Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dört Temmuz yolcuları ABD genelinde binlerce uçuş gecikmesi, iptal ve artan gaz fiyatlarıyla karşı karşıya

Dört Temmuz yolcuları ABD genelinde binlerce uçuş gecikmesi, iptal ve artan gaz fiyatlarıyla karşı karşıya
Makale eylemleri yüklenirken yer tutucu

Isabella Korcheson, New York’un LaGuardia Havalimanı’nda bir İtalyan denizaltısının keyfini çıkarmak üzereyken, 4 Temmuz’da seyahat eden birçok kişinin aşina olduğu bir uyarı aldı: uçuşu ertelendi.

Korcheson hafta sonunu ailesiyle birlikte Cleveland’da barbekü yaparak ve alışveriş yaparak geçirmeye çalışıyordu. Delta uçuşu 24 saat sonra iptal edilip yeniden planlanmadan önce havaalanındaki kalkış panosunda yaklaşık 15 iptal gördükten sonra sabırlı kaldım. Havayolundan 15 dolarlık bir yemek kuponunun güzel olduğunu söyledi, ancak 21 yaşındaki hala eve gelip gelmeyeceğini ya da LaGuardia’da bir tatlı aperatifine takılıp takılmayacağını merak ediyordu.

K Street’teki bir DC danışmanlık firmasında çalışan Korchesen, Washington Post’a “LaGuardia Havaalanında hiçbir şeyin maliyeti 15 dolar değil, ama hiç yoktan iyidir” dedi. “Gittim ve bir Jolly Ranchers seti aldım. 15 doların üç aile boyu paketi karşılayacağını düşündüm ve tam olarak öyle oldu.”

On milyonlarca Amerikalı’nın Dört Temmuz hafta sonu seyahat etmesi veya araba kullanması beklenirken, birçoğu uçuş gecikmeleri ve iptalleri nedeniyle yavaşlayan bir yaz gezisi ve artan yakıt fiyatlarının maliyeti ile karşı karşıya.

Cuma ve Pazartesi günleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde 47,9 milyon yolcunun geçen yıla göre yaklaşık yüzde 4’lük bir artışı temsil ettiği tahmin ediliyor. AAA Ülkenin koronavirüs pandemisinden bu yana görmediği yaz seyahati seviyesine yaklaşıyor. Bu yolcuların çoğu yolda olacakken, 3,5 milyondan fazla yolcunun, yani uçuşları ertelenmezse veya iptal edilmezse uçaklarda olması bekleniyor.

Uçuş izleme web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri içinde, içinde veya dışında 3.800’den fazla uçuş Cumartesi öğleden sonra geç saatlere kadar ertelendi. Uçuş Farkındalığı. Southwest Airlines Cumartesi günü 715 gecikmeli uçuş gösteriyordu. 20 Veriler, toplam uçuşlarının yüzdesini gösteriyor. American Airlines, toplam uçuşlarının yüzde 20’si olan 643 uçuş gecikmesi gösteriyordu. FlightAware’e göre Delta, havayolunun uçuşlarının yüzde 13’ü için iyi olan 368 uçuşu erteledi. Dallas-Fort Worth Uluslararası Havaalanı, Cumartesi günü ABD havaalanları arasındaki gecikmelerde başı çekiyor, ardından Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı geliyor.

READ  Mortgage oranları 2019'dan beri ilk kez %4'ün üzerine çıktı

FlightAware’e göre Cumartesi günü 2.200’den fazla uçuş iptal edildi. ABD’li taşıyıcılar, Delta ve United, Cumartesi günkü iptallerde ABD’li taşıyıcılar arasında başı çekiyor.

4 Temmuz yaklaşırken uçuş iptalleri yorgun yolcular üzerinde baskı oluşturuyor

Tatil kesintileri, havayolu endüstrisinin yaşadığı bir zamanda geliyor. Odaklanmayı yenileme taahhüdü güvenilirlik üzerine. Hava durumu havayolları için her zaman bir sorun olsa da, pandemi sırasında personel sıkıntısı havayollarının gecikmelerden kurtulma yeteneğini engelledi. Havayolu çalışanlarını temsil eden çok sayıda sendika, personel üzerindeki baskıya dikkat çekmek için seslerini yükseltti ve gösteriler düzenledi. Perşembe günü, 1.200’den fazla Delta pilotu ve çalışanı, daha yüksek ücret talep etmek için New York’tan Los Angeles’a uzanan çeşitli havaalanlarında gösteriler düzenledi.

Cumartesi günü, Amerikan Havayolları Birliği, Müttefik Pilotlar Birliği, önceki gece programlama yazılımındaki bir aksaklığın, pilotların görevleri bırakmasına izin verdiğini ve potansiyel olarak ayda 12.000’den fazla uçuşta personel sıkıntısına yol açacağını söyledi. Havayolu, “etkilenen uçuşların büyük çoğunluğunun” restore edildiğini ve operasyonlar üzerinde beklenen bir etki olmadığını söyledi.

Seyahat rezervasyonu uygulamasına sahip analistler Huber Ortalama yurt içi uçak bileti ücretinin gidiş-dönüş bileti başına 437 $, 2019’a göre yüzde 45 artış olmasını bekliyorlar. Huber, bu hafta sonu ABD’deki en popüler destinasyonlardan bazılarının Las Vegas, Atlanta, Denver, Los Angeles ve Miami olduğunu söylüyor.

AAA Travel Başkan Yardımcısı Paula Tweedal bir basın açıklamasında, “Bağımsızlık Günü boyunca görmeyi beklediğimiz yolcuların hacmi, yaz seyahatlerinin çok hızlı başladığının kesin bir işareti” dedi. “İnsanlar bir tatil için hazırlar ve her şey daha pahalıya mal olsa da, çok ihtiyaç duydukları tatile devam etmenin yollarını buluyorlar.”

Yine de, ABD havayollarının işçileri işlerinde tutmak için milyarlarca dolarlık pandemik yardım parası almasına rağmen, hava yolculuğuyla ilgili sorunlar devam ediyor. Amerikalılar tekrar uçmaya hazır olduklarında, özellikle bazılarının ortak olarak adlandırdığı bir dönemde, havayollarının onlar için hazır olacağı beklentisi vardı. “İntikam Seyahati”. Geçen Pazar 2,46 milyondan fazla kişi tarandı. Ulaştırma Güvenliği İdaresi Memurlar, 11 Şubat 2020’den bu yana en büyük hacim.

READ  Pennsylvania'daki Mars Wrigley fabrikasında bir tank dolusu çikolatadan iki işçi kurtarıldı

Yaz seyahatine hoş geldiniz. Bu cehennem.

Ancak on binlerce gecikme ve iptal, şımarık gezginlerin geçen ayın Haziran ayının hafta sonu ve Babalar Günü kutlamalarını bir araya getirdi. Havayolları ve Federal Havacılık İdaresi, hava yolculuğunu kesintiye uğratmakla birbirlerini suçladılar.

Uçuşlar yoğun Babalar Günü iptal edildi, Haziran ayında seyahat hafta sonu

Senatör Bernie Sanders’ın (I-Vt.) Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg ve Ulaştırma Bakanlığı’na “tam kadroya sahip olamayacaklarını bildikleri her uçuş iptali için yolcu başına 55.000 ABD doları tutarında iyi havayolları” çağrısında bulunmasıyla, hava yolculuğunun verimliliği hakkındaki tartışma bu hafta tırmandı. ”

Sanders, “Amerikan halkı, havayollarının kendilerini paramparça etmelerinden, uçuşları son dakikada iptal etmelerinden ve saatlerce uçuşları geciktirmelerinden bıktı” dedi. cıvıldamak.

Havacılık sektörüne adını veren Buttigieg”ulaşmak içinAmerikan halkına Cumartesi günü Cuma günü aktarmalı uçuşunu iptal ettiğini anlattı. bir dizide TweetlerButtigieg, yolcuların “uçuşunuz iptal edildiğinde para iadesi” hakkına sahip olması gerektiğini söyledi.

Buttigieg, “Başlangıçta havayolu 2.500 mil teklif etti, bunun yaklaşık 30 dolar değerinde olduğunu tahmin ediyorum. Ama bunun yerine iptal edilen kısım için para iadesi talep ettim ve bu da 112,07 dolar oldu” diye yazdı. “Havayolları bazı seyahat sorunları için tazminat olarak mil sunuyor ve bunu sık sık görüşebilirsiniz. Bu sizinle hava yolu şirketi arasındadır. Ancak iptal edilen uçuşlar için para iadesi alma hakkınız vardır ve bu, uygulamaya devam edeceğimiz bir gerekliliktir.”

Frankfurt, Almanya ve Londra’daki yolcular, 1 Temmuz’da havayolları “büyük yolcu sayılarını” yönetmek için mücadele ederken uzun gecikmeler ve bagaj aşırı kalabalıklığı ile karşı karşıya kaldı. (Video: Washington Post)

Havayolu yolcuları güvenilirlik sorunlarıyla karşı karşıya kalırken, karada seyahat eden milyonlar hala pompayı zorlamak zorunda oldukları şeylerle mücadele ediyor.

Cumartesi günü ülke çapında bir galon gazın ortalama fiyatı 4,82 dolardı. AAA, bu da Cuma günkü ortalama 4,84 dolardan biraz daha düşük. On eyalette ve Columbia Bölgesi’ndeki ortalama fiyatlar 5 $ veya daha fazladır. Galon başına ortalama 6,25 dolar ile California, yakıt maliyetinde hala eyalette lider durumda.

READ  ABD, Boeing denetimini onayladı, 787 teslimatlarını yeniden başlatma planını yeniden başlattı

AAA, bu hafta sonu 42 milyon kişinin araba kullanacağını tahmin ediyor. Ajans, daha yüksek yakıt fiyatlarında bile, Amerikalıların uçmak yerine araba kullanarak erişimlerini daha fazla kontrol altında hissedebileceklerini belirtiyor.

Twidale, “Arabayla seyahat etmek, son zamanlarda uçmanın zorlukları göz önüne alındığında, insanların arayabilecekleri bir konfor ve esneklik seviyesi sunuyor.” Dedi.

Korcheson şanslı olanlardan biri olduğunu kabul ediyor ve bunun nedeni sadece Delta’nın Jolly Rancher’ın düzeltmesini finanse etmesine yardım etmesi değil. İlk başta seyahatinin yaklaşık 28 saat erteleneceği söylendikten sonra, bir Delta yardım masası çalışanının onu Cleveland’a götürmek için Cuma gecesi geç saatlerde bir uçuşta rezervasyon yapabildiğini söyledi. Büyükannesiyle vakit geçirmeyi ve bazı aile doğum günlerini kutlamayı dört gözle bekliyor, ancak bu uzun sürmeyecek. Pazartesi günü Washington’a yapacağı seyahati şimdiden düşünüyor – LaGuardia’da başka bir konaklamayı içeren bir gezi.

“Başkentte havai fişek atmaya çalışıyorum” dedi. “Umarım geri dönüş daha yumuşak olur, ama bunu gerçekten planlamıyorum.”

Laurie Aratani, Hannah Sampson, James Becalis ve Meryl Kornfield bu rapora katkıda bulundu.