Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney, Rusya’daki tiyatro gösterimlerini durdurdu – Hollywood Reporter

Disney, Rusya'daki tiyatro gösterimlerini durdurdu - Hollywood Reporter

Disney, ülkenin Ukrayna’yı işgaline tepki olarak Rus gişesinde yayınlarını durduran ilk büyük Hollywood stüdyosu oldu.

“Ukrayna’nın haksız işgali ve trajik insani kriz nedeniyle, yakında çıkacak olan da dahil olmak üzere Rusya’daki tiyatro filmlerinin gösterimini geçici olarak durduruyoruz. kırmızıya döner The Walt Disney Company’nin sözcüsü Pixar’dan bir açıklamada bulundu. “Gelecekteki eylem kararlarını gelişen duruma göre alacağız. Bu arada, ortaya çıkan mülteci krizinin ölçeği göz önüne alındığında, mültecilere acil yardım ve diğer insani yardımları sağlamak için STK ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.”

kırmızıya döner 10 Mart’ta, Sony’ninki de dahil olmak üzere son Hollywood olaylarının filmlerinin üreme alanı olan Rusya’da açılması planlanıyordu. Örümcek Adam: Evde yer yok. Film şu ana kadar ülkede 44,5 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Rusya’da çıkması beklenen diğer Disney yayınları arasında şunlar yer alıyor: Doctor Strange, bir delilik evreninde (5 Mayıs) ve Işık yılı (16 Haziran).

Bu hikayenin ilk yayınlanmasından sonra, WarnerMedia çekti yarasa Adam Hollywood’un dört bir yanındaki stüdyo yöneticileri, yaklaşan filmlerini Rusya’dan çekip çekmemeleri konusunda tartışırken, Rusya’da merakla beklenen vizyona girmesinden itibaren. Sony, Pazartesi akşamı erken saatlerde davayı takip etti ve Jared Leto’yu serbest bırakmayacağını söyledi. morbius Rusya’da Mart ayı sonlarında.

Hafta sonu, bir stüdyo yöneticisi Söylemek THR: “Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri Rusya’yı dünyanın geri kalanından izole etmek istiyorsa, filmlerimizi orada nasıl yayınlayacağız?” Başka bir yönetici, “Şu anda Rusya’da bir kimse filmlerinin devlete ait medyada reklamını nasıl yapabilir?” diye ekledi.

Yaklaşan diğer Hollywood etkinliklerinden görüntüler Paramount’u içeriyor kayıp Şehir Ve Kirpi Sonic 2.

Hollywood stüdyoları muhtemelen Avrupa Birliği’nin hafta sonu Rusya’yı küresel bankacılık sistemi SWIFT’den çıkarma kararından etkilenecek. SWIFT olmadan, stüdyolar Rus dağıtım ortaklarından herhangi bir fon alamazlar.

READ  SAG-AFTRA Müzakereleri Pazartesi Devam Edecek - The Hollywood Reporter

Pazartesi akşamı, Film Derneği işgalle ilgili ilk açıklamasını yaptı. MPA, hukukun üstünlüğünü desteklemekte ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini kınamakta uluslararası toplumun yanında yer almaktadır. Film, televizyon ve yayın endüstrisine öncülük eden üye şirketlerimiz adına, tüm insanlar gibi barış içinde yaşamayı ve çalışmayı hak eden Ukrayna’nın canlı yaratıcı topluluğuna en güçlü desteğimizi ifade ediyoruz” denildi.

Batman’in Rusya versiyonunun, MPA ve Morbius açıklamasının geri çekildiğini belirtmek için güncellendi.