Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu düşük stresli, zorlu iş uzaktan yapılabilir ve yılda 100.000 dolardan fazla ücret öder

Bu düşük stresli, zorlu iş uzaktan yapılabilir ve yılda 100.000 dolardan fazla ücret öder

İdeal iş söz konusu olduğunda çalışanların farklı öncelikleri vardır. 2022 anketine göre çoğunluk, yani %64, maaş ve sosyal hakların bir iş teklifini kabul etmede belirleyici faktörler olduğunu söylüyor. 13.085 Amerikalı çalışanın katıldığı Gallup anketi. Neredeyse aynı sayıda kişi, yani %61, iş-yaşam dengesinin ve refahın “çok önemli” olduğunu söylüyor. Gallup, bunda uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasının rol oynadığını belirtiyor.

Birçok işçinin kriterlerine uyabilecek bir iş aktüerliktir. Rapora göre yılda ortalama 113.990 dolar maaş alıyorlar. İşgücü İstatistikleri BürosuBirçoğu hibrit olarak veya tamamen uzaktan çalışabilir.

Aktüerler, genellikle sigorta şirketleri adına müşterilerinin faaliyetlerinin risklerini değerlendirir. Farklı senaryolar için olasılıksal modeller oluşturmak ve buna göre tavsiyelerde bulunmak amacıyla ölümler, kazalar, hastalıklar, sakatlıklar vb. ile ilgili verileri kullanırlar.

İş genellikle matematik veya istatistik gibi bir alana odaklanan bir lisans derecesi ve bu rolde deneyim gerektirir.

Aktüerler Şirketin kariyer uzmanı Vicki Salemi, “Genellikle kod yazmayı bilmeniz veya yazılımı bilmeniz gerekir” diyor. Canavar“Bu verileri analiz edebilmek, yorumlayabilmek ve sunabilmek” için kişilerarası ilişkiler ve iletişim becerilerine de ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi. Bazı şirketler adayların Aktüerler Grubu gibi aktüeryal grupların üyesi olmasını da isteyebilir. Kaza Aktüerleri DerneğiÜyelerin bir dizi testi geçmesini gerektirir.

Yüksek ücret ve esnekliğin yanı sıra bu iş de talep görüyor. BLS, aktüeryal istihdamın 2022 ile 2032 arasında %23 oranında artmasını bekliyor. Salemi, bunun “ortalamadan çok daha hızlı” olduğunu söylüyor. Bunun iklim değişiklikleri gibi faktörlerin bir sonucu olabileceğini söylüyor. “Örneğin kasırgalar, sel baskınları, kasırgalar vb. risklerin ne olacağını değerlendirmeye daha fazla ihtiyaç duyulabilir.”

İşin son bir avantajı: nispeten düşük stres. Çalışma Bakanlığı Mesleki Bilgi Ağı Sıra 873 kariyer Stres toleransına veya işin “eleştiriyi kabul etmeyi ve yüksek stresli durumlarla sakin ve etkili bir şekilde başa çıkmayı gerektirip gerektirmediğine” bağlıdır. Sıralama 0’dan (en az stresli) 100’e (en çok stresli) kadar bir ölçeğe dayanmaktadır.

READ  Hedef bir durgunluk uyarısı veriyor: Alışveriş yapanlar daha az giysi ve daha çok temel ihtiyaç satın alıyor

Aktüerlerin stres notu 57’dir. Salemi bunun nedenleri olarak işyerinde haftada 40 saat çalışma ve göreceli istikrar gibi faktörleri sıralıyor.

Salemi, “Büyük resimde rol bana kazanan gibi görünüyor” diyor.

Kaçırma: Paranızda, işinizde ve yaşamınızda daha akıllı ve daha başarılı olmak ister misiniz? Yeni bültenimize abone olun!

CNBC’yi ücretsiz edinin Warren Buffett’ın Yatırım RehberiMilyarderin sıradan yatırımcılar için en iyi tavsiyelerini, yapılması ve yapılmaması gerekenleri ve üç temel yatırım ilkesini açık ve basit bir kılavuzda özetleyen.

amorti:

Yılda 100.000 dolardan fazla kazandıran 10 düşük stresli iş ve bunları nasıl elde edebileceğiniz

Verilere göre 100.000 dolardan fazla kazandıran en az stresli iş ve bu işin nasıl elde edileceği

Stresli bir işin kırmızı bayraklarını daha işe başlamadan önce nasıl fark edebilirsiniz?