Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fox News, Afganistan’da ölen Norcal kadın hakkındaki haberi sildi

Fox News, Afganistan’da ölen Norcal kadın hakkındaki haberi sildi

Deniz çavuşu. 23 yaşındaki Nicole G, 2021’de Afganistan’da öldü.

KCRA/nezaket

Afganistan’da Deniz Piyadeleri’nde görev yaparken ölen Kuzey Kaliforniyalı bir kadınla ilgili Fox News haberi, herhangi bir açıklama yapılmadan silindi. Hikaye 25 Temmuz’da Fox News web sitesinde yayınlandı ve şu başlıkla yayınlandı: “Pentagon Politika Değişikliği Sonrası Aile, Öldürülen Denizcinin Cesedini Göndermek İçin Para Ödemeye Zorlandı: Ciddi Adaletsizlik.”

Hikaye, Deniz Çavuşunun ailesinin nasıl olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor. California, Roseville’den Nicole G’nin, Afganistan’da öldürüldükten sonra cesedinin Arlington Ulusal Mezarlığı’na nakledilmesi için cebinden para ödemek zorunda kaldığı iddia ediliyor. Makalede, “Kar amacı gütmeyen bir kuruluşun müdahalesiyle masrafların karşılanmasının ardından Ji ailesi, sevdiklerinden birinin naaşını nakletmek için 60.000 dolar tutarında fon elde edebildi” denildi. Bilgi, olayı “derhal düzeltilmesi gereken kabul edilemez bir durum” olarak nitelendiren Floridalı Cumhuriyetçi Temsilci Corey Mills’e atfedildi.

Ama göre Military.com’un araştırmasıGee ailesiyle konuşan Gee’yi Arlington’a gömmek için cebinden para ödemek zorunda değildi. Yayın, Deniz Piyadeleri’nin yayınlandıktan sonra Fox ile temasa geçerek hikayenin tamamının geri çekilmesini talep ettiğini gösteren e-postalar aldı.

reklamcılık

Makale bu reklamın altında devam ediyor

Deniz Piyadeleri sözcüsü Binbaşı James Stinger, Military.com tarafından incelenen e-postalardan birinde, “Şehit bir denizcinin aile üyesinin acısını ucuz puan kazanmak için istismar etmek iğrenç bir şey” diye yazdı.

Fox News’i gösteren Wayback Machine tarafından alınan ekran görüntüleri Adresi değiştirdim GOP temsilcisi, yayımı takip eden günlerde “Afganistan’da öldürülen bir denizcinin cesedini taşıma yükünün aileye yüklendiğini” söyledi. Yine bir Deniz Piyadeleri sözcüsünün geri çekilme talebiyle bir e-posta gönderdiği bildirildi.

Stinger, “Bu manşet düzeltmesi hâlâ yanıltıcı ve hikayeniz hâlâ yanlış” diye yazdı.

Şimdi hikaye 404 hata mesajına yol açıyor. Bir hikayenin tamamen geri çekilmesi, gazetecilikte oldukça alışılmadık bir durumdur ve en iyi etik uygulamalar genellikle bir kuruluşun, okuyucu için herhangi bir bağlam olmadan bir hata sayfasına yol açacağı için bir hikayeyi kaldırmaması gerektiğini belirtir; Bunun yerine orijinal makale, hikayenin neden silindiğine dair bir açıklamayla değiştirilmelidir.

reklamcılık

Makale bu reklamın altında devam ediyor

A da silindi Mills’in internet sitesinde yayınlandı Bu bir Fox News hikayesiyle alakalı. Daha sonra sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Mektupta, “Çavuş Nicole G’nin ailesinin, yasları sırasında, transfer prosedürleri konusunda ne yapacağını bilemediğini anlıyorum.” yazıyordu. “Kurbanları Onurlandırma Programımızın aileye yardım edebildiği ve ailemizin güvende olduğu için minnettarım [Department of Defense] Bu konuda açıklama yapabildi.”

Fox News ise kendi adına özür diledi CNN’in açıklaması. Fox News sözcüsü, “Yayınlanmayan hikaye şirket içinde işlendi ve G ailesinden derin bir özür dileriz” dedi.

J, 2017 yılında Deniz Piyadeleri’ne katıldı ve kadın ve çocukların tahliyesine yardımcı olmak üzere Kadın Müdahale Ekibinin bir parçası olarak Afganistan’a gönderildi. Ve Ağustos 2021’de Kabil havaalanına düzenlenen saldırıda 12 kişiyle birlikte öldürüldü.

reklamcılık

Makale bu reklamın altında devam ediyor

Okuduğu bir methiyede babası şunları yazdı: “Keder, hayatımızın geri kalanında birlikte yaşayacağımız bir şeydir.” G’nin anma töreni Roseville’de. “Bu bizim yeni normalimiz olacak. Üzüntüyü de gururla taşıyorum. Üzüntü, sevdiğim anlamına geliyor.”

READ  COVID-19'un yayılması arttıkça Çin'den gelen ziyaretçiler için kuralları olan yerlerin listesi