Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gwyneth Paltrow’un Kayak Çantası Grup Sohbetini Tanıtan Dedektif: “Komik Olarak Kolay”

Haberler

28 Mart 2023 | 13:37

Daha sonra Gwyneth Paltrow’un kayak pisti davasında kanıt olarak sunulan bir grup sohbetini ortaya çıkaran çevrimiçi bir araştırmacı, mahkeme avukatının kafasını karıştırsa da, transkriptleri gözden geçirmenin “muhtemelen iki dakika” sürdüğünü söyledi.

Michael Fletcher – Kodu kıran ve Meetup grup mesajlarını Paltrow’un savunma ekibine gönderen CourtTV modeli – Ağdan Julie Grant Bir grup sohbetine girmek hiç bu kadar karmaşık olmamıştı.

Fletcher, “Bu kadar kolay olması komik,” dedi.

“Bunun en önemli kanıt olduğunu tekrarlayıp durdular ve çözemediler. Bağlantıyı nasıl açacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktu.”

Paltrow’un avukatları, Paltrow’a dava açan adamın kızına, Paltrow ile 76 yaşındaki emekli göz doktoru Terry Sanderson arasındaki 2016 kayak pisti çarpışmasının kayıp GoPro kamera görüntülerini sormuştu.

Avukatlar bunu kayak kazası davasındaki “en önemli delil” olarak nitelendirdi.

Sohbet mesajlarını ifşa eden ve onları Paltrow’un savunma ekibine gönderen California teknoloji dedektifi Michael Fletcher.
Mahkeme TV

İzleyici videonun bağlantısını Google hesabına açtığında, kazanın tek görgü tanığı olduğunu iddia eden kayakçı Craig Ramone’nin mesajlarını gösterdi.

Mektuplarda Ramon, olayın diğer tarafının “Aşık Shakespeare” oyuncusu olduğunu bildiğini açıkladı.

“Bunu uyduramazsın,” diye yazdı Ramon sohbette.

“Geçen Cumartesi, oğlu Park City’de kayarken kolunu kırdı. Gwyneth Montague’de kalıyordu. Onun uçağına Millionaire Havaalanından bindim. Beni asıl çıldırtan Gwyneth’in Terry’yi dışarı çıkarması ve sonra kaçması.”

Kazanın kendisine kalıcı beyin hasarı verdiğini iddia eden Sanderson, ne kendisinin ne de birincil görgü tanığının kendisine çarpan patencinin Paltrow olduğunu bilmediği konusunda ısrar etti.

Paltrow, kendisine yokuşlarda çarptığını ve beyin hasarına neden olduğunu iddia eden Terry Sanderson tarafından dava ediliyor.
Getty Images aracılığıyla HAVUZ/AFP

Chat, Ramon’un Paltrow’un Sanderson’ı vurduğuna Sanderson’ın davasını açmasından çok önce inandığını açıkladı. Görünüşe göre Sanderson ve arkadaşları, kazaya karışan kadının aktris olduğunu biliyorlardı.

Sohbet mesajları Sanderson kayak grubunun üyeleri arasındaydı.
Reuters
Fletcher, avukatların bağlantıya nasıl erişeceklerini çözememelerine şaşırmış görünüyordu.
Reuters

Mahkeme televizyonunda yayınlanan röportaj sırasında Fletcher, avukatların bağlantının yönlendirdiği oturum açma ekranından bu kadar kötü bir şekilde kopya çekmelerine şaşırmış görünüyordu.

READ  Carlos Santana, Michigan-Billboard konseri sırasında yere yığıldı

“Mesela, bunu daha önce yapmadıklarına inanamıyorum. Bu neredeyse bir şaka.”

“Tek yaptığım site için bir oturum açmaktı. Bir web sitesi oturum açmayı gerektiriyorsa, oturum açmadan sitedeki hiçbir şeye erişemezsiniz… o zaman bağlantı çalışır. Çok kolay.”

Terry Sanderson, 2016 yılında Utah’taki lüks bir kayak merkezinde meydana gelen kaza nedeniyle Paltrow’a 300.000 dolarlık dava açtı.
AP

Grant vahiyden rahatsız oldu.

“Yani bağlantı kötü, yanlış falan değil miydi?” diye sordu.

Teknik bir dedektif olarak çalışan ancak özel bir yeteneği olmadığını söyleyen Fletcher, “Hayır,” diye yanıtlıyor. “Bağlantıda yanlış bir şey yok… belki [I had] Sadece biraz sağduyu.”

Sanderson, o gün şık bir Utah kayak merkezinde pervasızca kaydığını iddia ederek Paltrow’a 300.000 dolardan fazla dava açıyor.

tel ile


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/03/28/viewer-who-accessed-group-chat-in-paltrow-case-says-opening-link-was-just-common-sense/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons & utm_campaign = site %20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın