Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Danimarka Prensi Nikolai, Kraliçe Margrethe tarafından kraliyet unvanından mahrum bırakıldığı için “şok ve kafası karıştı”

Danimarka Prensi Nikolai, Kraliçe Margrethe tarafından kraliyet unvanından mahrum bırakıldığı için "şok ve kafası karıştı"

Danimarka Prensi Nikolai, büyükannesinin kararıyla “şok” Kraliçe Margrethe II Torunlarından dördü kraliyet unvanlarından alındı.

Nikolai ve kardeşleri Felix, 20, Henrik, 13 ve küçük kız kardeşi Athena, 10, 1 Ocak 2023’ten itibaren “Ekselansları Monpezat Kontesi” veya “Ekselansları Monpezat Kontesi” olarak anılacaktır.

Danimarka tahtının altıncı sıradaki Prens Joachim’in en büyük oğlu olan 23 yaşındaki kral, bomba haberini “bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce” öğrendi.

Nikolai, “Ailemin de belirttiği gibi, bu karar ve bu kararın ne kadar çabuk alınmış olması karşısında şoke olduk” dedi. Danimarka çıkışı Ekstra Bladet’e söyle. “Bunun neden olması gerektiği konusunda kafam karıştı.”

“Dediğim gibi şok olduk. Ama yayınlandığına göre artık işimiz daha da zorlaşıyor.”

Kraliçe Margaret’in oğlu Prens Joachim’den olan torunlarına artık prens/prenses denmiyor.
Reuters aracılığıyla

82 yaşındaki Kraliçe II. Margaret, torunlarının ve prenseslerinin soylu unvanlarının kaldırılmasının, onları “kısıtlamak” yerine “hayatlarını şekillendirmelerini” sağlayacağını söyledi.

“Kraliçe Majesteleri, kararıyla, bir kurum olarak Danimarka Kraliyet Evi’ne resmi bağlılığın temsil ettiği özel hususlar ve görevlere bağlı kalmadan, dört torunun kendi hayatlarını büyük ölçüde şekillendirebilmeleri için bir çerçeve oluşturmak istiyor, dedi Kraliçe Margrethe.

Dior ve Vogue gibi en iyi moda markalarının podyumlarında yürüdükten sonra başarılı modelleme kariyeriyle övünen Nikolai, kararın kendisini “şok ve kafası karışmış” bıraktığını, çünkü o ve kardeşlerinin artık Kontes ve Kontes olarak bilineceğini söyledi.

“Çocuklarınızın bu şekilde kötü muamele gördüğünü görmek hiç eğlenceli değil” Joachim’e bu hafta çıkışı söyle.

Danimarka Kraliçesi Margrethe ve Bryce Henrik torunları (soldan) Prens Christian, Prens Felix ve Prens Nikolai ile 2 Haziran 2007'de Danimarka'nın Fredensburg kentindeki Fredensborg Kalesi'nde.
Danimarka Kraliçesi Margrethe ve Bryce Henrik torunları (soldan) Prens Christian, Prens Felix ve Prens Nikolai ile 2 Haziran 2007’de Danimarka’nın Fredensburg kentindeki Fredensborg Kalesi’nde.
Haber Ajansı

Bu arada, Prens Nicholas ve Prens Felix’in annesi Fredericksburg Kontesi Alexandra, kendisinin de haberlere “kafasının karıştığını” söyledi.

Prens Joachim’in eski eşi basın danışmanı Helle von Wildnerat Lofgren’den yaptığı açıklamada, “Üzüldük ve şoke olduk” dedi. Bakın ve Horlayın.

“Bu, birdenbire şimşek gibi geliyor. Çocuklar kendilerini dışlanmış hissediyor. Kimliklerinin neden ellerinden alındığını anlayamıyorlar.”

READ  'Vanderpump Kuralları' Ariana Madix, Tom Sandoval Vaka Özrünü Kabul Etmiyor

Tahtın varisi Prens Frederick’in yanı sıra eşi Prenses Mary ve çocukları – Prens Christian, 16, Prenses Isabella, 15 ve ikizler Prens Vincent ve 11’in unvanlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Prenses Josephine.

Prens Nikolai'nin babası Prens Joachim de annesinin kararına karşı çıktı.
Prens Nikolai’nin babası Prens Joachim de annesinin kararına karşı çıktı.
Reuters aracılığıyla

Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünden sonra en uzun süre tahtta kalan hükümdar olan 82 yaşındaki Kraliçe II. Margaret, kararını savunarak gazetecilere şunları söyledi: . Bu yüzden.” Hoş geldin! dergi.

Kraliçe Margaret’in kararı Yakın zamanda ortaya çıkan drama, yıllar boyunca arka arkaya bir dizi skandaldan muzdarip İngiliz kraliyet ailesinde yankılanıyor.