Mayıs 28, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ERCOT, Teksaslılara hafta sonu akşam 8’e kadar güç tasarrufu yapmalarını söylüyor – NBC 5 Dallas-Fort Worth

ERCOT, Teksaslılara hafta sonu akşam 8'e kadar güç tasarrufu yapmalarını söylüyor - NBC 5 Dallas-Fort Worth

Teksas elektrik şebekesi operatörü ERCOT, rekor bir sıcaklıkla haftasonuna girerken, önümüzdeki birkaç gün boyunca tüm Teksaslılara enerji tasarrufu yapma çağrısı yapıyor.

Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi yaptığı açıklamada, “olağandışı sıcak havanın” Teksas genelinde rekor talebi artırdığını ve “altı tesisin büyük ölçüde arızalanmasının ardından Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri herkesin 15.00 ile 20.00 arasında güç tasarrufu yapması gerektiğini” söyledi. Cuma öğleden sonra.

Gücünü nasıl koruyorsun?

  • ERCOT, tüm Teksaslıların, termostatı en yoğun kullanım saatleri (3:00 – 20:00) arasında 78 derece veya daha yükseğe çıkarmak dahil, mümkün olduğunda enerji kullanımını sınırlamasını gerektirir.
  • ERCOT ayrıca Teksaslılardan yoğun zamanlarda bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi ve kurutucu gibi büyük aletleri kullanmamalarını istiyor.

ERCOT, altı santralin Cuma günü devre dışı kaldığını ve yaklaşık 2.900 megawatt’lık üretimi – yaklaşık 580.000 eve güç sağlamak için yeterli elektrik – kaybettiğini söyledi.

ERCOT verilerine göre talep Cuma günü saat 17.00’den kısa bir süre önce 65.412 megavata ulaştı. O zamandan beri talep düşüyor. 17:30’da, ERCOT’un yaklaşık 3.400 megavatlık işletme rezervi vardı ve Cuma öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Şu anda, mevcut tüm üretim kaynakları çalışıyor” dedi.

NBC 5’in hava durumu tahmincileri ekibi, normalden yüksek sıcaklıkların önümüzdeki günlerde birkaç kırık sıcaklık rekoruna yol açabileceği konusunda uyardı. En son tahminleri burada görün. NBC 5 baş meteorolog Rick Mitchell, bu hafta sonu sıcakta kendinizi yormamak için açık hava aktivitelerini azaltmak da dahil olmak üzere ısı önlemleri almanızı tavsiye ediyor. Nemli kaldığınızdan da emin olun. Ayrıca evcil hayvanlarınızı serin ve sulu tutun.

READ  Elon Musk, Tesla'nın elektrikli arabasını gelecek yıl satacağını söyledi