Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

GOOGL Hisse Senedi: Google Kazançları, Maliyet Kesintilerinin Ortasında Gelir Tahminlerini En Üst Düzeye Çıkardı

GOOGL Hisse Senedi: Google Kazançları, Maliyet Kesintilerinin Ortasında Gelir Tahminlerini En Üst Düzeye Çıkardı

google baba alfabe (Google), daha düşük maliyetler ve daha yüksek yatırım geliri ile ilişkili bir kerelik harcamalar arasında tahminleri aşan ilk çeyrek kazançlarını ve gelirini bildirdi. GOOGL hissesi, teknoloji devinin yapay zekaya yapılan yatırımlar nedeniyle 2023’te sermaye harcamalarında artış öngörmesi nedeniyle Çarşamba günü düştü.
XSalı günü piyasa kapandıktan sonra, Google’ın hisse başına kazancı bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 düşüşle 1,17 dolardı. Google, tek seferlik ücretlerde 2,6 milyar dolar kaydetti. Teknoloji devi, kazançlarını GAAP olarak da bilinen Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerine göre bildiriyor.

Ayrıca, toplam gelir %3 artarak 69,79 milyar dolara ulaştı.

Analistler, Google’ın hisse başına 1,08 dolar, 68,9 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyorlardı. Bir yıl önce Google, 68 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,23 dolar kazanç bildirdi.

GOOGL hissesi: daha yüksek sermaye harcaması

Bu arada, reklam geliri, 53,8 milyar dolarlık tahminlere kıyasla kabaca sabit kalarak 54,55 milyar dolarda kaldı.

RBC Capital analisti Brad Erickson bir raporda, “İnternet araması beklentilerin üzerinde performans göstermiş ve bulut yeterince iyi olsa da, Google yönetimi 2018 için sermaye harcaması tahminini mütevazi bir şekilde revize ederken yapay zeka bilgi işlem yoğunluğunda düşüş eğilimi yakaladı” dedi. 2023″.

GOOGL hissesi bugünün borsasında hafif düşüşle 103.71’de kapandı.

Google yönetim kurulu, ek 70 milyar dolarlık hisse senedi geri alımını onayladı. İlk çeyrekte şirket 14,6 milyar dolarlık kendi hissesini geri aldı.

YouTube, TikTok’un baskısı altında

Bu arada, YouTube reklam geliri %2 düşüşle 6,69 milyar dolara geriledi, ancak azalan beklentiler arasında izlenme sayısını geride bıraktı. Analistler, YouTube’un reklam gelirinin 6,6 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. TikTok’un büyümesi YouTube üzerinde baskı oluşturdu.

READ  Peloton, devam eden kayıplarla dönerken CFO'yu değiştirdi

Google, bulut bilgi işlem gelirinin %28 artarak 7,45 milyar $’a yükseldiğini ve 7,46 milyar $’lık tahminin biraz altında olduğunu söyledi. Google’ın bulut işi, bir yıl önceki dönemde %44’lük bir gelir artışı bildirdi.

Big Tech hissesi, Nasdaq’taki oynaklığın ortasında 2023’te %19 arttı.

Buna göre. GOOGL, mümkün olan en iyi 99 üzerinden 59’luk bir göreli güç derecesine sahiptir IBD stok kontrolü. Google’ın kazanç raporuna giden hisseler giriş noktalarının %1 altında işlem gördü.

Twitter’da Reinhardt Krause’u takip edin @çalışan 5G kablosuz ağlar, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişim ile ilgili güncellemeler için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Digital: IBD mavi çipli hisse senedi listelerinin, araçlarının ve analizlerinin kilidini bugün açın

IBD’nin ETF pazar stratejisiyle piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

Almak ve satmak için 10 haftalık hareketli ortalama nasıl kullanılır?

IBD’den ücretsiz haber bültenleri alın: Pazar Hazırlığı | Teknik rapor | nasıl yatırım yapılır