Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu vampir kalamar atası fosilinin adı Biden’dan geliyor

Bu vampir kalamar atası fosilinin adı Biden'dan geliyor

Dr. Kluge, “Tam olarak aynı boyut, tamamen aynı yaş, tamamen aynı konum, tamamen aynı oranlar ve biraz farklı şekilde korunuyorlar” dedi.

Araştırmaya dahil olmayan Dr. Clements, yeni makalenin ağırlıklı olarak görsel analiz yöntemlerine dayandığını ve bu soruların kimyasal analizlerle çözülebileceğini söyledi. Bu tekniklerin pahalı olabileceğini belirterek, “Çok çeşitli teknolojilerle kesinlikle daha fazla ipucumuz veya çok daha fazla yanıtımız olacak” dedi.

Dr. Wahl fosili ilk incelediğinde, çoğu fosil kafadanbacaklının yüzdürme gücünü kontrol etmelerine yardımcı olan taş kabuk özelliği olan phragmocone’u aradı. a nautilus phragmocone onun sarmal kabuğudur; a kalamar Kalamar kemiğidir. Wallen, Phragmokon’un fosilleşmiş odalarının, çok belirgin ve genellikle iyi korunmuş mineralize plakalara bölündüğünü söyledi.

Wallen, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’nde korunan G. beargulchensis fosilinin bu ayırt edici yaprakları koruduğunu söyledi. Yazarlar, bu fosil ve S. bideni’nin aynı yerde ve aynı ortamda korunmuş olmaları nedeniyle, her ikisinin de korunmuş çizgilere sahip olması gerektiği görüşündedirler. Ancak S.Pedeni’de bu türlerden hiçbir iz yoktu, bu da yaratığın hiçbir zaman bir iç kabuğa sahip olmadığını gösteriyordu.

Dr. Wallen ayrıca, erken kafadanbacaklıların yatay olarak yüzebilmelerini sağlamak için metalik bir karşı ağırlık olan ilkel bir tritus kanıtı görmeyi bekliyordu. Ancak Dr. Wallen, S. Bedney fosilinin bir kürsüye sahip olmadığını ve bunun “aslında orada olmadığını” gösterdiğini söyledi.

Bunun yerine, araştırmacıların analizi, S.Pideni’nin iç kabuğunun, kalamar ve vampir kalamarında bulunan üçgen kabuk benzeri bir kalıntı olan gladius olduğunu buldu. Dr. Wallen, “Bu, bu yaştaki bir hayvanda kimsenin görmeyi bekleyeceği bir şey değil,” dedi. “Erken bir vampir aradığımızı biliyorduk.”

Dr. Kluge, korteksin deforme olmuş bir phragmocon ve G’nin vücut odası olduğunu belirterek bu sonuca itiraz etti.

READ  Webb Teleskobu tarafından çekilen 'Evrenimizin En Derin Görüntüsü' Temmuz'da Ortaya Çıkacak