Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin’in Anyang kentinde bir fabrikada çıkan yangında onlarca kişi öldü. Çin

Ülkenin merkezinde bir fabrikada çıkan yangında 36 kişi öldü, iki kişi de kayıp. Çinyerel yetkililere atıfta bulunarak devlet medyasını bildirdi.

Çin devlet haber ajansı Xinhua’nın Salı günü bildirdiğine göre, Henan Eyaletinin merkezindeki Anyang Şehrindeki bir fabrikada Pazartesi öğleden sonra çıktı, daha fazla ayrıntı paylaşılmadı.

Devlet medyası, kurtarma ekiplerinin ilk olarak, Wenfeng Bölgesi’ndeki Kaixinda Trading Co Ltd’de veya Anyang şehrinde ‘yüksek teknoloji bölgesinde’, saat 16.22’de başlayan bir yangın ihbarı aldığını söyledi. CCTV, “Alarmı aldıktan sonra, belediye yangın kurtarma müfrezesi hemen olay yerine asker gönderdi.”

“Asayiş, acil müdahale, belediye ve güç kaynakları ekipleri aynı anda olay yerine gelerek acil durum ve kurtarma çalışmalarını yürüttü.”

CCTV’nin bildirdiğine göre, ölü ve kayıplara ek olarak, ikisi de hayati tehlikesi olmayan yaralarla hastanede.

Yetkililer, yangınla ilgili olarak iki “suçlu zanlının” gözaltına alındığını söyledi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Düşük güvenlik standartları ve bunları uygulamakla görevli yetkililer arasındaki yolsuzluk nedeniyle Çin’de endüstriyel kazalar yaygındır.

Haziran ayında, Şangay’daki bir kimya fabrikasında meydana gelen patlamada bir kişi öldü ve bir kişi de yaralandı. Uzak Jinshan bölgesindeki Sinopec Şanghay petrokimya tesisinde çıkan bir yangın, geniş bir sanayi bölgesinin üzerine kalın duman bulutları gönderdi ve ayrı yerlerde üç yangın çıktı.

Geçen yıl, Xi’an şehrinin merkezindeki bir gaz patlamasında 25 kişi hayatını kaybetmiş ve çok sayıda binayı enkaza çevirmişti.

Mart 2019’da, Şanghay’dan 260 kilometre (161 mil) uzaklıkta bulunan Yancheng’deki bir kimya fabrikasında meydana gelen patlamada 78 kişi öldü ve birkaç kilometrelik bir yarıçap içindeki evleri yıktı.

Dört yıl önce, kuzey Tianjin’de bir kimyasal depoda meydana gelen büyük bir patlama 165 kişinin ölümüne neden oldu, bu Çin’in şimdiye kadarki en kötü endüstriyel kazalarından biri.

READ  Rusya, Ukrayna bölgelerinin "ilhakını" kınamak için gizli bir BM oylaması istiyor

AFP ve Reuters ile