Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çalışma, yeni asgari verginin Berkshire Hathaway ve Amazon’u sert bir şekilde vurabileceğini gösteriyor

Çalışma, yeni asgari verginin Berkshire Hathaway ve Amazon'u sert bir şekilde vurabileceğini gösteriyor

Berkshire Hathaway Başkanı Warren Buffett, 3 Mayıs 2019, Omaha, Nebraska, ABD’deki yıllık Berkshire Hissedarlar Günü Alışverişinde.

Scott Morgan | Reuters

Araştırmacılar, 2021 Enflasyonu Düşürme Yasası’nda yer alan %15’lik yeni asgari kurumlar vergisi oranını Kurumsal Kazançlara uyguladılar ve yükün yalnızca yaklaşık 78 şirket tarafından hissedileceğini buldular. Berkshire Hathaway Ve Amazon daha fazla öde.

North Carolina Vergi Merkezi Üniversitesi’nden Eğitim Ocak ayında yürürlüğe girecek olan verginin 2021 için şirket kazançları üzerindeki haritasını çıkarmak için önceki hisse kayıtları kullanıldı.

Araştırmacılar, 2021 yılında 78 şirketten minimum %15’lik bir toplam 31,8 milyar dolar alacağını buldular. Berkshire, tahmini ödemeleri 8,33 milyar dolarla, Amazon’u ise 2021 kazançlarına göre 2,77 milyar dolarla takip etti.

Çalışma, yalnızca şirketin halka açık verilerine bir yıl içinde bakmanın sınırlamalarına dikkat çekiyor. Araştırmacılar, özellikle şirketin 2023’te vergi kapsamındaki operasyonları değiştikçe, bu tahminlerin değişebileceğini fark ettiler.

Başkan Joe Biden Asgari defter vergisini Ağustos ayında Enflasyon İndirim Yasası’nın geri kalanıyla birlikte yasaya imzaladım. Vergi, özellikle yılda 1 milyar dolardan fazla kazanan şirketleri hedeflemeyi amaçlıyor.

ortak vergi komisyonu zaten tahmin etti Özellikle imalat sanayinde daha düşük maliyetlerle yaklaşık 150 şirketi etkileyecek. İki partili JCT ayrıca verginin ilk yılında 34 milyar dolarlık gelir öngörüyor ve bu, UNC tarafından tahmin edilen teorik 2021 gelirinden biraz daha fazla.

Araştırmaya göre aşağıdaki en yüksek vergiler ödenecek kaleVe AT&TVe ebay Ve modern2021 mali tablolarına göre hepsi 1,2 milyar dolardan fazla ödemeye sahip.

READ  Ulaştırma Bakanı Buttigieg, havayolu CEO'larını uçuş kesintileri konusunda azarladı: 'kabul edilemez'