Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

David M. Dirk Enerji Bakan Yardımcısı oldu

Washington DC -David M. ABD Senatosu’ndaki iki partinin 98-2’lik oyu sonrasında, Enerji Bakanı Jennifer M. Snyder, ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Cronholm bugün göreve başladı.

“DoE’nin temel çalışmasına emsalsiz bir deneyim ve bağlılık getiren böylesine gişe rekorları kıran bir ortağa sahip olduğum için çok müteşekkirim” dedi. Enerji Bakanı Jennifer M. Cronhome. Biz ulusumuzun geleceğini korumak ve gezegeni kurtarmak için acele ederken Dave, nükleer bariyeri koruma ve ihtiyacımız olan temiz enerji teknolojilerini kullanma görevimize yardımcı olacak” dedi.

“Enerji sektöründe yetenekli, kendini adamış ve hevesli kamu görevlilerinin saflarına yeniden katılırken Başkan Biden’ın güvenini ve güvenini kazanmak eşsiz bir onurdur” dedi. Enerji Bakan Yardımcısı David M. dur. “DOE, zor sorunlarımızı çözmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönüyor. DOE’nin kapsamlı portföyünü uygulamak ve tüm Amerikalıların hayatlarını iyileştirmek için çalışırken Sekreter Granholm’u ve Komite’nin tüm 110.000 üyesini desteklemeyi dört gözle bekliyorum.

Durg, genel sekreter yardımcılığına aday gösterilmeden önce görevdeydi. Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Genel Müdür Yardımcısı, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin temiz enerji değişiklikleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmaya odaklandı. Ayrıca enerji sistemlerinin dijitalleştirilmesi, temiz hidrojenin geleceği ve çeşitli temiz enerji teknolojilerinin ilerlemesi hakkında proje raporları yönetti.

Dirk, Obama-Biden yönetimi sırasında, DOE’de İklim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Müsteşarı olarak uluslararası teknoloji ve temiz enerji girişimlerini koordine etti. Bu süre zarfında, temiz enerji yeniliklerini teşvik etmeye yönelik küresel bir girişim olan Mission Innovation’ın başlatılmasına yardımcı oldu.

Durk ayrıca Başkan’ın Başkan Yardımcısı ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nde Kıdemli Direktör olarak görev yaptı ve burada ulusal güvenlik ajanları arasındaki geçici yasama işleri çabalarını koordine etti ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nin karar vermesi için yasal tavsiyelerde bulundu. Ayrıca daha önce İklim Değişikliği Özel Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptığı ABD Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaptı ve ABD Senatosunda yeni açılış anlaşmasını onaylama çabalarının koordinasyonuna yardımcı oldu.

READ  Kuveyt'ten KRCS: Yardım malzemeleriyle Türkiye'ye giden uçak...

Durk, kariyerinin başlarında hem ABD Senatosu’nda hem de Ulusal Güvenlik Sorunları Ulusal Güvenlik Alt Komitesi ve Meclis Gözetim Komitesi’nin Personel Direktörü olarak görev yaptı.

Dirk, Quito, Ekvador’da doğdu ve Rock Falls, Illinois’de büyüdü. Hem Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nden hem de Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. O ve karısı, Emily Dirk, üç çocuk.