Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Call of Duty geliştiricisi, “Bobby Kotick'in kararları oyunlarımızı daha da kötüleştirdi” diyor.

Eski Call of Duty geliştiricisi, “Bobby Kotick'in kararları oyunlarımızı daha da kötüleştirdi” diyor.

“Bobby [Kotick]Eski bir Call of Duty programcısı, Kotick'in Activision Blizzard'da CEO olarak son gününü tamamladığı gün sosyal medyada “Kararlarımız oyunlarımızı daha da kötüleştirdi” dedi.

“Üzerinde çalıştım [Call of Duty] İki yıl boyunca Demonware'de programcı olarak çalıştım. Christina Bullock, “Bobby'nin kararları oyunlarımızı daha da kötüleştirdi” dedi. “İlk ayımda bir personeli öldürmekle tehdit ettiği ortaya çıktı. Herkes görev başında [all staff meeting] Bundan sonra kimse ilk konuşmak istemedi. Bu nedenle herkesin önünde görevden alınmasını talep ettim.”

Haber yayını: Microsoft, Guitar Hero ve Tony Hawk'ı geri getirecek mi?YouTube'da izle

Bullock, Twitter/X üzerinden samimi bir tweet atarak şunları söyledi: “Çok gürültücü ve sinir bozucu biri olduğumun farkındayım ve kıdemim ve diğer fırsatlara erişim kolaylığım göz önüne alındığında, bunun gibi şeyler yapmak bana bir miktar koruma ve güvenlik sağlıyor.

“Ama hepiniz bu trene binmelisiniz” diye eklediler, “Hepimiz böyle insanlara karşı her zaman isyan etmek zorundayız.”

“Eğer kovulsaydım, pek çok başka şirket de kenarda kalacaktı, ancak bu yüzden ellerinden gelenin en iyisini yapmak kıdemli insanlara düşüyor. Gençler, liderleri önce bunu yapana kadar bunu yaparken kendilerini güvende hissetmeyecekler. Belki biz yapmıyoruz.” 't.” Sendikalarımız var ama birlikte çalışırsak gücümüz olur.

“Sinir bozucu soruyu yüksek sesle sorun. Cevabınızda paniğe yer bırakmayacak şekilde kısa, doğrudan ve kısa tutun. Soruyu keskin ve doğrudan yapın ve açıkça ve öfkelenmeden yapın ki onlar da yapamasın.” Teslimatınıza saldırın.

“Cevap vermeyecekler ama herkes görecek.”

Bullock, “Şeytani program korunuyor” dedi [them]”Misillemenin ancak diğer stüdyoların olmayabileceğini kabul ederek, şöyle konuştu: “Ne diyorsan onu yaz. İK'nın sizinle iletişime geçmesi ihtimaline karşı not tutun. Mümkünse toplantıda bunu söylerken kendinizi kaydedin, böylece tam olarak ne olduğuna dair kanıtınız olur, çünkü zayıf yöneticiler ortaya çıkan başarısızlıklarını kişisel olarak algılayacaklardır.

“Gençlerin konuşamadığı yerde yaşlılar konuşmuyorsa, o zaman her genç ilk fırsatta heba edilmeyi hak eder.” Başka bir geliştirici doğrulandı. “Bunun gibi bir yönetim şirketin gelecekteki iş gücünü yok eder.”

Bullock, Kotick'in organizasyon üzerindeki etkisi hakkında konuşan tek geliştirici de değil. Görüldüğü gibi PCGNTopluluk Yöneticisi Andy Belford ayrıca Kotick'in karar alma sürecinin morali nasıl etkilediğinden bahsetti.

“Eğlenceli bir gerçeği paylaşmak için sessizliğimi bozuyorum: Overwatch 2'yi Steam'de yayınlamayı planladığımızda, ekibim (aylar önce) inceleme bombardımanına tutulacağımız konusunda uyardı. Bize yardımcı olacak daha fazla bilgi, daha fazla ayrıntı ve daha fazla kaynak için yalvardık. “Akış” dedi Belford. Beklenildiği gibi bunların hepsi kategorik olarak reddedildi.

“Steam moderasyonu topluluk ekibine yerleştirildi (Blizzard'da bir topluluk işlevi değil), ancak ekip üyelerimi bu düzeyde zararlı içeriğe/gönderilere maruz bırakmayı reddediyorum.” Karar sorulduğunda ek bir şey olmadan Steam'i başlatırdım. yardım: “Bobby.

“Bu, Kotick'in AB'de yarattığı kültürün yalnızca bir örneği: saçmalık, genellikle en düşük ücretli, en çok çalışan kişilere doğru akıyordu. Yönetim, çılgınca dalgalanan talimatlara ve kararlara yanıt vermekle o kadar meşguldü ki, hiçbir etkisi olmadı.” anlamına geliyordu.

Belford, “Sonuçta, oyuncu/çalışan deneyiminin CSuite ve üst düzey liderlik için hiçbir anlamı yoktu. Her şey bu çeyreğin kazanç tahminiyle ilgiliydi,” diye ekledi.

Microsoft, çalışanların suiistimal raporları ve ardından Kotick'in ayrılması yönündeki çağrılarla sarsılan yayıncı için çalkantılı bir dönemin ardından Ocak 2022'de Activision Blizzard için teklifini duyurdu. Şimdi, iki yılı aşkın bir sürenin ardından Activision Blizzard, yeni yıla tamamen yeni yönetim altında başlayacak.

READ  Bu varsayılan ayarlar nasıl değiştirilir ve teknolojinizden nasıl daha mutlu olursunuz?