Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cramer, “herhangi bir zayıflık anında” dikkate alınması gereken 5 hisse senedini listeliyor.

Cramer, “herhangi bir zayıflık anında” dikkate alınması gereken 5 hisse senedini listeliyor.
  • CNBC’den Jim Cramer, Ağustos ayının piyasa için zor bir ay olduğunu bildiğini ancak Perşembe günü yatırımcıların “herhangi bir zayıflık döneminde” yakalayabileceğini düşündüğü beş hisse senedini listelediğini söyledi.
  • Cramer, American Airlines, Bank of America, Electronic Arts, Ballcorp ve Cummins’i seçti.

CNBC’den Jim Cramer, bunun piyasa için “zor bir ay” olduğunu bildiğini söyledi ancak Perşembe günü yatırımcıların “herhangi bir zayıflık döneminde” satın almayı düşünebilecekleri beş hisse senedini listeledi.

Cramer, “Piyasa ne zaman darbe alsa hemen hemen her zaman satın alma fırsatları doğar” dedi.

“Yarın Jackson Hole’da Fed Başkanı Jay Powell’dan haber aldığımızda daha fazla olumsuzlukla karşı karşıya olduğumuzu düşünseniz bile, bunu daha düşük seviyelere düşen en iyi hisse senetlerini satın almak için kullanabilirsiniz.” Kendisi, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü faiz oranlarının yüksek kalıp kalmayacağını belirtmesinin beklendiği konuşmasına atıfta bulunarak devam etti.

İşte Cramer’in düşündüğü beş hisse senedi:

  1. American Airlines: Cramer, FactSet’e göre şu anda yıllık %13 düşüş yaşayan havayolunun ilkbaharda ve yazın başında iyi performans gösterdiğini söyledi. Ancak o zamandan beri bu yüksek seviyelerin hafiflediğini ve birçok havayolunun son dönemdeki tüketici zayıflığının sıkıntısını hissettiğini de sözlerine ekledi. Sektör çapındaki bu endişeleri kabul eden Cramer, yatırımcıların American Airlines, United ve Delta gibi “uluslararası alanda en iyi görünürlüğe sahip” havayollarına para yatırmasını önerdi.
  2. Bank of America: FactSet’e göre Bank of America, 1 Ağustos’tan bu yana %10’dan fazla kayıp yaşadı. Cramer’a göre kısmen kredi büyümesinin yavaşlaması ve yeni bankacılık düzenlemeleriyle ilgili endişeler nedeniyle. Fed para politikasını sıkılaştırdığında Bank of America’nın daha yüksek net faiz marjı elde ettiğini ve bunun da onu daha kârlı hale getirdiğini ekledi. Cramer, daha küçük bölgesel bankalar konusunda endişe duyabileceğini ancak Bank of America gibi sektördeki büyük oyuncular hakkında endişe duymadığını söyledi.
  3. Electronic Arts: FactSet’e göre video oyunu yayıncısı Ağustos zaman diliminde yaklaşık %12 düştü. Cramer, Microsoft’un bir başka büyük video oyunu yayıncısı olan Activision Blizzard için yeni bir satın alma teklifi yapmasından bu yana Electronic Arts’ın “kıtlık değerine” dikkat çekti.
  4. Ball Corp: FactSet’e göre gıda, içecek ve ev ürünlerine yönelik metal ambalaj üreticisi Ball Corp.’un hisseleri %10’un biraz üzerinde düştü. Cramer bu şirketi ön plana çıkarıyor çünkü rekabeti sınırlı ve şirket çekirdek olmayan havacılık bölümünü 5 milyar dolara satacağını duyurdu. Ayrıca bu satışın şirketin daha odaklı ve akıcı hale gelmesine olanak sağlayacağına inandığını da söyledi.
  5. Cummins: FactSet’e göre motor üreticisi Cummins’in hisseleri 1 Ağustos’tan itibaren %11’den fazla düşüş yaşadı. Cramer, son çeyreğin zayıf geçmesine rağmen şirketi tavsiye ettiğini çünkü hidrojenle çalışan motorlarda “büyük ilerlemeler” kaydettiklerini ve bunun gelecekte çok başarılı olabileceğine inandığını söyledi. Ayrıca hidrojen gibi temiz enerji kaynaklarına yönlendirilen çok sayıda federal paranın bulunduğunu da belirtti.
READ  Tesla, talebin düşmesi ve fiyat savaşının yaklaşması nedeniyle Çin'deki fiyatları %9'a kadar düşürdü

Jim Cramer’ın Yatırım Rehberi

İndirmek için buraya tıkla Jim Cramer’ın Yatırım Rehberi Uzun vadeli zenginlik oluşturmanıza ve daha akıllıca yatırım yapmanıza yardımcı olmak için hiçbir ücret ödemeden.