Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Herkes “uzaya koyduğumuz araba sayısını azaltsın” (video)

Herkes "uzaya koyduğumuz araba sayısını azaltsın" (video)

Stephen Colbert, Çarşamba günü, 2022 takvim yılında 170 milyar dolar kaybettiği için dünyanın en zengin adamının üzüntüsüne rağmen, Twitter CEO’su Elon Musk ile bir kez daha kendini biraz karıştırdı.

Colbert, “Geç Gösteri” bölümünde günün manşetlerini incelerken Musk’a dönerek, “Bir dizi çok genel aksilikten sonra, Elon Musk’ın 2022’deki servet kaybı 100 milyar doları aştı” dedi.

Canlı stüdyo izleyicileri, Colbert ona biraz rahatlık ve tavsiye sunmadan önce alkışladı.

“Dinle Elon: Kemerlerini sıkmanın eğlenceli olmadığını biliyorum ama bu zorlu ekonomik zamanlarda yalnız değilsin! Evet? Hepimizin uzaya saldıklarımızın sayısını azaltmamız gerekiyor.”

Ayrıca okuyun:
Jimmy Fallon, Yanlış Yayında “Ereksiyon” İçin Herschel Walker’ı Çekiyor: “Biri İkinci Akıştan Heyecanlı!” (video)

misk O hala dünyanın en zengin adamı 169,8 milyar dolarlık servetiyle, Bloomberg’e göre ve Milyarderler Endeksi. Ancak 51 yaşındaki CEO, Pazartesi günü eve 8,6 milyar dolar götürdükten sonra geçen takvim yılında 169,8 milyar dolar kaybetti. 2022 için, Bloomberg tarafından bildirildiği üzere geçen yıla göre biraz yüksek olan 340 milyar dolarlık kişisel en iyi seviyeye ulaştıktan sonra 100,5 milyar dolar düştü.

Anlaşmazlığa neden olan tek şirket Twitter değil.

Musk’ın servetinin çoğunu oluşturan Tesla hisseleri, elektrikli otomobil üreticisinin karşılaştığı bir dizi zorluk sayesinde Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesinde işlem görüyor. Bunlar arasında tedarik zinciri sorunları ve artan malzeme maliyetleri, Çin’deki COVID ile ilgili sorunlar ve 300.000’den fazla aracı etkileyen arka lamba geri çağırma yer alıyor. Sonuç olarak Tesla hisseleri geçen yıl %57,52 değer kaybetti. Pazartesi günü New York ticaretinde %6,8 düştükten sonra, TSLA Salı günü hafifçe toparlanarak %1,22 artışla 169,91’de kapandı.

Colbert ayrıca bu haftanın başlarında Twitter reklamcılarını geri çektiği için Musk’la alay etti ve Musk’ın SpaceX’inin neyse ki hala “büyük Twitter reklam kampanyasına” bağlı kaldığı şakasını yaptı.

READ  Suudi Elektrik Şirketi, Elon Musk'ın taciz iddialarına yanıt verdi

Colbert, Elon’un güneş paneli şirketi Elon’a Elon’un Twitter’ını kurtarması için ilham veren “Circle of Life” şarkısını patlatmadan önce, “Evet, Elon SpaceX, Elon’un Twitter’ını kurtaracak.

Jeremy Bailey bu hikayeye katkıda bulundu.

Ayrıca okuyun:
Colbert, Yüksek Mahkeme’nin Trump’ın vergi beyannamelerinin önünü açmasını kutluyor: ‘Sonunda Eric’i bir ezik olarak yazıp yazmadığını öğrenin’ (VİDEO)