Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

GAO, Sikorsky Boeing FLRAA protestosunu yalanladı; Bill, ordu ilerlemeye hazır

Kara savaşı

Bell’in V-280 Valor’u, ABD Ordusunun Uzun Menzilli Saldırı Uçağı (FLRAA) yarışmasını kazandı. (zil)

WASHINGTON — Ordu ve Bell Textron’un, V-280 Valor ile Geleceğin Uzun Menzilli Taarruz Uçağı (FLRAA) olarak ilerlemesine izin verildi. Hükümet Sorumluluk Bürosu, bugünkü Sikorsky-Boeing ödül protestosunu yalanladı.

Protestoyu reddeden Hükümet Sorumluluk Bürosu, Ordunun Sikorsky’nin teklifini makul bir şekilde teknik olarak kabul edilemez olarak değerlendirdiği sonucuna vardı çünkü Sikorsky daha önce gerekli olan mimari detay düzeyini sağlayamadı. [request for proposal] Teklif Talebi, GAO’nun Tedarik Yasası Genel Danışman Yardımcısı Kenneth Patton, bugün gönderilen kısa bir bildiride yazdı.

Bu kararla ilgili raporun tamamı henüz kamuya açık değil, ancak Patton, Sikorsky-Boeing ekibinin Ordunun FLRAA kararının çeşitli alanlarına itiraz ettiğini açıkladı: “mühendislik tasarımı ve geliştirmesi” ve mimari ile ilgili değerlendirme faktörleri; Hizmetin olması gerektiğini “savundu” Bell’in teklifini “kabul edilemez” buldu; maliyet/fiyat değerlendirmesi itirazı; En iyi değer takas kararı.

Patton, “GAO ayrıca Sikorsky’nin Bell’in teklifinin kabulüyle ilgili çeşitli iddialarını da yalanladı, buna ajansın değerlendirmesinin talep veya ilgili satın alma yasası veya yönetmeliğinin şartlarını ihlal ettiği iddiası da dahil,” diye yazdı Patton.

Daha sonra, “GAO kararının bu tekliflerin esasına ilişkin herhangi bir görüş ifade etmediğini” ekledi. “Devlet ihtiyaçlarını karşılamada en başarılı teklif sahibine ilişkin hükümler, yalnızca yasal ve düzenleyici gerekliliklere tabi olarak satın alma acentelerine ayrılmıştır.”

Bugünkü karara rağmen Sikorsky-Boeing ekibi, “en yetenekli, uygun fiyatlı ve en az riskli” tasarımı sunduğuna inandığını ve 70 milyar dolarlık bir anlaşmadan vazgeçmeye hazır olmadığını söyledi.

Ekip, “Devlet Sorumluluk Bürosu’nun kararını gözden geçireceğiz ve sonraki adımlarımızı belirleyeceğiz” dedi.

Bell’in sözcüsüne yorum için ulaşılamadı.

Kısa bir açıklamada, Ordunun Havacılık Programı Yürütme Ofisi, Hükümet Sorumluluk Ofisine “kapsamlı incelemesi” ve hizmetin sözleşme kararını onayladığı için teşekkür etti.

READ  NLRB, sendikanın Amazon ve Starbucks'a yönelik suçlamalarında bir avantaj keşfetti

Ordu, “FLRAA Kaynak Seçim Komitesi kasıtlı ve titiz bir süreç izledi” diye ekledi. “GAO’nun kararı, ordu ve vergi mükellefleri için en iyi değeri temsil eden teklifi belirlediğimizi gösteriyor ve GAO raporunu tam olarak gözden geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Geç kalınmış karar

GAO’nun kararı, Sikorsky-Boeing’in Ordunun Aralık 2022’nin başlarında Defiant X’i rafa kaldırma kararına karşı protestosunu değerlendirmek için üç aydan fazla zaman harcadıktan sonra geldi. Bell Textron’un V-280 Valor tilt motoru. Müsabaka bahisleri: sonunda kullanma hakkı Binlerce UH-60 Black Hawk helikopteri, küresel askeri helikopter pazarını yeniden şekillendiriyor.

Ordunun havacılık programı yürütme subayı Tümgeneral Robert Barry, Valor’un zaferinden sonra, hizmetin kararını vermek için “en iyi değer yaklaşımını” kullandığını söyledi.

“Ordu’nun bizim için ortaya koyduğu gereksinimleri kullanarak,” dedi iki yıldızlı general, “daha sonra, en iyi değer yaklaşımını sağlayacak faktörlerin birleşimine gitmek için teşkilatın dört bir yanından insanları kullanarak bir değerlendirme yaptık. Ordu.”

Barry bu faktörleri detaylandırmayı reddederken, hizmetin “çeşitli faktörlerin kapsamlı bir analizini” yaptığını vurguladı. Ordu, bu karara dayanarak, Bell’e önümüzdeki 19 ay boyunca 232 milyon $’ lık bir başlangıç ​​taahhüdü ile 1.3 milyar $’ a varan bir anlaşma verdi. Barry ayrıca şirketi uçağın ilk tasarımına devam etmesi ve “model tabanlı bir sistemin sanal prototiplerini” sağlaması için görevlendirdiğini açıkladı.

İLGİLİ: Ordunun FLRAA Kararından Sonra Üç Soru

Bell bu süre zarfında gerçek bir uçak inşa etmeyecek, ancak program planlandığı gibi devam ederse, Ordu, 70 milyar dolara varan bir anlaşma kapsamında belirsiz sayıda Valor sipariş edebilir.

Bu programda bulunanlar nedeniyle, birçok analist, Sikorsky Boeing ekibi karara itiraz edecek. ile Aralık ayının sonunda, 6 Şubat’ta ek bir itirazda bulunmadan önce, Devlet Sorumluluk Ofisi’ne bir ilk itiraz formu doldurdu.

READ  Çin GSYİH: Hong Kong hisseleri, Çin cumhurbaşkanının üçüncü dönem verileriyle ilgili endişeler üzerine %6 düştü

Ordu tarafından sağlanan bilgi ve yorumların kapsamlı bir incelemesine dayanarak, Team Defiant adına Lockheed Martin Sikorsky, FLRAA’nın kararına itiraz ediyor,” diye yazdı ekip 28 Aralık’ta yaptığı açıklamada, “Veriler ve tartışmalar bizi buna inanmaya yönlendiriyor tekliflerin Ordu’nun yararına en iyi değeri sağlamak için tutarlı bir şekilde değerlendirilmediğini. “Ve askerlerimiz ve Amerikalı vergi mükelleflerimiz.”

Ekip onayladı Defiant X daha fazlaydı “Yetenekli, uygun fiyatlı ve daha az riskli bir çözüm.”

Bugün açıklamadan önce, prof. Sikorsky Sözcü, Breaking Defence’a ekibin protestosu hakkında ek ayrıntılar vermeyi reddetti. Ancak son birkaç aydır Sikorsky’nin merkezinin bulunduğu Connecticut’tan milletvekilleri, görevden alınma kararı lehinde kamuoyu önünde oy kullandı.

Ordu ile doğrudan ilgili olmamıza rağmen, Kongre üyeleri olarak bizler, Ordunun FLRAA konusunda ilk kararına nasıl vardığına dair ihtiyacımız olan cevapları henüz alamadık. Bu kabul edilemez” dedi Temsilciler Meclisi ve Senato’daki yedi temsilci Açıklamada yazıldı 29 Aralık 2022. Bu protesto eyleminin ve önümüzdeki harekatın ordudaki karar alma sürecine ışık tutmasını ve baştan sona en üst düzeyde samimiyetle yürütülmesini temenni ediyoruz.”

Bu milletvekillerinden biri olan Demokrat senatör Chris Murphy, daha sonra gönderildi 2 Mart’taki biri de dahil olmak üzere çeşitli yayınlarda köşe yazıları askeri.com. İçinde Murphy orduya sahip çıktı. Milletvekillerine FLRAA’nın seçimi hakkında henüz bilgi vermedi ve protesto çözülene kadar bunu yapmayacağını söyledi.

ileri yol

Bugünün kararı, milletvekillerinin Ordu’nun 2024 mali bütçe talebiyle ilgili ön oturumları yaptığı sırada geldi. Hizmet, FLRAA’nın ’22 ve ’25 mali yılları arasındaki orta seviye satın alma çabaları için araştırma ve geliştirmeye 622 milyon dolar harcama planını ayrıntılarıyla anlatıyor. 958 milyon dolar Prototip için “gerekli” FLRAA donanımını ve yazılımını satın almak için MY24’te 24 dolar.

READ  SVB analizi, 186'dan fazla ABD bankasının batmak için iyi bir konumda olduğunu ortaya koydu

Hizmet satın almaya başlamayı planlıyor Yüzeyleri ’27 mali yılında, o yıl için 572 milyon dolar isteyeceğini şu şekilde söyledi:Bütçe doğrulama belgelerine göre, ’28 mali yılı için 613 milyon dolar olarak ödenmesi gerekiyor.

belli değil Connecticut Milletvekilleri Ordu’nun kararını reddetmeye devam edecek ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda FLRAA’ya fon sağlanmasını engelleyecek.

Bu hikaye yeni bilgilerle güncellenebilir.