Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu tamamen elektrikli araç çağırma hizmeti, Young Turk Yılın Girişimi ödülüne layık görüldü

Bu tamamen elektrikli araç çağırma hizmeti, Young Turk Yılın Girişimi ödülüne layık görüldü
Hindistan’ın ilk ve en büyük tamamen elektrikli araç çağırma hizmeti ve elektrikli araç (EV) şarj altyapısı operatörü BlueSmart Mobility, ‘Yılın Jön Türk Girişimi’ 19. baskıda CNBC-TV18’in Hindistan İş Lideri Ödülleri (IPLA) 2 Aralık’ta Mumbai’de düzenlendi.

CEO Anmol Singh Jaggi, girişimi Ocak 2019’da bağış toplama başkanı olarak görev yapan Puneet Goyal ile birlikte kurdu. Kısa bir süre sonra, İşletme Direktörü Tushar Garg, Operasyon Başkanı Anirudh Jain ve Teknoloji Direktörü Rishabh Chute kurucu ortaklar olarak katıldı.

Başlangıçta şirket 10 elektrikli araba ve iki şarj istasyonuyla işe başladı. Şu anda Delhi-NCR ve Bengaluru’da yaklaşık 6.000 araba işletiyor ve Ola ve Uber gibi şirketlerle rekabet ediyor. BlueSmart mükemmel bir müşteri deneyimi, sıfır iptal ve hiçbir fiyat şişirme olmamasıyla gurur duymaktadır. Şirket kendisini sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya adamıştır ve e-mobiliteyi günlük mobilite olarak yeniden tanımlamayı amaçlamaktadır.

BlueSmart kurulduğu günden bu yana özsermaye ve risk sermayesi olarak 109 milyon dolar topladı. Başlıca yatırımcıları arasında BP Ventures, Servum Partners, 9Unicorn Fund ve Green Frontier Capital yer alıyor.

Şirket ayrıca kalkınma finansmanı şirketleri tarafından desteklenen 150 milyon dolarlık bir varlık fonu da sağladı. Finansmanın 35 milyon doları Hindistan Yenilenebilir Enerji Geliştirme Ajansı’ndan (IREDA) ve 77 milyon doları ise Power Finance Corporation’dan (PFC) geliyor.

Tamamen elektrikli bir filo işleten BlueSmart, 21.000 ton karbondioksit emisyonunu azalttı, 10 milyon temiz yolculuk sağladı ve 325 milyon kilometreden fazla yol kat etti. Ancak şirket etkisini genişletmek istiyor. Şu anda elektrikli otomobil üretimiyle uğraşıyoruz.

READ  Yunanistan'da bir adada planör kazasında iki Türk tutuklandı.