Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Vadeli İşlemleri: Fed Dakikaları Piyasa Rallisini Yükseltiyor, Microsoft Büyük Harekete Geçiyor; Tesla’nın satın alma alanlarındaki rakipleri

Dow Vadeli İşlemleri: Fed Dakikaları Piyasa Rallisini Yükseltiyor, Microsoft Büyük Harekete Geçiyor;  Tesla'nın satın alma alanlarındaki rakipleri

Gecelik Dow vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte hafifçe düştü. İyimser Fed Tutanakları bazı sürprizler içerdiğinden, borsa Çarşamba günü yükseliş ve düşüş seansında hafifçe yükseldi. Hazine getirileri toparlandı ve hala bir durgunluk uyarısı veriyor. Ham petrol fiyatları tekrar düştü, ancak düşük seviyelerinden geri çekildi.
XMicrosoft ve Google Parent’in Payları alfabe (Google) 50 günlük hareketli ortalamaların izini sürdü. Amazon.com (AMZN) Ve elma (AAPL) on haftalık çizgiler üzerinde hareket etti. Microsoft (MSFT) ve Google’ın hisse senedi IBD’nin uzun vadeli liderleri.

Tesla rakipleri BYD (BYDDF) Ve Lee Otto (LI) satın alma alanlarında. Li Auto aralığa dönerken, BYD hissesi alım bölgesinde mütevazı bir şekilde yükseldi. Tesla hissesi düştü.

GME hisse bölünmesi

Çarşamba günü kapattıktan sonra, orijinal meme stoğu Jim Dur (GME) 4’e 1 hisse bölünmesi planlarını açıkladı GME hissesi, 117.30’da %2.4 düşüşle kapattıktan sonra bir gecede %9 yükseldi.

Hisse senedi bölünmesi lehine döndü. Amazon hisseleri Haziran başında 20’ye 1’e bölündü. Google hissesi 15 Temmuz’da 1’e 10’a bölünecek, Tesla ise 1’e 3’lük bir hisse önerecek.Ancak bu teknoloji devlerinin hisse fiyatları yüksek ya da yüksek, bu da örneğin AMZN hisse senedi opsiyonlarının ticaretini zorlaştırıyor. GME hisselerinde durum böyle değil.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,1 düştü. S&P 500 vadeli işlemleri %0,15 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,1 düştü.

Ham petrol fiyatları yüzde 1 düştü.

10 yıllık Hazine getirisi bir baz puan artarak %2,91 oldu. İki yıllık faiz bir baz puan artarak %2.97’ye yükseldi.

ET 8:15’te ADP, özel sektör istihdamı için Haziran tahminini yayınlayacak. ET 8:30’da, Çalışma Departmanı haftalık işsizlik başvuruları raporunu yayınlıyor. Bu, Cuma günkü Haziran iş raporundan önce geliyor.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


Fed Tutanakları, Ekonomik Veriler

14-15 Haziran tarihli politika toplantısındaki Fed toplantı tutanakları, politika yapıcıların “sınırlayıcı politikaya” ihtiyaç olduğunu söylediğini ve enflasyonun “sabit” hale gelmesinden korkarak “daha ​​kısıtlayıcı” hale gelmeleri gerekebileceğini ortaya koydu.

Federal Rezerv’in toplantı tutanaklarına göre, politika yapıcılar Temmuz ayı sonlarında muhtemelen 50 veya 75 baz puanlık bir ralli gördüler. Ancak Fed Başkanı Jerome Powell, toplantıdan sonra bunu zaten söyledi.

Genel olarak, Fed tutanakları gerçek bir sürpriz sunmadı ve son üç haftadaki ekonomik koşullardaki önemli değişimi vurguladı.

READ  Canlı haber: Euro Bölgesi işsizlik oranı rekor düşük seviyeye ulaştı

Fed toplantı tutanaklarında 90 kez “enflasyon”dan söz edildi, bir kez bile “resesyon”dan bahsedilmedi. Haziran ortasındaki Federal Rezerv toplantısından bu yana, emtia fiyatları keskin bir şekilde düşerken durgunluk korkuları arttı.

Fed tutanakları, Eylül ayında 50 baz puan olmak üzere bu ayın sonunda 75 baz puanlık bir faiz artırımına ilişkin piyasa beklentilerini hafifçe artırdı. Aralık, hala Federal Rezerv tarafından yapılan faiz artırımının potansiyel sonunu işaret ediyor.

Çarşamba günü erken saatlerde, Çalışma Bakanlığı’nın JOLTS anketi, Nisan ayında yukarı yönlü revize edilen 11.68 milyon olan açık işlerin Mayıs ayında 11.254 milyona düştüğünü gösterdi. Bu beklenenden biraz daha yüksekti, ancak Ağustos 2020’den bu yana en büyük aylık düşüş.

Haziran ayı ISM imalat dışı endeksi iki yılın en düşük seviyesine geriledi ancak beklentileri geride bıraktı ve yine de sağlam bir büyüme gösterdi. İstihdam alt endeksi 50,2’den 50,2’den 47.4’e düştü.

borsa yükselişi

Borsa rallisi, Çarşamba günkü işlemlerin çoğunda hafif kazançlar veya kayıplar arasında hareket etti. Başlıca göstergeler, Fed’in saat 14:00 ET’deki toplantı tutanaklarının yayınlanmasının ardından ivme kazandı, ancak kapanış tutanaklarındaki ilerlemeyi yavaşlattı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Çarşamba günü %0.2 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 yüzde 0.4 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi %0.35 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %0,8 düştü.

Microsoft ve Google hisseleri, 50 günlük hareketli ortalamaları geçmek için %1’in biraz üzerinde yükseldi. Amazon hisseleri %0,7 yükselerek 50 günlük çizgiye ulaştı ve 10 haftalık çizginin üzerine çıktı. Apple’ın hissesi 50 günün altına düştü, ancak Çarşamba günkü %1’lik kazanç iPhone devini 10 haftalık çizginin üzerine itti.

ABD ham petrol fiyatları, Salı günü %8.2 düştükten sonra sabahın en düşük seviyesinden %1 düşerek varil başına 98.53$’a geriledi. Birkaç hafta önce galonu 4 doları aşan benzin vadeli işlemleri %4 düşerek 3.20 dolara düştü. Pompadaki fiyatlar son üç hafta içinde düştü ve önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli ölçüde düşecek.

10 yıllık Hazine getirisi, önceki üç seansta 30 baz puan düştükten sonra 10 baz puan toparlanarak %2.9’a yükseldi. İki yıllık Hazine getirisi 14 baz puan artarak %2.96’ya yükseldi. Hazine getiri eğrisi şimdi daha yüksek durgunluk risklerini yansıtacak şekilde biraz daha ters çevrilmiş durumda.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli(statikti, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF ise)Uygun) %1 kazandı. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) %0,1 arttı ve MSFT hissesi en yüksek seviyeyi gördü. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %0,7 yükseldi.

READ  Bir kimlik kazanç raporunda neler beklenebilir?

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME(%0,7 düşüş, Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF)beşik) %0,1 arttı. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %1,5 düştü. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %0,6 kaybetti. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %1,7 ve Financial Select SPDR ETF’den vazgeçti)XLF) %0,25 azaldı. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %0,7 yükseldi.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) %2,25 düştü ve ARK Genomics ETF (ARKG) Salı günü her ikisi de 50 günlük çizginin üzerine çıktıktan sonra %0,2 düştü. Tesla hisseleri, Ark Invest’in ETF’leri aracılığıyla ana mülkiyettir. Cathie Wood’s Ark Invest ayrıca BYD’nin bazı hisselerine sahiptir.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


Çin EV hissesi alım bölgelerinde

BYD hissesi, günün art arda beşinci seansı için derin kulplu kupa tabanından alış noktasını 39.81’de kısaca test ettikten sonra %1.1 artarak 40.55’e yükseldi. Pazar günü BYD, Haziran ayında bir önceki yıla göre %224 artışla 134.036 elektrikli ve hibrit araç satışını duyurdu. İkinci çeyrekte BYD, Tesla’nın satışlarını 100.000’den fazla araçla aştı. Tesla, tamamen elektrikli araç (BEV) satışlarında liderliğini sürdürüyor, ancak bu boşluk geçen yıl önemli ölçüde azaldı.

Li Auto hissesi %3.5 düşüşle 38.60’a geriledi. Gün içi hisse senetleri 37.10’a düştü ancak uzun ve derin bir tabandan 37.55 alış noktasının üzerinde kapandı. LI hissesi hala 50 günlük çizginin %39 üzerinde. İdeal olarak, hibrit SUV üreticisi burada kısa bir temel oluşturacak ve Li Auto hisselerinin Mayıs ayının başından Haziran ayının sonuna kadar büyük kazançlarını sindirmesine izin verecekti. Li Auto, ikinci lüks SUV’si L9’un teslimatına Ağustos ayı sonlarında başlayacak.

Tesla hissesi, 21 günlük çizginin hemen altında Çarşamba günü %0,6 düşüşle 695,20’ye geriledi.

Çin Ticaret Bakanlığı ve diğer 16 departman, 7 Temmuz’da Yeni Enerji Aracı (NEV) alımını destekleyen ortak bir bildiri yayınladı ve NEV satın alma vergisinden muafiyeti geçen yılın sonuna kadar uzatmayı değerlendirecek. 22 Haziran’da sona erecek olan üst düzey bir toplantıdan da benzer sinyaller alıyor.

Bu, Çin’deki BYD, Li Auto, Tesla ve diğer elektrikli otomobil üreticilerine fayda sağlayabilir.


Tesla’ya karşı BYD: Hangi EV devi satın almak için en iyisidir?


Piyasa Artış Analizi

Borsa rallisi Salı günkü gün içi en düşük seviyelerden sıçramaya eklendi, ancak ana göstergelerin hala yön aradığı görülüyor.

READ  JetBlue, Frontier ile anlaşmayı engellemek için Spirit'e teklifte bulundu

Nasdaq Bileşik Çarşamba günü 21 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı, ancak S&P 500 ve Dow Jones bu kısa vadeli ortalamada direnç gördü. Üç ana endeks şimdi 24 Haziran’ın en düşük seviyelerinin üzerinde Takip günleri. Geçen hafta FTD’lerin altına düşen düşüş, piyasa rallisini bulunduğu yerde “baskı altında” olmaya itti.

Haziran sonu galibiyet serisi ve 50 günlük seri, 21 günlük serinin üzerinde görünüyor ve Haziran başındaki zirveler bunun üzerinde.

Başlıca endeksler Çarşamba günü yükselirken, genişlikleri zayıftı ve kaybedenler Nasdaq ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda kazananları kolayca geride bıraktı.

Emtia fiyatları ve işgücü piyasalarının gevşemesi dahil olmak üzere enflasyon ve Fed’in faiz artırımlarına ilişkin iyi haberler, olası bir durgunluk için kötü haber. Dolayısıyla piyasalar ekonomik verilerle nasıl başa çıkacaklarını tam olarak bilmiyorlar.

Piyasa bir süre yatay hareket edebilir. Bu, birçok kuralın oluşturulmasına ve ekonomi ve Fed politikası hakkında netlik sağlanmasına izin verecektir. Ancak bu gerçekleşene kadar, bireysel hisse senetleri ve bir bütün olarak piyasa için yol boyunca sahtekarlıklar ve uyarılar olabilir.

Medikal stoklar şu anda net ön safta yer alıyor. kusur 50 Bireyler gelişmiş sağlık (EVH), McKesson (MCK), Birleşik Sağlık (Birleşmiş Milletler), Biyoloji bilimlerinde uyum (İKY) Ve AstraZeneca (AZN).


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Borsa rallisi baskı altında ve ana endeksler hala birçok büyük direnç seviyesiyle karşı karşıya. Bir dizi ilaç ve bir avuç başka stok iyi çalışıyor olsa da, fark edilir titreşimlere maruz kalabilirler.

Bu yüzden pozisyon alacaksanız, küçük tutun ve erken girişlere bakın. Bazı kazançlar elde etmek için en azından kısmi kârları hızla almayı düşünün. Kayıpları azaltmaktan çekinmeyin.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerinin, Araçların ve Analizlerinin Kilidini Açın

Bu opsiyon ticareti %60 getiri görebilir

FOMO Biyoteknolojiniz var mı? Bu hisseleri neden yükseltiyorsunuz?