Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones, McCarthy borç tavanı konusunda Biden’a baskı yaparken düşüşe geçti; Warren Buffett bu hisseyi alıyor

Dow Jones Endüstriyel Ortalama için geç işlem zararları bir bileşen olarak büyüdü Ana Depo (HD) son raporuyla yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Warren Buffet liderliğinde Berkshire Hathaway (BRKB) bankacılık krizine rağmen finansal hisse senetleri satın aldı. Meclis Başkanı Kevin McCarthy, borç tavanı toplantısı öncesinde Başkan Joe Biden’ı patlattı.
XKarışık hareketlere rağmen bazı hisse senetleri çıkış yapmaya çalıştı. rambus (RMBS), GMS (GMS) Ve gelişmiş mikro cihazlar (AMD) tüm girişler test edildi.

Hazine getirileri yükseldi. 10 yıllık getiri üç baz puan artarak %3,54’e yükselirken, iki yıllık getiri yedi baz puan artarak %4,08’e çıkarak getiri eğrisini daha da tersine çevirdi.

Biden, McCarthy’nin borç tavanı planının ardından planını değiştirdi

Kongre liderleri ile Başkan Joe Biden arasında uzun zamandır beklenen borç tavanı toplantısı bu öğleden sonra gerçekleşti.

McCarthy, görüşmeden önce saldırıya geçti ve şefin masasına bir göz attı. Biden, Japonya’da üç günlük bir G7 toplantısı için Çarşamba günü ülkeyi terk etmeye hazırlanıyor.

Önümüzde 16 gün daha var. McCarthy Muhabirleri. “Ülke dışında bir yerde sekiz gün geçireceğimi sanmıyorum.”

Biden, yurt dışı ilişkilerini keserek yanıt verdi. Bir kaynak, NBC News’e, Papua Yeni Gine ve Avustralya’ya planlanan başka ziyaretlere gitmek yerine Pazar günü ABD’ye geri döneceğini söyledi.

Demokratlar borç tavanını koşulsuz olarak yükseltmek isterken, Cumhuriyetçiler onaydan önce hükümet harcamalarında kesinti yapılmasını sağlamaya çalışıyor. McCarthy görüşmeden sonra “kısa sürede yapılacak çok iş olduğunu” söyledi. Bunun gerçekleşmesi için çok çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Ayrıca Biden yönetiminin bir üyesinin, ekibinden bir üyeyle anlaşmaya varmak için çalışacağını söyledi.

Hazine Bakanı Janet Yellen Pazartesi günü, Kongre harekete geçmezse ABD’nin faturalarını 1 Haziran’a kadar ödeyemeyeceği konusunda uyardı.

READ  SEC, Kim Kardashian'ın ücretli kripto reklamı için 1,26 milyon dolar para cezası ödediğini söyledi

Oanda’nın baş piyasa analisti Edward Moya, borç tavanı sorununun yatırımcılar arasında endişe yarattığını söyledi.

Müşterilerine yazdığı bir notta, “Wall Street kötü bir şeyin olmasına hazırlanıyor, ancak bu katalizörün ne olacağı konusunda kimsenin bir fikri yok” dedi. “Borç tavanı çıkmazı, devam eden bankacılık endişeleri veya düz enflasyon daha belirgin hale geldikçe çok daha zayıf bir tüketici olabilir.”

Nasdaq, küçük harfler daha düşükken düşüşe geçti

Nasdaq diğer ana endekslerden daha iyiydi ancak endeksler geç ticarette zayıfladığından hala %0.2 düştü. Baidu (Bedo) Kazanç raporundan sonra %4’lük bir kazancı beğendi.

Standard & Poor’s 500 endeksi yüzde 0.6 düştü. Sezar Eğlence (CZR) %6,9 azaldı.

S&P 500 sektörleri negatif bir görünümle karıştı. Telekom hizmetleri ve teknolojisi en iyi performans gösterenlerdi. Emlak ve enerji daha geride kaldı.

Russell 2000 %1.4 değer kaybetti ve küçük tahviller ayılar tarafından parçalandı. Innovator IBD 50 ETF ile büyüme stokları da daha düşük (elli) %1,1 kayıp.

Dow Jones Today: Hayal Kırıklığına Uğratan Ev Deposu, Nike Lugs

Dow Jones endeksi diğer önemli endekslerin gerisinde kaldı. Günü 336 puan yani %1 düşüşle kapattı.

Home Depot, en son üç aylık raporunun ardından %2,1 düştü, ancak asıl sorun kazançlar değildi.

Home Depot, EPS’de %6,6 ile 3,82 $’a beklenenden daha iyi bir düşüş bildirdi ve satışlar %4 düşerek 37,26 milyar $’a geriledi. On yıllardır en kötü perakende satış kaybıydı.

Ev tadilatı perakendecisi, 2022 mali yılına kıyasla gelirin ve aynı mağaza satışlarının sırasıyla %2 ve %5 düşmesini bekliyor. Bu, önceki rehberliğinden daha kötüydü.

Buna rağmen oldu Nike (NKEBu, %2,8 düşüşle Dow Jones için bugün en kötü performanstı.

READ  Petrolün varil başına 100 doların altına düşmesiyle ABD gaz fiyatları düşüyor

Microsoft (MSFT) %0,7 yükselerek yukarı yönlü hareket etti. şu anda uzatılmış, MarketSmith’in analizi görünür.

Warren Buffett bu finans hissesini satın alıyor

Birçok yatırımcı, hisse senedi fikirleri için 13F dosyalarını takip etmeyi sever. Görünüşe göre Berkshire Hathaway şirkette yeni bir hisse satın almış. Capital One Finansal (COF).

Berkshire Hathaway bildirdi 9,9 milyondan fazla hissenin satın alınması bir organizasyon dosyasında.

Warren Buffett’ın en son hissesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kredi kartı veren kuruluşlardan biridir ve ayrıca tüketici ve ticari bankacılık ürünleri sağlar.

COF hissesi günün en yüksek seviyelerini kapattı ancak yine de %2,1 kazandı. Bununla birlikte, IBD için 99 üzerinden 32 ile zayıf bir derece taşır.

Berkshire Hathaway, yeni satın alımına ek olarak, amerikan bankası (Buck) Ve elma (AAPL) her biri %2 oranında. Onu da güçlendirdi Batı Petrol (OKSİ) %8 oranında.

Buffett Accent’te RH Hisse Senedi Düştü

Ancak Berkshire Hathaway’in portföyündeki son değişikliklerden sonra hisse senetleri için pek de iyi bir haber değildi.

R (R), eski adıyla Restorasyon Donanımı, Buffett’in geçen çeyrekte hisse senedini sattığı haberinden sonra. Görünüşe göre Omaha Kahini, lüks mobilya perakendecisinin olası bir durgunluk olasılığıyla büyülenmiş değil.

2022’nin sonunda Berkshire, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gary Friedman liderliğindeki şirkette 2,36 milyon hisseye sahipti.

RH hissesi günü %8,8 düşüşle kapattı. 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünde bir satış sinyali parladı.

Hisse senedinin RS notu 31’dir. 2023’te şu ana kadar %4,7 gibi makul bir düşüş yaşadı.

Dow Jones: Çıkış Yapan AMD Hisse Senedi

Advanced Micro Devices, 102.53 fincan taban girişini temizledi ve bu seviyenin altında kapandı. 107.66 yüksekliğe kadar çalıştırılabilir.

READ  Hisse senetleri, haberler, kazançlar ve veriler

AMD hissesi, aktivist yatırımcı Daniel Loeb tarafından yönetilen koruma fonu Third Point’in 1 milyon hisse satın aldığını gösteren yasal bir dosyanın ardından öne çıktı.

Genel olarak güçlü performans, AMD’nin 92 olan bileşik IBD derecesine yansır.

Rambus, 51.98’de bir satın alma noktasını geçtikten sonra göreli güç çizgisinin yeni bir zirveye ulaştığını gördü. RMBS, 99’luk mükemmel bir bileşik derecelendirmeye sahiptir. Hisse senedinin “B” olan birikim/dağıtım derecesinin kanıtladığı gibi, büyük para da yakın zamanda satın alınmıştır.

Bina Malzemeleri GMS, 62,29 giriş noktasının hemen altında oynuyor. Kurumsal sahiplik çok yüksek: MarketSmith verilerine göre hisselerinin %76’sı fonlara ait.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bunlar, şu anda satın alabileceğiniz ve izleyebileceğiniz en iyi 5 hisse senedi

Açılış öncesi stok ipuçları için her sabah IBD Live’a katılın

Bu, Warren Buffett’in Mutlak Hisse Senedi, Ama Satın Almalı Mısınız?

Bu Donald Trump’ın Nihai Hisse Senedi: DWAC Bir Satın Alma mı?

Charles Leclerc F1 şampiyonluğunu hedeflediği ve bu konuda Tesla’ya liderlik ettiği için şimdi Ferrari hissesi mi satın alıyor?