Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk sakinleri zorla girme ve hırsızlıklara öfkeli – Magnet Media

Dana Malcolm

Personel yazarı

Yine başkentteki bir başka küstah soygunun ardından polis dikkatli olunması yönünde çağrıda bulunuyor ancak bölge sakinleri, soyguncuların sakinleri hedef alıp beklediği bu son olaydan tedirgin.

Bir sakin, “Bu, Pazar günü yiyecek satmak için komplo kurdukları para” dedi. Hırsızların silah zoruyla girdiği beş kişilik bir ailenin silahlı soygununu konu alıyor.

Bir kaynak ekibimize, “Grand Turk sakinleri bu durumdan çok rahatsız, bu tür şeyler Grand Turk'leri tedirgin ediyor” dedi.

Polis olayı 'şüphesiz mağdurlar ve bir bütün olarak toplum için üzücü' olarak nitelendirdi.

Saldırı, Pazar günü saat 23.21 sıralarında polis kontrol odasına, üçü silahlı dört maskeli adamın Grand Turk'ün evine girip evdekileri soyduğu bilgisinin alınması üzerine gerçekleşti.

Sanık yaya olarak kaçtı.

En son soyguncular pusuya yatmış olsalar da ya da sadece şanslı olsalar da, bu yıl hiçbir şeyden haberi olmayan sakinlerin avlandığı birçok olay yaşandı.

15 Mart'taki bir olayda, bir çift, onlar gelmeden önce evlerinde bulunan kişiler tarafından soyuldu. Daha sonra 22 Mart'ta bir adam, evinde kendisini bekleyen suçlular tarafından soyuldu.

Bundan önce, 23 Şubat'ta sakinler, CCTV'de pusuya düşürülen silahlı bir adamın onu zorla araçtan çıkarmaya çalıştığı sırada, bir kalabalık arkadan yaklaşıp işletme sahibini köşeye sıkıştırırken, sakinler pusuya düştüğünü gördü.

Saldırı başarısız oldu.

Polis, son soygunla ilgili olarak, “İhbarın ardından polis memurları olay yerine sevk edildi, kapsamlı aramalar yaptı ve kişilerle görüştü. Alınan bilgilere göre, mümkün olan en kısa sürede tutuklamaya yol açabilecek çeşitli ipuçlarını aktif olarak takip ediyoruz.” olay.

Bu sinir bozucu olaylardan polis, 17 Nisan Çarşamba günü saat 19.19'da Grand Turk Polis Karakolu memurlarının birinin beyaz bir golf arabası çaldığına dair bir çağrıya yanıt verdiğini doğruladı.

READ  "Türkspor önemli süreçlerden geçiyor" - TRT Spor

“Memurlar ilçede kontroller gerçekleştirdi ve Liman İdaresi yakınındaki Güney Pace Yolu üzerinde yolun kenarına park edilmiş kayıp golf arabasını buldu.”