Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Görünüşe göre PS5 Slim çıkış tarihi ve Spider-Man 2 paketi sızdırıldı

Görünüşe göre PS5 Slim çıkış tarihi ve Spider-Man 2 paketi sızdırıldı

Görünüşe göre PlayStation 5 Slim çıkış tarihi ve Sony’nin paket planları hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Şirket kısa bir süre önce, Kasım ayında ABD’de daha küçük bir PS5 modeli piyasaya süreceğini, sonraki aylarda ise diğer bölgelere sunacağını duyurdu.

Lansman modelinde olduğu gibi, yeni PS5 de disk sürücülü Standart Sürüm ve disk sürücüsüz Dijital Sürüm olarak satışa sunulacak.

Veri madencisine göre çok güvenilir Con BilbilSony, Marvel’s Spider-Man 2’yi içeren PS5 Slim standart sürüm konsolunu 8 Kasım’da ABD’de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bildirildiğine göre fiyatı 559,99 dolar olacak, bu da yarın piyasaya sürülecek olan oyunla birlikte verilen mevcut PS5 modeliyle aynı fiyat.

Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde, Billbil-kun’un raporunda PS5 Slim’in (standart ve dijital) ABD’de çıkış tarihi de 10 Kasım olarak listeleniyor.

Konsolun çıkış tarihi hakkında çelişkili bilgiler keşfetmiş olmaları muhtemeldir veya Sony, Spider-Man 2 paketini PS5 Slim’in bağımsız olarak piyasaya sürülmesinden birkaç gün önce piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir.

Dataminer ayrıca Amazon’un da aralarında bulunduğu bazı Japon perakendecilerin Çarşamba günü PS5 Slim için ön siparişleri açtığını ve yeni konsolun Sony’nin kendi ülkesinde de 10 Kasım olarak piyasaya sürülme tarihini işaret ettiklerini belirtti.

Yeni PS5 modeli için önerilen perakende satış fiyatları şu şekilde:

  • Ultra HD Blu-ray sürücülü PS5 – $499,99 / €549,99 / £479,99
  • PS5 Dijital Sürüm – US$449,99 / €449,99 / £389,99

Bu, ABD’de dijital versiyonun fiyatında 50 dolarlık bir artışı temsil ediyor. 1TB depolama alanıyla gelen her iki sürüm de Japonya’nın piyasaya sürülen modellerinden daha pahalı olacak.

Mevcut modelden farklı olarak, yeni PS5 Digital Edition’ı satın alanlar daha sonra bir Blu-ray sürücüsü ekleyebilecekler çünkü bir tanesi 79,99 $ / 119,99 € / 99,99 £ fiyatla ayrı olarak satılacak.

READ  SNES Star Fox, yeni bir hack sayesinde artık 60 fps'de çalışıyor

Yeni PS5 ayrıca, kullanıcıların konsolu dik olarak yerleştirmek istemeleri durumunda 30$ / 30€ / 30€ / 25£ tutarında bir standa ihtiyaç duyuyor.

Sony’nin PS5 stoğu tükendiğinde yeni model mevcut tek model olacak.