Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Buckingham Sarayı, Meghan’ın zorbalık iddialarıyla ilgili soruşturmayı yayınlamayı reddetti

Buckingham Sarayı, Meghan'ın zorbalık iddialarıyla ilgili soruşturmayı yayınlamayı reddetti
Makale eylemleri yüklenirken yer tutucu

LONDRA – Buckingham Sarayı, Sussex Düşesi Meghan’ın saray personeline zorbalık yaptığı iddialarına ilişkin soruşturmanın sonuçlarını yayınlamayacağını, ancak “dersler alındığını” ve insan kaynakları politikalarının değiştirildiğini söyledi.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir saray yetkilisi, Çarşamba günkü kraliyetin yıllık mali durumuyla ilgili brifing sırasında gazetecilere verdiği demeçte, Meghan ile çalışma deneyimleri hakkında ifade verenlerin mahremiyetini korumak için zorbalık soruşturmasının ayrıntılarının gizli tutulacağını söyledi. Harry Kensington Sarayı’nda yaşıyordu.

Yetkili, “Tartışmaların gizliliği nedeniyle ayrıntılı tavsiyeleri iletmedik” dedi. “Tavsiyeler, uygun olan yerlerde politika ve prosedürlere dahil edildi ve politikalar ve prosedürler değişti.”

Yetkili, “Bence hedeflere ulaşıldığı için dersler alındı” dedi. Saray, bu derslerin ne olduğunu veya insan kaynakları politikalarının nasıl değiştiğini açıklamadı.

Buckingham Sarayı, Sussex Düşesi Meghan’ın çalışanlarına zorbalık yapıp yapmadığını araştıracak

Mart 2021’de Buckingham Sarayı, Londra gazetesindeki bir makalenin Meghan’ın iki çalışanının kovulduğunu ve üçte birinin işten çıkarıldığını iddia etmesinin ardından zorbalık iddialarıyla ilgili bir soruşturma başlattı.

O zaman, Meghan’ın avukatları raporları yalanladı, onları “hesaplanmış bir karalama kampanyası” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: Londra Times Düşes hakkında “Buckingham Sarayı tarafından tamamen yanlış bir anlatı yaymak için kullanıldı”. Haberler, Meghan ve Prens Harry’nin Oprah Winfrey ile tanışmasından kısa bir süre önce gazetede çıktı.

İddiaları hiçbir zaman onaylamayan ancak soruşturmaya yetecek kadar ciddi olduklarını söyleyen saray, Perşembe günü yaptığı açıklamada soruşturmanın sona erdiğini ve “politikalarımız ve prosedürlerimiz hakkındaki tavsiyelerin ilerletildiğini” söyledi. Saray, iddiaların ayrıntılarını değil, reşit olmayanların şikayetleri nasıl ele aldığına bakan incelemenin sonuçlarını yayınlamayacağını söyledi.

Kraliyet gözlemcileri, incelemenin Perşembe günü yayınlanan monarşinin harcama ve gelirinin yıllık mali hesapları olan Egemen Hibe Raporunda belirtilmesini bekliyorlardı.

READ  Rahibe Hennessy, MAGA destekçilerini ırkçı olarak adlandırdıktan sonra Cardi B hakaret davasını kazandı

Saray yetkilisine göre, zorbalık iddialarına ilişkin soruşturma, vergi mükelleflerinin parasından değil, özel olarak finanse edildi, bu da kamu hesaplarına dahil edilmesi gerekmediği anlamına geliyordu.

bu Yıllık rapor İngiliz hükümdarının 2021-2022 dönemi için resmi harcamasının bir önceki mali yıla göre yüzde 17 artışla yaklaşık 124 milyon dolar olduğunu gösterdi.

Bu, İngiliz hükümetinin Kraliçe’nin evinin masraflarını ve kraliyet konutlarının bakımını karşılamak için sağladığı kamu parası olan Egemen Hibe’de 105 milyon doları aştı. Saray, İngiltere’de kraliyet finansmanının kişi başına 1,57 dolara mal olduğunu ve harcamalarının büyük kısmının Buckingham Sarayı’ndaki büyük tadilatlara gittiğini söyledi. Saray, ek masrafların önceki yıllarda ayrılan rezervlerle karşılanacağını söyledi.

Hesaplamalar, geçen yılki en pahalı kraliyet gezisinin, Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Catherine’in – bir halkla ilişkiler felaketi olarak görülen – 274.000 dolara mal olan Karayipler gezisi olduğunu gösterdi.

William ve Kate, Kraliçe’nin yıldönümünü kutlamak, sömürge karşıtı protestolar planlamak ve tazminat talep etmek için Karayipler’i geziyor

Bazıları, özellikle yaşam maliyeti krizinin meyvelerini vermeye başladığı mevcut ekonomik ortamda maliyetlerin çok yüksek göründüğünü söyledi. Birleşik Krallık’ta enflasyon %9’u aştı – son 40 yılın en yüksek oranı. Daily Mirror sitesinde “Kraliyet ailesi için 100 milyon pound mu? ön Sayfa.

Kraliçe’nin özel cüzdanının koruyucusu olarak da adlandırılan Kraliçe’nin Saymanı Michael Stephens yaptığı açıklamada, kraliyet maliyesinin önümüzdeki yıllarda da sıkılaşma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

“Önümüzdeki iki yıl içinde devlet hibesinin istikrara kavuşması muhtemel, işletme maliyetleri üzerindeki enflasyonist baskılar ve ek gelir sağlama kabiliyetimiz kısa vadede muhtemelen kısıtlanacak, planlarımızı gerçekleştirmeye ve bu etkileri çabalarımızla yönetmeye ve yönetmeye devam edeceğiz. verimlilikler.”