Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Damian Lillard Bucks’ta belli bir rahatlık yakaladı ve NBA tarihindeki ‘nadir alan’a katıldı

Damian Lillard Bucks’ta belli bir rahatlık yakaladı ve NBA tarihindeki ‘nadir alan’a katıldı

MILWAUKEE — Damian Lillard Salı günü kariyerinde bir dönüm noktasını daha geçti ve bunu kolaymış gibi gösterdi.

San Antonio Spurs’a karşı maça çıkan Milwaukee Bucks guardı, NBA tarihinde 20.000 kariyer puanı toplayan 51. oyuncu olmasına sadece altı puan uzaktaydı ve çok az zaman harcadı.

Bucks’ın dördüncü pozisyonunda Giannis Antetokounmpo sahanın üzerinden Lillard’a pas vererek sol kanattan 3 sayılık bir sayı atarak Lillard’ın gecenin ilk basketini attı. İki buçuk dakika sonra Lillard topu sahaya çıkardı, sol kanatta Brook Lopez ile ikili bir oyuna girdi ve Spurs’un yavaş dönüş yapması nedeniyle sol kanattan bir orta mesafe şutunu yere düşürdü. ona doğru. .

Spurs antrenörü Gregg Popovich’in verdiği molanın ardından hatalı bir pas, Spurs’ün kanat oyuncusu Devin Vassell’i topun saha dışına çıkmasını önlemek için arkasından ve yarı sahaya doğru kıvrık bir pas atmaya zorladı. Lillard yarı saha çizgisinde koşarken topu kaptı ve yere doğru koştu. Avrupai bir hamleyle Spurs defans oyuncularını öne ve arkaya ayırdı ve sağ elini kullanarak turnikeyi camın dışına attı.

Böylece Lillard kariyerinde 20.001 sayı kaydetti. Lillard, 794 kariyer maçında 20.000 sınırını geçerek bu dönüm noktasına ulaşan en hızlı 17. oyuncu oldu.

Bucks’ın 132-119’luk galibiyetinden sonra Lillard, “Yani, sanki hiçbir şeymiş gibi bunu küçümsemek istemiyorum” dedi. “Bunun büyük bir olay olduğunu biliyorum. Bu büyük bir başarı. İçinde bulunulması nadir bir alan. Bu ligin tarihinde sadece 51 oyuncunun böyle bir şeyi başarması, bence bu kendini ifade ediyor.”

Lillard, 13 Aralık’ta Indiana Pacers’a karşı attığı 3 sayılık atışlarda ilk beşe girdiğinde gazetecilere, annesinin ve diğer aile üyelerinin geçmişte kendisine daha iyisini yapması ve attığı gollerin tadını çıkarması gerektiğini söylediğini söyledi. tarih veya bir dönüm noktasına ulaşır. Salı günü Lillard’ın böyle bir sorunu yok gibi görünüyordu.

READ  Cristiano Ronaldo, Lüksemburg'a karşı yeni bir kutlamayla iki gol attı

Lillard, “Buna neyin yol açtığına bakıyorum” dedi. “Lisede ve üniversitede düşündüğüm her şey ve kariyerim boyunca karşılaştığım şüpheler. NBA’den önce ne olmamam gerektiği, neleri başarmam gerektiği ve sadece kafa yapısım bunların hepsi Bazen “Tünelin sonundaki ışığı gerçekten göremezsiniz. Sadece kendinize güvenmeniz gerekir ve çoğu zaman dışarıdaki insanlar bunu görmez.”

“Gençken bundan rahatsız olurdum. ‘Neden benim bende gördüğümü onlar göremiyorlar?’ dedim. Kendime gerçekten güvendiğimi fark ettim. bana başarılı olma şansı verin ve bu işe yaramaya devam ediyor. Bu yüzden mücadele ettiğimde, elimden gelenin en iyisini yapamadığımda ve eleştirildiğimde ya da insanların söyleyecek bir şeyleri olduğunda, o zamanlarda asla tereddüt etmem çünkü biliyorum Bu konuda dürüstüm, kariyerim boyunca ortaokuldan liseye, üniversiteden lige, Amerikalı profesyonele kadar o anları yaşadım.

“Ve biliyorum ki, hayatımı Dünya dışında geçirme şeklim ve Dünya’daki işlerimi halletme şeklim nedeniyle, eninde sonunda zamanımı alacağım. İnsanlar, bu geceki gibi heyecan verici anlar yaşadığımda, nasıl olduğuna bağlı olarak gerçek karakterimi görecekler. beni zorluklarla, iniş çıkışlarla baş ederken gördüler.Böyle bir şeyi başardığım zaman bunu düşünüyorum.Bu noktaya geldiğimde başıma gelen her şeyi düşünüyorum.

Lillard, Doğu Oakland’da büyürken, büyükbabasının mahalledeki bir telefon direğine çivilediği süt sandığı üzerinde üç sayılık atış yaparak şöhretini yakaladı. Lise kariyerini bitirdiğinde iki yıldızlı bir aday olarak görüldü ve Utah, Ogden’deki Weber State’e gitti. Başarılı bir şekilde NBA gözlemcilerinin dikkatini çekti ve 2012 NBA Draftı’nda genel sıralamada 6. sıradan seçildi.

Oradan, Trail Blazers onu bu sonbaharda Milwaukee’ye takas etmeden önce Portland’da 11 etkileyici sezon geçirdi. Salı günü, geçmişini düşündükten sonra genellikle yaptığı şeyi yaptı: İleriye dönük olarak neler başarabileceğini düşünmeye başladı.

Lillard gülümseyerek “Öte yandan, başarılar hakkında söylediğim gibi ben bir erkek gibiyim. Eğer sağlıklı kalabilirsem 27 veya 28 (alfa) yaşına ulaşabilirim” dedi. “Sanırım iyi bir takımda olmak ve her gece kendimi öldürmek zorunda kalmamak bana oraya ulaşma şansı veriyor.”

READ  Kovboyların, uzun vadeli bir anlaşmaya varamazlarsa, RB Tony Pollard'daki franchise etiketini kullanacakları bildiriliyor.

Özellikle Spurs karşısında Lillard’ın neden böyle hissettiğini anlamak kolaydı.

Son kariyer başarısı elinden alındıktan sonra Lillard gol atmaya devam etti. Gecenin sonunda Lillard 40 sayı attı; Pac olarak ilk 40’ını kaydetti, ayrıca üç ribaund ve dört asist yaptı. Ve bunu kolaymış gibi gösterdi.

Bobby Portis (23 sayı, 10 ribaund) “Sıradan bir gece gibi, normal bir gece gibi 40 sayı attı” dedi. “Her şeyi kolaymış gibi gösteriyor. Harika bir oyuncu. Takım arkadaşım olmasına sevindim.”

Lillard yalnızca ilk çeyrekte 19 sayı attı. Bu, Lillard’ın ilk çeyrekte üst üste 15 veya daha fazla sayı attığı üçüncü maçtı. Lillard, Portland’da on yılı aşkın bir süredir çok iyi bir performans sergilediği için ilk çeyrek boyunca kendisi için yaratıcılar yarattı, ancak aynı zamanda geçiş sırasında onu iki kez kolay yakala-şut bakışları için bulan Antetokounmpo’ya karşı oyun oynamanın da faydasını gördü.

Lillard, “Bunun o oyunlardan biri olacağını, Giannis düştüğünde önünde cesetlerin olacağını ve şut atmaya hazır olmam gerektiğini hemen biliyordum” dedi. “Oyunun başlarında net bir bakış açısı yakaladım ve topun içeri girdiğini gördüm, sonrasında bence Giannis duvar öreceklerini bilerek harika bir iş çıkardı ve benim nerede olduğumu biliyordu ve ben de öyleydim. o noktada yakalamak ve ateş etmek.

Her ne kadar bu Antetokounmpo’nun savunmayı manipüle etmek ve maçın ilerleyen safhalarında skoru açmak için yaptığı bir şey olsa da Bucks’ın NBA forveti bütün gece oyun planına sadık kaldı ve maçı 11 sayı ve 14 ribauntla tamamladı. Ve 16 asist.

NBA tarihinin en iyi şutörlerinden biri onu üçlük çizgisinde fark etse de Spurs ikinci yarıda Antetokounmpo’ya asist göndermeye devam etti.

READ  Devler, Packers'a karşı WR Kadarius Toney ve OLB Azeez Ojulari'yi düşürdü

Antetokounmpo doğru oyunları oynamaya devam etti.

Sonuçta Spurs pek fazla zorlukla karşılaşmadı. Ancak üst üste beşinci galibiyetine hız veren Bucks, gecenin erken saatlerinde durumu ciddiye aldı, kontrolü erkenden ele geçirdi ve San Antonio’nun oyuna geri dönmesine izin vermedi. Antetokounmpo ve Lillard’ın Salı günü birlikte çalışmaları nedeniyle Lillard’ın neden Milwaukee’nin önümüzdeki iki yılı geçirmek için rahat bir yer olabileceğini düşündüğünü anlamak kolay.

(Damian Lillard Görüntüsü: Stacey Revere/Getty Images)