Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hipgnosis tarafından elde edilen Leonard Cohen Song kataloğu

Hipgnosis tarafından elde edilen Leonard Cohen Song kataloğu

Hipgnosis Song Management şarkı kataloğunu satın aldı Leonard Cohen, şair, romancı, icracı ve son 50 yılın en etkili şarkı yazarlarından biri. 2016 yılında 82 yaşında hayatını kaybeden Kanada doğumlu sanatçı, hem Songwriters Hall of Fame hem de Rock and Roll Hall of Fame’de askere alınmış durumda.

Hipgnosis, 300’den fazla kez cover’lanan Hallelujah şarkısı da dahil olmak üzere Leonard Cohen tarafından yazılan 278 şarkının ve türevlerinin tamamının haklarını aldı. Bu haklar içinde, Hipgnosis’in söz yazarının telif hakkı payını aldığı Cohen’in Stranger Music kataloğundan 127 şarkı bulunmaktadır. Kariyerinin başlangıcından 2000 yılına kadar olan dönemi kapsar ve tüm türev çalışmalarını içerir, toplam 211 şarkı yapar. Şirket ayrıca, Cohen’in 2001’den 2016’daki ölümüne kadar yazdığı türev çalışmaların yanı sıra 67 şarkının tamamını içeren Eski Fikirler kataloğundaki telif hakkı, yayıncı ve söz yazarı hissesinin %100’ünü de satın aldı.

Anlaşmanın diğer şartları açıklanmadı.

adına edinilmiş hipnoz şarkıları Capital ICAV, Hipgnosis Song Management ve Blackstone LLP arasındaki bir ortaklık.

Cohen’in mülkü, uzun süredir müdürler Leonard Cohen, Robert Currie, KR Capital Partners ve Stubbs, Alderton ve Markiles LLP’de Jonathan Friedman tarafından temsil edilmektedir.

Cohen, 1934’te Montreal’de doğdu ve ilk stüdyo albümü “Songs of Leonard Cohen”i 1967’de, on beşinci ve son albümü “Thank You for the Dance”i ölümünden sonra 2019’da yayınladı. Şair ve romancı olarak kariyerine başladı. 1960’ların ortalarında şarkıcı-söz yazarı olarak şansını denemek için New York’a taşındı. Çalışmaları ilk olarak Judy Collins’in 1967’de bir hit olan klasiği “Susan”ı kaydetmeye başladığında dikkat çekti. Bob Dylan, Aretha Frankley, Billie Holiday, Pete Seeger ve Bruce Springsteen ile de imza atan veya yakın çalışan John Hammond ona imza attı. 1967’de Columbia Records’ta. Takip eden on yıllar boyunca, “So Long, Marianne”, “Bird on the Wire”, “Hey, That’s No Way To Say Goodbye” gibi klasik şarkılar da dahil olmak üzere yavaş ve sabit bir tempoda albümler çıkardı. ve Yağmurluk Ünlü mavi”, “Önce Manhattan’ı alıyoruz” ve diğerleri.

READ  Madame Web'in ilk fragmanı kadın Örümcek kahramanları ve Örümcek Adam benzeri bir kötü adamı ortaya çıkarıyor

Ancak 1984 yılına kadar en ünlü şarkısı “Hallelujah”ı yayınlamadı. Şarkı, bestelerinin çoğu gibi, en ünlüsü Jeff Buckley ve daha sonra John Cale olmak üzere başkaları tarafından kaplanana kadar başarıya ulaşmadı. , uzun metrajlı animasyon filmi “Shrek” e alışılmadık bir ek olan versiyonu. Cohen, performans sergilemeye ara sıra ara verdi, ancak 2013 yılına kadar saatlerce süren partiler düzenledi ve hayatının son yıllarında iki albüm yayınladı.

Hipgnosis Song Management’ın Kurucusu ve CEO’su Merck Mercuriadis, “Leonard Cohen’in eşsiz şarkılarının koruyucusu ve yöneticisi olmak, şevkle üstlendiğimiz ve önemini tam olarak anladığımız harika ama çok tehlikeli bir sorumluluk. Leonard, sözleri ve şarkıları yazdı. Hayatlarımızı değiştirdi ve hiçbir zaman “Hallelujah’dan daha anlamlı olmamıştı, ancak dünyaya her gün hatırlatmayı dört gözle bekliyoruz. İşlerinin büyüklüğü nedeniyle dünya çapında saygı görüyor ve Cohen ailesinin bu durumdan çok memnunuz” ve Robert Cory, Leonard’ın mirasını kime emanet edeceği konusundaki bu en önemli kararda Hipnoz’u seçti.”

Cory, “Merck Mercuriadis, sanatçı yönetmen olarak geçmişiyle müzik yayıncılık dünyasında benzersizdir. Sanatçıları önemsediğini biliyoruz ve bir Quibcoe olarak özellikle Leonard’ın popüler müzikteki eşsiz konumunu takdir ediyor. Katalog emin ellerde. Hipgnosis ekibi, işlem boyunca birlikte çalışmaktan bir zevkti.”