Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ev Sahipleri için İşletme Ruhsatlarına İlişkin Gelir İdaresi Raporu – Manyetik Medya

Ev Sahipleri için İşletme Ruhsatlarına İlişkin Gelir İdaresi Raporu – Manyetik Medya

Providenciales, Turks ve Caicos Adaları, 07 Eylül 2023 – Turks ve Caicos Adaları Yurtiçi Gelir Dairesi, İşletme Ruhsatlandırma Yönetmeliğinin (“Yönetmelik”) 3. Bölümü uyarınca tüm işletmeleri kaydetme yetkisine sahiptir. Şüpheye mahal vermemek adına, Yönetmeliğin 3(1) maddesi şunu belirtmektedir: “Bu Yönetmeliğe tabi olarak, hiç kimse, bu Yönetmelik kapsamında kendisine bu tür işleri yürütme yetkisi veren mevcut bir lisansa sahip olmadığı sürece, Adalar içinde veya Adalar dahilinde herhangi bir ticari faaliyette bulunamaz. işletme. ”. Kısa ve uzun vadeli konaklamaların kiralanması Yönetmelik kapsamına giren bir ticari faaliyettir. Ticari lisans ücreti tarifesi, yıllık 20 dolarlık daire kiralama ücretini vurgulamaktadır.

Ayrıca, iki (2) yılı aşan bir kira sözleşmesinin, Kayıtlı Arazi Nizamnamesi Kanunu uyarınca Tapu Siciline kaydedilmesi gerekmektedir. Kayıt sonrasında, kiracı ve kiracının isimleri de dahil olmak üzere, kiralamanın ayrıntılarını (kira süresi, başlangıç ​​tarihi ve kira tutarı) içeren bir kira kaydı oluşturulur. Kayıtlı kiracılar ve/veya şirketler, kira kayıtlarının tescil edildiğini kanıtlamak üzere kira kaydının onaylı bir kopyası için başvuruda bulunabilir ve ödeme yapabilir. Söz konusu kira kayıtlarının yalnızca Sicil Memuru, Sicil Memuru Yardımcısı ve Sicil Memuru Yardımcısı tarafından imzalanmış onaylı nüshaları, kira kaydının aslına uygun kopyası ve Tapu Siciline kayıtlı olanın bir yansıması olarak kabul edilecektir. Kira kaydının onaylı bir kopyası, mülkiyet kanıtını göstermek üzere başvuru üzerine Gelir İdaresi Başkanlığının İşletme Ruhsatlandırma Bölümüne sunulur.

Gelir İdaresi Başkanlığı, söz konusu Yönetmelik’teki ilgili hükmün 2015 yılından bu yana uygulandığını kamuoyuna hatırlatmak ister.

READ  Bu lüks Turks & Caicos tesisi bir doğa aşığı cennetidir - yukarıdaki oteller