Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çoğu analog HVAC ekipmanını otomatikleştirin

Odun yakmak ideal bir ısıtma çözümü olmasa da, modern ısıtma cihazlarına göre bir takım avantajları vardır. Yenilenebilir bir kaynaktır, fosil yakıtlar gibi jeolojik zaman ölçeklerinde atmosfere karbon eklemez, basit araçlarla yerel olarak hasat edilebilir ve onu desteklemek için modern bir altyapı gerektirmez. Bununla birlikte, odun sobaları yüksek teknolojili bir şey değildir ve sonuç olarak özellikle otomasyona uygun değildir. En azından bu odun sobası dışında [jotulf45v2].

Bu, modern bir pelet ocağının yüklenmesini veya doğrudan kontrolünü otomatikleştirmese de, yardımcı olur [jotulf45v2] Sobaya daha fazla odun yüklemek için en iyi zamanları bilin ve düşük sıcaklık yanıklarından baca içinde tehlikeli kreozot oluşumunu önlemek için sobayı uygun sıcaklık aralığında tutmaya yardımcı olun. Biri brülörde ve diğeri brülör borusunda olmak üzere iki sıcaklık sensörü brülör egzoz sıcaklığını izler. Belirli brülör sıcaklıklarına ulaşıldığında kullanıcıyı kısa mesajla otomatik olarak bilgilendiren Raspberry Pi üzerinde çalışan Node-RED sistemine veri beslerler.

Odunu ısıtan herkes için, sobayı fazla uzatmadan ateşi hızlı bir şekilde sıcaklığa getirmek için gereksiz bir zaman harcamaktan kaçınmaya yardımcı olmak için bunun gibi aletler vazgeçilmezdir. Modern pelet sobaları, yerleşik olanlar gibi daha modern kolaylıklardan bazılarına sahiptir, ancak bu cihazlarda kordon ağacı kullanmanın avantajlarının çoğu kaybolur. Odunla ısıtmanın başka birçok yolu da vardır; Sıcak su ısıtıcısı olarak ikiye katlanan bu özel ahşap kazana bir göz atın.


READ  Yeşil kuyruklu yıldız, Neandertallerin Dünya'yı dolaşmasından bu yana ilk kez Dünya'nın yanından geçecek.