Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DeFi Exchange Uniswap (UNI), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan yaptırım bildirimi aldı

DeFi Exchange Uniswap (UNI), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan yaptırım bildirimi aldı

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yaptırım uygulamaya niyetli olduğuna dair bir bildirim aldığını açıkladı.

Uniswap'in yerel tokeni UNI, haberin hemen ardından %9,5 düştü.

Uniswap CEO'su Hayden Adams, X ile ilgili sözde Wells Bildirisi'nin alındığını duyurdu ve şaşırmadığını, “sadece üzgün, hayal kırıklığına uğramış ve savaşmaya hazır” olduğunu söyledi.

Well Notices, katılımcıları düzenleyici kurumun kendilerine karşı getirmeyi düşündüğü suçlamalar hakkında bilgilendiren ön uyarılardır. Genellikle yaptırım eylemlerine yol açarlar.

Çarşamba öğleden sonra düzenlenen basın toplantısında, Uniswap COO'su Mary Katherine Lader ve Hukuk Direktörü Marvin Ammori gazetecilere Wells duyurusunun içeriğinin Uniswap'in kayıtsız bir menkul kıymetler komisyoncusu ve kayıtsız bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyetlerine odaklandığını söyledi. Uniswap'in yerel tokeni UNI'nin SEC bildiriminde potansiyel bir güvenlik olarak yer alıp almadığı belirsizliğini koruyor.

Amore, Uniswap'in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından belirlenen mevcut borsa tanımını karşılamadığına inandığını söyledi. Ayrıca, SEC'in Coinbase'e karşı açtığı son karara (hakimin Coinbase Cüzdan'ın bir komisyoncu olmadığını söylemesi) Uniswap'in aynı suçlamalarla SEC'i yenebilme yeteneğinin iyi bir işareti olduğuna dikkat çekti (yargıç, Coinbase Cüzdan'a bağlı diğer şirketlerin de SEC'in Coinbase'e karşı ileri sürebileceği iddiası).

Adams, “Sunduğumuz ürünlerin yasal olduğundan ve işimizin tarihin doğru tarafında olduğundan eminim” dedi. “Ancak SEC'in açık, bilinçli kurallar oluşturmak yerine Uniswap ve Coinbase gibi uzun zamandır iyi aktörlere saldırmaya odaklanmaya karar verdiği bir süredir açıktı. Tüm bunları yaparken FTX gibi kötü aktörlerin sızmasına izin verdi.”

Adams, Uniswap'in suçlamalarla mücadele edeceğini söyledi.

Adams şöyle yazdı: “SEC'in tüketicileri korumaktan çok şeffaf olmayan düzenlemeleri korumaya odaklanmış gibi görünmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Şirketimizi ve endüstrimizi korumak için bir ABD devlet kurumuyla mücadele etmek zorunda kalacağız” diye yazdı Adams. “Bu mücadele yıllar sürecek ve belki de uzun yıllar sürecek” Yargıtay, fintech'in ve sektörümüzün geleceği mihenk taşına bağlı. Birlikte durursak kazanabiliriz. Özgürlüğün uğruna savaşmaya değer olduğuna inanıyorum. DeFi'nin uğruna savaşmaya değer olduğunu düşünüyorum.

READ  Cumhuriyetçi mega bağışçı Jeff Yass, Trump Medya Birleşme Ortaklığı'nda hisseye sahip

Bir SEC sözcüsü, ajansın “potansiyel bir soruşturmanın varlığı veya yokluğu hakkında yorumda bulunmadığını” söyledi.

içinde Çarşamba postası, Uniswap, Wells Bildirisi'nin yanı sıra SEC'in Coinbase ve diğer kripto para şirketlerine karşı açtığı davaların, Uniswap'e karşı eyleminin “blockchain üzerinde teknoloji geliştiren en iyi aktörleri bile hedef alan en son siyasi çaba” olduğunu gösterdiğini yazdı.

Uniswap, SEC'in bitcoin dışındaki çoğu kripto para biriminin kendi yetki alanına girdiği yönündeki tutumuna rağmen, satışa sunduğu kripto para birimlerinin menkul kıymet olduğunu reddediyor.

“Gerçek şu ki tokenler, PDF veya elektronik tablo gibi dijital bir dosya formatıdır ve birçok türde değeri depolayabilir. Tıpkı her kağıt parçasının bir hisse senedi olmadığı gibi, doğası gereği menkul kıymet değildirler.” Dolaşımdaki tokenlerin hacmi “menkul kıymetler değil – daha ziyade stabil paralar, topluluk tokenleri, yardımcı tokenlar ve Ethereum ve Bitcoin gibi emtialardır.”

Blog gönderisinde, bir tokenın gerçekten bir menkul kıymet görevi görebileceği durumlarda “SEC, şirketlerin kaydolması için bir yol oluşturmayı reddetti” ifadesine yer verildi.

Uniswap, CoinDesk'i Adams'ın sosyal medya gönderisine ve şirketin blog gönderisine yönlendirmek dışında konu hakkında daha fazla yorum yapmadı.

Uniswap, SEC Başkanı Gary Gensler'in Kongre önünde, ajansa sektörü etkili bir şekilde düzenlemek için gerekli yetkileri vermek için yeni bir yasanın çıkarılması gerektiğine dair önceki ifadesine atıfta bulunarak, SEC'in kripto para piyasalarını denetlemek için “kongre yetkisine sahip olmadığını” iddia etti. Gensler o zamandan beri mevcut menkul kıymetler yasalarının bir düzenleyicinin kripto para birimlerini izlemesi için yeterli olduğunu savundu.

Kripto para endüstrisi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve geçirme çabaları sekteye uğradı ve bir sonraki başkanlık seçimlerinden önce muhtemelen durgun kalacak.

Güncelleme 1 (10 Nisan 2024, 19:12 UTC): Uniswap blog gönderisi hakkında ek bilgi içerecek şekilde güncellendi.

READ  Yatırımcıların Resesyon Korkuları Büyürken S&P 500 Vadeli İşlemleri Düşüyor: Canlı Güncellemeler

Güncelleme 2 (10 Nisan 2024, 19:56 UTC): Uniswap'in bir basın toplantısındaki yorumlarını içerecek şekilde güncellendi.