Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu hafta gece gökyüzü

Bu hafta gece gökyüzü

Her Pazartesi, önümüzdeki hafta için Kuzey Yarımküre’deki (orta kuzey enlemleri) göksel özellikleri seçiyorum, ancak tekrar kontrol edin Ana feed’ime göz atın Yıldız gözlemi, astronomi, tutulmalar ve daha fazlası hakkında daha ayrıntılı makaleler için.

Bu hafta gece gökyüzü: 11-18 Eylül 2023

Bu hafta ay gözlemi için mükemmel. Çoğu insan, uydumuzu izlemenin en iyi zamanının dolduğu zaman olduğunu varsayar, ancak aslında, benim görüşüme göre, ince bir hilal olduğunda çok daha keyifli bir manzaradır. Bu hafta, şafaktan önceki saatlerde ince bir hilal şeklinde küçülmesini ve gün batımından sonra gökyüzünde güneşin diğer tarafında yeniden ortaya çıkmasını izlemek mümkün.

Forbes’tan daha fazlasıAmerika Birleşik Devletleri’nde “Ateş Çemberi” güneş tutulmasına tanık olmak için şimdi nerede rezervasyon yaptırmalısınız?

Sabah ve akşam arasında geçiş yaparken, önümüzdeki ayın 14 Ekim’inde çok özel bir şeye neden olacak şekilde yörüngesinde belirli bir konuma doğru ilerliyor: ABD’nin dokuz eyaletinden görülebilecek halkalı bir güneş tutulması (ve kısmi bir güneş tutulması) Amerika Birleşik Devletleri’nin geri kalanında görülebilir). Amerika).

İşte bu hafta ayı, gezegenleri ve yıldızları görüntülemeyle ilgili bilmeniz gereken her şey:

READ  Parçacık fiziğinin Standart Modeli bozulabilir - Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'ndaki bir fizikçi açıklıyor