Ama beni görünce yüzü gülüyor.”

Bayan Springsteen, 4 Mayıs 1925'te Adele Zerilli'de doğdu. Brooklyn'de. 1949'da bir oğlu olduğu Douglas Springsteen ve Virginia ve Pamela adında iki kızıyla evlendi.

Freehold, New Jersey'de hukuk sekreteri olarak çalıştı ve genç, işçi sınıfından bir aile yetiştirdi; kocası ise sık sık düzenli bir iş bulmakta zorlanıyordu ve akıl hastalıklarıyla mücadele ediyordu. O 1998'de öldü.

Bay Springsteen, Born to Run adlı anı kitabında “Bir aile olmamızı istedi ve biz de öyle yaptık” diye yazdı. “Ayrılmamamızı istedi, biz de ayrılmadık.”

Bayan Springsteen'in canlı, her zaman var olan ruhu, onun hayatındaki geçiş çizgisi gibi görünüyordu ve etrafındaki insanların hayatlarını iyileştiriyordu.

READ  Andrew Garfield, annesinin ölümünün onu 'aşırı acı' içinde bıraktığını söyledi

Bay Springsteen 1987'de Miami Herald'a “Annem büyük bir enerjidir; o gösterinin enerjisidir” dedi. “Her gün tutarlılık ve tutarlılık – işte bu kadar.” “Ailede istikrar duygusunu yaratan oydu, böylece tüm zor zamanlarda asla tehdit altında hissetmedik” diye ekledi.

Perşembe günü annesinin ölümünü duyuran bir Instagram paylaşımında Bay Springsteen, yaşlılık dönemindeki annesinin Glenn Miller'ın “In the Mood” şarkısı eşliğinde dans ettiği bir videoyu kendi videosundan bir alıntıyla paylaştı. 1998 tarihli “Desire” şarkısı.

Mesajda “Ben daha büyüğüm ama beni bir bakışta tanıyacaksın” yazıyordu. “Kendimize küçük bir rock 'n' roll bar bulacağız ve dışarı çıkıp dans edeceğiz.”

Amy Ortiz Raporlara katkıda bulunuldu.