Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Haier GE Appliances, düşme riski nedeniyle alt dondurucu ve Fransız kapılı buzdolaplarını geri çağırıyor

Haier GE Appliances, düşme riski nedeniyle alt dondurucu ve Fransız kapılı buzdolaplarını geri çağırıyor

  • Genel Elektrikli buzdolabı
  • Genel Elektrikli buzdolabı

Ürün adı:

GE Marka Dikili Fransız Kapı Buzdolapları Paslanmaz Çelik Parmak İzi Dayanıklı

Tehlike:

Tüketici, dondurucu çekmecesini açmaya çalıştığında, dondurucunun kulpu ayrılabilir ve bu da tüketiciyi düşme riskine sokar.

Dönüş tarihi:

14 Nisan 2022

Birimler:

Yaklaşık 155.000 (artı, Kanada’da yaklaşık 2.300 satıldı)

ayrıntılardan bahset

Tanım:

Bu geri çağırma, Şubat 2020’den Ağustos 2021’e kadar üretilmiş, parmak izine dayanıklı paslanmaz çelik alt donduruculu altı GE markalı Fransız kapılı buzdolabı modelini içeriyor. Her birimin marka adı, modeli ve seri numarası, üst kısımda bulunan bir etikete basılmıştır. Soğutucu bölmesinin sol tarafından. Buzdolapları 36 inç genişliğindedir.

Etkilenen model numaraları GFE26JYMKFFS ve GFE26JYMNFFS’dir.
GNE27EYMKFFS, GNE27EYMNFFS, GNE27JYMKFFS ve GNE27JYMNFFS.

Etkilenen modellerin seri numaraları aşağıdaki iki harfli kombinasyonlardan biriyle başlar: DR, FR, GR, HR, LR, MR, RR, SR, TR, VR, ZR, AS, DS, FS, GS, HS, LS, Ms.

Tedavi:

Tüketiciler, ünitelerinin geri çağırmanın bir parçası olup olmadığını belirlemek, dondurucu kulp bağlantı elemanlarını değiştirmek, kolu yeniden takmak ve onarım bekleyen güvenli kullanım talimatları için ücretsiz bir ev içi servis araması planlamak için GE Equipment ile iletişime geçmelidir. Şirket, bilinen tüm alıcılarla doğrudan iletişim kurar.

Kazalar / Yaralanmalar:

Şirket, dondurucu çekmece kulpunun bağlantısının kesildiğine dair 71 rapor aldı ve bu, üç ciddi düşme de dahil olmak üzere rapor edilen 37 yaralanmaya neden oldu.

İthalatçı(lar):

GE Appliances, bir Haier Şirketi, Louisville, Kentucky

Marka Hızlı İzleme

Bu geri çağırma, şirket tarafından CPSC hızlı geri çağırma süreci kapsamında gönüllü olarak yapılmıştır. Ekspres geri çağırmalar, tüketicileri korumak için geri çağırma ve işlemin hızlı bir şekilde reklamını yapmak için CPSC ile çalışmayı taahhüt eden şirketler tarafından başlatılır.

ABD CPSC Hakkında

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), halkı binlerce türde tüketici ürününün kullanımıyla ilişkili makul olmayan yaralanma veya ölüm risklerinden korumakla görevlidir. Tüketici ürünleriyle ilgili kazalardan kaynaklanan ölümler, yaralanmalar ve maddi hasar, ülkeye yılda bir trilyon dolardan fazlaya mal oluyor. CPSC’nin tüketici ürünlerinin güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaları, son 50 yılda tüketici ürünleriyle ilgili yaralanma oranlarının azalmasına katkıda bulunmuştur.

Federal yasa, herhangi birinin, CPSC ile istişare halinde yapılan bir komisyon emrine veya gönüllü geri çağırmaya tabi ürünleri satmasını yasaklar.

Hayat kurtaran bilgiler için:

Güvenli olmayan bir ürünü bildirin