Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dodgers, Dave Roberts’ı üç yıllık uzatmayla imzaladı

Dodgers, Dave Roberts'ı üç yıllık uzatmayla imzaladı

19:09: Ekip resmi olarak uzatmayı duyurdu.

4; saat 53: MLB Network’ten Jon Heyman, Team Dodgers ve menajer Dave Roberts’ın üç yıllık bir uzatmayı kabul ettiğini bildirdi (twitter bağlantısı). Şimdi 2025 yılına kadar sözleşmesi var.

Bu bir süredir kaçınılmaz gibi görünüyor. Karantina sırasında takım ve kaptanın normal sezon başlamadan önce yeni bir anlaşma imzalamaya istekli olduklarına dair raporlar ortaya çıktı. Roberts sözleşmesinin son yılına gidiyordu ve takımlar sezona topal bir ördek durumunda bir menajerle girmekten kaçınmakta tereddüt edebilirler.

Bu, Roberts’ın işinin, uzatma müzakereleri haberleri çıkmadan önce bile tehlikede olduğu anlamına gelmiyor. Los Angeles, 2015-16 sezonunda Don Mattingly’nin yerine 10 yıllık MLB emektarını işe aldı. Bu Roberts’ın ilk menajerlik işiydi ve Mattingly’nin önceki üç sezonunun her birinde Batı Ulusal Ligi şampiyonluğunu kazanan bir takım için riskli bir teklif olabilirdi.

Tecrübe eksikliğine rağmen, Roberts, Los Angeles’taki yetenekli aday listelerini sürekli olarak büyük başarıya taşıdı. Yönetimdeki ilk beş sezonunun her birinde Division’ı kazandılar ve o yılların üçünde Division Series’i geçtiler. Dodgers, 2017 ve 2018 yılları arasında arka arkaya flamalar kazandı, ancak Dünya Şampiyonalarını sırasıyla Astros ve Red Sox’a kaybetti.

Her menajer gibi Roberts da sezon sonrası aldığı bazı kararlardan dolayı hayran kitlesinden eleştirilere maruz kaldı. Bununla birlikte, görev süresi boyunca, ön büro, ışıkların en parlak olduğu zamanlarda hem kulübün liderliğine hem de yönetimine olan güvenini sürdürdü. Dodgers ekibi, Roberts’ın sezon sonrası yönetiminin şampiyonluk şansları için ölümcül olduğuna asla inanmadı ve 2020’de haklı olduklarını kanıtladılar. Kısa normal sezonda 43-17’lik inanılmaz bir rekorun ardından, Dodgers göreve başladı. sezon ilk şampiyonluklarını talep etmek için. 1988’den beri Dünya Şampiyonaları. Bu, tüm takımların genişletilmiş bir alan sayesinde (her zamanki üç yerine) dört turda ilerlemesini gerektiren bu yılın benzersiz maç formatına rağmen oldu.

READ  2022 NCAA Erkekler Basketbol Turnuvası Seçim Komitesinin Karşılaştığı En Büyük Sekiz Soru

Bölümün şampiyonluk dönemi geçen yıl sona erdi, ancak bu takımın başarısızlığının bir yansıması değildi. Dodgers’ın 106 galibiyeti, ezeli rakiplerinin San Francisco’daki 107 galibiyetini az farkla geride bıraktı. Ancak, son NL Wild Card oyununda Cardinals’i mağlup ettiler ve ardından NLDS’de Giants’ı yendiler. Los Angeles, NLCS’de Braves’e yenildi, ancak başka bir sezona ligin genel olarak en başarılı takımlarından biri olarak damgasını vurdu.

Los Angeles, MLB’de bunu yapan tek takım olan Roberts’ın görev süresinin altı sezonunun tamamında playofflarla mücadele etti. O sırada normal sezonda 542-329 arasındaydılar ve oyunlarının %57’sinden fazlasını kazandılar. Elbette Roberts, beyzbolun en yetenekli kulüplerinden birini yıllık olarak denetleyen bir servete sahipti, ancak organizasyonun başarısı konusunda çok az soru var. Ön Büro ve Mülk, perde arkasındaki çalışmalarından memnun görünüyor ve şimdi 2025’e kadar sığınağın tepesinde kalması planlanıyor.

Roberts, yeni sözleşmesinin süresi boyunca Dodgers’ın yöneticisi olarak kalırsa, pozisyonda tam on yıla kadar kalacak. Sadece üç kadın kaptan – Hall of Famers Walter Alston, Tommy Lasorda ve Wilbert Robinson – franchise tarihindeki 10 yıllık dönüm noktasına ulaştı. Bu üçlü ve bir diğer Onur Listesi üyesi Leo Durocher, Dodgers’ı son altı yılda Roberts’tan daha fazla zafere götüren tek kaptan.

USA Today Sports’un izniyle.