Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Furious Dev “Rust 2 kesinlikle bir konsol oyunu olmayacak” diye ısrar ediyor

Furious Dev “Rust 2 kesinlikle bir konsol oyunu olmayacak” diye ısrar ediyor

Popüler Steam hayatta kalma oyunu Rust’un yaratıcısı, yeni grafiklerle ilgili devam eden kargaşanın ortasında Unity’yi eleştirdi.

Yalnızlık video oyun endüstrisine şok dalgaları gönderdi Yeni bir politika açıklandığında bu, bazı geliştiricilerin Unity oyun motoru üzerine kurulu bir oyunu her indirdiğinde küçük bir ücret ödemek zorunda kalacağı anlamına geliyordu.

1 Ocak 2024’te yürürlüğe girecek olan Unity Runtime Fee, duyurunun ardından sosyal medyada geliştiriciler tarafından dünya çapında eleştirildi. Unity daha sonra geliştiricilerin artan öfkesi üzerine politikanın bazı yönlerinden geri adım attı ve ücretin yalnızca oyunun ilk kurulumu için geçerli olacağı ve geliştiricilerin Xbox Game Pass gibi abonelik hizmetleri aracılığıyla kurulum yapma konusunda sıkıntıya girmeyeceği konusunda ısrar etti. bunun yerine ücret Xbox gibi platform sahiplerine aktarılıyor.

Ancak hâlâ ciddi endişeler var ve tepkiler giderek artıyor. Önde gelen bazı geliştiriciler, yeni Unity politikasının planlarını önemli ölçüde etkileyeceğini söylerken, bazıları gelecekte Unity’yi kullanıp kullanmayacaklarını sorguluyor. Kuzu ibadeti Ve Aramızda Unity’nin planına devam etmesi halinde dijital pazarlardan çekilebilecek yüksek profilli oyunlar arasında yer alıyor. Unity o zamandan beri müşterilerinin %90’ının bu değişiklikten etkilenmeyeceği konusunda ısrar etti.

Facepunch Studios’un kurucusu ve son derece popüler Garry’s Mod’un yaratıcısı geliştirici Garry Newman şunu yazdı: Blog yazısı Kuşatılmış video oyunu motoru üreticisi Unity’nin yönetim ekibinin bazı seçme sözleriyle.

Unity, Unity Engine’den sorumlu en kötü şirkettir.

Newman tekrar, “Belki de bilgisayar oyunlarını unutmuşlardır. Bu konuda anlaşamadığımız için canımız yanıyor” dedi. Taşıyıcıyı kullandık çünkü ön ödeme yapıyorsunuz ve ardından ürününüzü gönderiyorsunuz. Bunun olacağı bize söylenmedi. Biz uyarılmadık. Bize danışılmadı.

“Rust on Unity’yi hazırlamak için 10 yıl harcadık. Onlara her yıl para ödüyorduk. Şimdi kuralları değiştirdiler.

READ  Bu 200 Dolarlık Razer akıllı gözlük, Cyber ​​​​Monday için sadece 25 Dolar

“Birim gücünü gösterdi. Neler yapabileceklerini ve ne yapmak istediklerini görebiliyoruz. O zili çalamazsınız.

“Unity, Unity Engine’in sorumluluğunu üstlenecek en kötü şirket.

“Güven bitti.”

Newman daha sonra Rust’un devamı niteliğinde bir oyun yapma planlarını açıkladı ve bu görev için özel bir motorun yapılmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

“Kendi motorumuzu yapmak için 10 yılımız vardı ve hiç yapamadık. Eminim bugün pek çok oyun şirketi de aynı şekilde düşünüyor.”

“Aynı hatayı bir daha yapmayalım, Rust 2 kesinlikle bir Unity oyunu olmayacak.”

Unity, bu yeni politika hakkında, yüklemelerin nasıl takip edileceği ve “dağıtımcı taraf” olarak kabul edilen ve bu nedenle bu yeni ücretlerin faturasını kimin ödemesi gerektiği gibi bir dizi soruyla karşı karşıyadır. IGN, pek çok yayıncı ve habersiz Unity oyun geliştiricisinin, haberlerin ardından anlaşmalarının çökmesini önlemek için çabaladığını ve birinci tarafların artan maliyetleri karşılama konusunda endişelerinin olduğunu biliyor. Bu arada, eski EA patronu John Riccitiello tarafından yönetilen Unity, politikayı tamamen iptal etmesi yönünde giderek artan bir baskı altında. Geliştiriciler ayrıca Unity’yi şu konuda eleştirdi: GitHub’dan motor hizmet şartları kaldırıldı.

Ridiculous Fishing, Luftrausers ve Nuclear Throne geliştiricisi Vlambeer’in kurucularından Rami Ismail, modül karşıtı duyarlılığı şu adresteki bir gönderide özetledi: Fazladan takip miktarı, teknik imkansızlık ve sizi iflasa sürükleyebilecek tek iş modeli.

Wesley, IGN’in Birleşik Krallık haber editörüdür. Onu Twitter’da @wyp100 adresinde bulabilirsiniz. Wesley ile [email protected] adresinden veya gizli olarak [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.