Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Büzülme” çaresizce beğenmenize ihtiyaç duyar

Harrison Ford’dan Paul’ün daha ölçülü tavrı, Jimmy (Jason Segel) ve çetenin geri kalanının aşırı hoşgörülü içgüdülerine çok ihtiyaç duyulan bir engel olarak hizmet ediyor. küçüldüileri gelenler.
Resim: Apple TV +

İzlemek küçüldü Karşılamalarını aşan canlı bir konuğu ağırlamak gibi. İlk başta, onların etrafta olması eğlenceli: Kahve fincanlarının üzerine eğlenceli yorumlar yapıyorlar, tavırları havadar ve imza şarkıları Ben Gibbard’ın yumuşak vokal tasarımlarını içeriyor. Artı, yanlarında Harrison Ford’u da getirdiler ve bu kesinlikle büyük bir bonus. Ama birkaç saat kendilerinin ve diğer insanların sorunları hakkında durmadan konuştuklarını dinledikten sonra Tabii ki Onları ilgilendirmez, bir molaya ihtiyacın var.

Bu Bu yeni Apple TV+ dizisinin ruh sağlığının düzeltilmesi gereken dul bir terapistle ilgili havası. küçüldü hakkında bir komedi Duygu – İnsanlar kendileriyle mücadele eder, başkalarını incitir ve durmadan bunun hakkında konuşurlar. Bir filmdeki gönül yarasını bir Cameron Crowe filmiyle karşılaştırmak cazip gelebilir, ancak bunu söylemek daha doğru. küçüldü Televizyon dizisinin vekili Bill Lawrence, çünkü tam olarak öyle. vaaz veren Lawrence önlükVe Puma kasabasıVe Ted Kement Ekranda, ile birlikte oluşturun kement Yıldız Brett Goldstein K küçüldü Genç kızı Alice’in (Lukita Maxwell) üzgün ve beceriksiz babası Jimmy’yi canlandıran Jason Segel, kaptan köşküne çok rahat oturuyor. küçüldüİnsan temasını değerlendirmeye ve konfor alanınızın dışında çalışmaya objektif bir odaklanmanın etkisi vardır. kement-yanor; Kızının yanında olmaya ve hastalarına yardım etme yaklaşımını değiştirmeye kararlı olan Jimmy, ofisinin ön kapısının üzerine kişisel sloganının yazılı olduğu ev yapımı bir tabela asmakla kalmıyor, aynı zamanda bir tane eklediğini hayal etmek kolay.

Ayrıca bunun gibi Ted KementVe küçüldü Seyircisini umutsuzca kazanmak isteyen bir dizi. Ancak birkaç bölümden sonra sevilme arzusu agresifleşmeye başlar. Muhtemelen dizinin daha rahatsız edici eğilimlerinden bazıları – terapinin nasıl çalıştığına dair akıl almaz bir tasvir, sol alanın en derin köşelerinden gelişen romantik bağlantılar, insanların gerçekte nasıl konuştuğunun bir yansımasından çok bir TV şovu için yazılmış gibi görünen diyalog Apple TV+ zaman çizelgesinde görüntülendiğinde daha az stresli hissedebilirler. Platformdaki çoğu şov gibi, küçüldü Bölümler, Cuma günü ilk iki bölümün galasından sonra haftalık olarak yayınlanacak. Aralıklı dozlar, bu eksikliklerin tolere edilmesini kolaylaştırabilir. Abilir.

READ  'MasterChef' yarışmacısı felç geçirdikten sonra film çekmesi için baskı gördüğünü iddia ederek dava açtı

k değil küçüldü Tamamen sihirden arınmış. Bu hayranlığın en önemli parçası, yakın zamanda dikkatini televizyona çeviren Ford’dur – şu anda Paramount+’ta başrol oynamaktadır. sarıtaş önek 1923 – ve ilk çıkışından bu yana ilk kez bir canlı aksiyon komedi filminde yer alıyor spiker 2 on yıl önce. Paul olarak, tam olarak Ford’dan beklediğiniz gibi biri: eksantrik ve sabırsız, ancak son derece karizmatik. (“Su yüzdenizin gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz?” Jessica Williams’ın Jamie ve Paul’ün çalıştığı muayenehanesinde bir terapist arkadaşı olan Gabe soruyor. “Yüzdemin umurunda olmadığını biliyorum,” diye yanıtlıyor Paul.)

Paul’ün daha çekingen tavrı, diğer karakterlerin hiperaktif içgüdülerine eğlenceli ve çok ihtiyaç duyulan bir engel ve Ford, söylediği her alaycı sözden zevk alıyor gibi görünüyor. Burada yapmam gereken bazı arka plan hikayeleri de var; Paul, bir Parkinson hastalığı teşhisi ve bu gerçeği yarı yabancı kızı Meg (Lily Rabe) ile nasıl paylaşacağı ile boğuşur. Durumunda gezindikleri ve ilişkilerindeki eski yaraları iyileştirdikleri sahneler küçüldüOrijinallik ile parlak parlaklık ve halka. Ford, bu durumdaki beklenmedik mizah anlayışını da ortaya koyuyor: Yüksek dozda yemek yedikten sonra, Meg’in ziyarete geleceğini ve “bakımı üstleneceğini” açıkladığında, bunları söylerken yüzüne dehşet dolu bir sırıtış yayılıyor. sözler özel bir Emmy adaylığını hak ediyor.

Ford göze çarpıyor olsa da, tüm oyuncu kadrosu güçlü ve o kadar güçlü ki, dizi herkese eşit zaman ayırma konusunda giderek daha kararlı görünüyor. hangi yapar küçüldü Hikayesini dengelemeye çalıştığı için biraz pratik değil – Jimmy, Alice’le yeniden bağlantı kurmaya ve hastaları, özellikle de TSSB’den muzdarip bir Ordu gazisi olan Sean (Luke Tenney) ile daha etkili olmaya çalışıyor – başka bir dizi B- ve C– Hikâye ile Gabe’in eski kocasıyla olan ilişkisi, Jimmy’nin en yakın arkadaşı Brian (Michael Urie) ve partneri arasındaki dinamikler ve Jimmy ile komşusu Liz (Christa Miller) arasındaki, Jimmy taşındığında annesi ve babası Alice’e müdahale eden karmaşık ilişki dahil. karısının ölümünden sonra. Her şeyi işlemek ve bunu çok sık yapmaya çalışmak, özellikle sadece yarım saat süren bölümlerde, herhangi bir hikayenin sahip olabileceği duygusal etkiyi azaltır. küçüleng ayrıca, kavramsal olarak hiçbir anlam ifade etmese bile, tüm bu insanların en iyi arkadaşlar olduğu fikrini öne sürmekte ısrar ediyor. Ama Jimmy’nin yörüngesindeki herkesi birbirleriyle takılmaya zorlamak, tam da iyi niyetli, sevgiye aç bir arkadaşın yapacağı türden bir şey.

READ  Katie Couric meme kanseri teşhisini açıkladı

İlk bölümde, Jimmy muayenehanesinde duvara toslayıp hastalarının aynı konulardan tekrar tekrar şikayet etmelerini dinlemekten yorulduğunda, Paul sorunu teşhis ediyor: Empati yorgunluğu, diye açıklıyor ve izlemenin tehlikesi de tam olarak bu. . küçüldü. Karakterleri kıvrak zekalı, eğlenceli ve yetenekli oyuncular tarafından canlandırılmış olabilir ama aynı kişisel sorunlardan bahsetmelerini dinlemek on bölüm boyunca yorucu bir hal alıyor. Jimmy yorgunluğunu hastalarını arayarak gidermeye çalışıyor, ne yazık ki bunu sadece ekranlarımızın sınırları içinde olan insanlarla yapamayız. Ancak riske girebilir ve yüzde kaçının izlemeye devam etmekle ilgilendiğini dikkatlice değerlendirebiliriz. küçüldü.

küçüldüİlk iki bölüm 27 Ocak’ta Apple TV+’ta yayınlandı ve ardından her hafta Cuma günü bir yeni bölüm yayınlandı.