Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fragman: Selahattin İÜB’ün Pak-Türkiye dizisi Kudüs mücadelesini yeniliyor

Fragman: Selahattin İÜB’ün Pak-Türkiye dizisi Kudüs mücadelesini yeniliyor

Adnan Sıddıki, 13 Kasım’da TRT 1’de yayınlanacak programın perdesini kaldırdı.

Pakistan ve Türkiye arasındaki muhteşem işbirliğinin fragmanı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi (Selahaddin: Kudüs Fatihi), sonunda ayrılırken, Kudüs’e karşı bir din savaşının yürütüldüğünü görüyor.

Adnan Sıddıki, tarihi ara sıra yeniden gözden geçirmenin öneminden bahsederken fragmanı Instagram’da yayınladı. Türk dizisiyle ilk yapımına perde açan oyuncu, Eyyubi hanedanının kurucusu ve saygın Müslüman hükümdarı anısına bir not yazdı.

“Zaman zaman tarihi yeniden gözden geçirmek önemlidir. Bu, birçok zorluğa rağmen inandığınız yolu takip etmektir” diye yazdı Sıddıki. “Efsanevi savaşçı Selahattin Yubi, cesaret, yılmaz ruh, kararlılık, adalet ve cömertlik konusunda efsanevi dersler veriyor. Altın sözcüklerle kazınmış kral, kalbinizde canlanıyor. 13 Kasım’da ekranlarda. Bu arada sizin için bir vizyon” diye paylaştı.

“Kudüs nedir Majesteleri?” Fragman bir soruyla açılıyor. Kutsal Topraklar üzerindeki şiddetli savaş sahnelerini göstermeden önce – bugün hala Kudüs için yapılan kavgayla büyük ölçüde bağlantılıdır. Bir kahramanın birçok düşmana karşı mücadelesini gösteriyor. “Savaş başlar!” Bir kadın bağırıyor ve ardından bir erkek “Kudüs’ün kurbanı” diye yanıt veriyor. Askerler denizde savaşırken oklar atılıyor

Bir kız çocuğunu kucağında tutan kadının gözlerinde ölümcül bir bakış varken, bir adam diğerine “Kaderin sana yüklediği sorumluluklardan kaçamazsın. Bu büyük bir sır olacak Eyüp” diyor. “Kudüs benim. Klip, “Bütün Müslüman alimler senin gölgende birleşsin, bütün zalimler senin olsun.” duasıyla bitiyor.

Geçtiğimiz hafta yapımcılar Uğur Güneş, Adnan Sıddıki ve diğerleri, IUB’nin Haçlı Seferleri sırasında Kudüs’ü fethini konu alacak tarihi dizi için uzun zamandır beklenen teaserı yayınladı.

Daha önce Pakistanlı usta oyuncular Humayun Saeed ve Adnan Siddiqui, Dr. Qashif Ansari’nin bu destansı yapımı beyazperdeye taşımak için Ahmed Farooq Bakaq ve Dr. Junaid Ali Shah ile birlikte çalıştığı söyleniyor. Teaser’ı Instagram’da paylaşan Sıddıki duygusal bir mesaj yazdı: “Gerçek savaşçı kral Selahattin İÜB’nin destansı destanını izleyin. Yaklaşan dönem yazımız sizi benzersiz bir kahramanlık ve ihtişam çağına davet ediyor. Tarihin görkemi ortaya çıkarken kendinizi koruyun. ” Başlık aynı zamanda Tedika’ya yürekten teşekkürlerini de ifade etti

TRT’nin bir diğer ünlü tarihi dizisi Diriliş: Ertuğrul’da Sultan Selahdin İyubi karakterini ise Tuğdekin’in hayaletini canlandıran Türk oyuncu Uğur Kunez canlandırmıştır. Selahattin IUB, 200 dönümlük alana yayılan, antik Şam kentinin replikasını andıran büyük bir sette çekildi. Titizlikle tasarlanmış bu koleksiyonda camiler, hareketli çarşılar, büyük saraylar ve tarihi evler yer alıyor.

READ  "2024 Türk-Macar Kültür Yılı" logosu Budapeşte'de tanıtıldı

Hikayeye bir şeyler eklemek ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda paylaşın.