Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cavaliers, beş sezonun ardından başantrenör J.B. Bickerstaff’ı kovdu

Cavaliers, beş sezonun ardından başantrenör J.B. Bickerstaff’ı kovdu

Takımın altı sezondur ilk kez Doğu Konferansı yarı finalinde yer almasına rağmen Cleveland Cavaliers, Perşembe sabahı koç J.B. Bickerstaff’ı kovdu.

45 yaşındaki Bickerstaff, Cavaliers’ı yeniden yapılanmaya yönlendirdi ve son iki sezonda 99 normal sezon maçı kazandı, ancak takım şimdi Cleveland’ı Doğu Konferansı play-off’larına daha da derinden taşıyacak bir antrenör bulma arayışına başlıyor.

2020’de John Beilein’i geçici antrenör olarak değiştirdikten sonra Bickerstaff, Cavaliers’la beş sezonda 170-159 (.517) rekoruna imza attı.

Cleveland, yedi maçlık açılış turunda Orlando Magic’i mağlup ederek Doğu Konferansı’nda 48-34’lük dereceyle dördüncü sırada yer aldı. Boston, konferans yarı finalinde Cleveland’ı 4-1 mağlup ederken, Jarrett Allen ve All-Star guard Donovan Mitchell son iki maçı kaçırdı.

Cleveland yeni bir yaklaşım istiyor ve basketbol operasyonları başkanı Kobe Altman ve genel menajer Mike Gansey koçluk arayışlarına başlayacak.

Altman yaptığı açıklamada, “JB, NBA’de saygı duyulan bir koç ve harika bir insandır” dedi. “Geçtiğimiz dört yıl boyunca, oyuncuları kademeli olarak kendilerinin en iyi versiyonları olmaya iten bir kültürün oluşmasına yardımcı oldu. Bunun gibi kararlar asla kolay değildir, özellikle de onun liderliğinde başlayan bir seriyi yeniden inşa etme sürecine baktığınızda. NBA, takımı ileriye taşımak ve sonunda şampiyonluk için mücadele etmek için bazen sağlam bir risk gerektiren benzersiz bir iş alanıdır.

Cavaliers, All-Star guardlar Mitchell ve Darius Garland’dan oluşan geniş bir yetenek tabanına ve Allen ile Evan Mobley’in de yer aldığı bir ön sahaya sahip.