Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Carl Pei’den Nothing, ABD’de iPhone’u alt edecek bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor

Carl Pei'den Nothing, ABD'de iPhone'u alt edecek bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor

Telefon Yok (1).

bir şey yok, hiçbirşey

Birleşik Krallık merkezli tüketici teknolojisi şirketi Nothing, daha da ileri gitme hırsıyla gözünü ABD’ye dikiyor Bir elma Iphone.

Pei, CNBC’ye, Çinli cep telefonu üreticisi OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei’nin donanım girişimi olan girişimin ABD’de yeni bir akıllı telefon piyasaya sürme konusunda ABD’li operatörlerle herhangi bir operatöre isim vermeden erken görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Temmuz ayında, Apple’ın giriş seviyesi iPhone SE’sine benzer tasarım, fiyat ve teknik özelliklere sahip orta sınıf bir cihaz olan Nothing Phone’u (1) piyasaya sürdü.

iPod yaratıcısı Tony Fadell tarafından desteklenen şirket ve alfabe VC arm GV, akıllı telefonunu şimdiye kadar yalnızca Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da piyasaya sürdü – ABD veya Kanada’da değil.

Pai, CNBC ile yaptığı bir röportajda, “ABD’de piyasaya sürmememizin nedeni, tüm taşıyıcıları ve Android’de ihtiyaç duydukları benzersiz özelleştirmeleri desteklemek için çok fazla ek teknik desteğe ihtiyaç duymanızdır.” . “Daha önce hazır olmadığımızı hissettik.”

Çinli-İsveçli işadamı, “Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı taşıyıcılarla gelecekteki bir ürünü orada piyasaya sürmek için görüşmeler yapıyoruz” dedi.

atasözleri elma Ve SAMSUNG Halihazırda büyük ABD havayolları ile ilişkiler kurmuştur ve bu da daha küçük şirketlerin rekabet etmesini zorlaştırmaktadır.

Pai, yakın zamanda piyasaya sürdüğü kulaklıkların (çubukların) satışlarının üçte birinin şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nden geldiğini ekledi.

“Burası kesinlikle ürünlerimize zaten çok fazla ilginin olduğu bir pazar. Ve eğer akıllı telefonlarımızı orada piyasaya sürersek, önemli bir büyüme yakalayabileceğimizden eminim” dedi.

READ  Nintendo Switch için resmi Hori Taiko no Tatsujin davul denetleyicisi şimdiye kadarki en düşük fiyatına düştü

CNBC EXCLUSIVELY ile paylaşılan rakamlara göre, şirket gelirinin 2022’de on kattan fazla artarak 2021’de yaklaşık 20 milyon dolardan bu yıl tahmini 250 milyon dolara çıkmasını bekliyor. Ayrıca çalışan sayısını iki kattan fazla artırarak 400’ün üzerine çıkardı. Ancak şirket hâlâ para kaybediyor.

Pai, “Hedef 2024’te karlı olmak” dedi. “Şu anda kar etmiyoruz. Bu yıl döviz yüzünden daha da zorlaştı. Sattığımız malın maliyetinin çoğunu ödüyoruz.” [cost of goods sold] ABD doları cinsinden ama biz sterlin, euro ve Hindistan rupisi cinsinden para kazanıyoruz – yani her şey ABD doları karşısında değer kaybetti.”

ABD doları bu yıl yükseldi. bu dolar endeksi ABD dolarını önde gelen para birimleri karşısında ölçen ABD doları, yılın başından bu yana %8,5’ten fazla arttı.

elma aldı

David, Goliath’a karşı

Pai, şirketinin ürünlerini pazara sunma konusunda çok sayıda zorlukla karşılaştığını söyledi. En büyük başarısızlıklarından biri, Apple’ın en büyük iPhone tedarikçisi olan Foxconn’a telefonlarını üretmesi için yaklaşmasıydı.

Pei’ye göre Foxconn, akıllı telefon endüstrisindeki geçmiş başarısızlıkları gerekçe göstererek, Nothing ile iş yapmayı reddetti.

Pai, “Her başlangıç ​​üreticisi Foxconn ile çalıştı” dedi. “Ama sıra bize geldiğinde hayır dediler çünkü birlikte çalıştıkları her startup başarısız oldu. Ne zaman bir startup başarısız olsa Foxconn para kaybediyor, maliyetlerini karşılayamıyor.”

Foxconn, CNBC ile iletişime geçtiğinde yorum yapmak için hemen müsait değildi.

BlackBerry'ye ne oldu?

Dünya çapındaki Covid kısıtlamaları da şirket için büyük bir engeldi. Hiçbirinin kendi telefonunu üretmediği Hindistan’da şirket, seyahat kısıtlamaları nedeniyle mühendis gönderemedi ve Pai şirketin fabrikasını uzaktan yönetmek zorunda kaldığını söyledi.

Nothing’s Smartphone için “Bunu yaratmak için gerçekten çok çalışmamız gerekti” dedi.

Yetkililerin sıkı sokağa çıkma yasakları uyguladığı Çin’in Shenzhen kentinde, mühendislerin, insanların market alışverişine çıkmasının uygun olduğu zorunlu 45 dakikalık süreler boyunca bileşen tasarımları ve mekanikleri tartışması gerekmedi.

Dünya çapında henüz 1 milyondan fazla ürün satılmadı, kulaklıklar (1) 600.000 adet sattı ve telefon (1) 500.000 sevkiyata ulaştı.

Bununla birlikte, girişim küçük bir oyuncu ve insanlar harcamalarını büyük ölçüde azaltmak zorunda kaldıklarından, kasvetli bir ekonomik görünümle karşı karşıya.

Avrupa’da akıllı telefon sevkiyatları, iPhone 14’ün güçlü lansmanının ardından önceki çeyreğe göre biraz artmasına rağmen, üçüncü çeyrekte yıldan yıla %16 düştü.

Samsung, %35 pazar payıyla Avrupa’nın en büyük akıllı telefon üreticisidir, onu %23 ile Çinli Xiaomi ve %21 ile Apple takip etmektedir.